Autor: Andrzej Tucholski | 9 listopada 2015 | Komentarze:

Czy warto być wygodnym?

Dzisiaj chyba już prawie każdy wie, że aby “osiągnąć sukces” należy wyjść ze swojej “strefy komfortu”. Ale z drugiej strony ciągłe przebywanie poza “strefą komfortu” może doprowadzić do nie mniejszych problemów niż siedzenie tam cały czas. To jak to w końcu jest z tą wygodą?

Czy warto do niej dążyć? Kiedy wiedzieć, że już pora coś zmienić?

Wygoda vs Rozwój

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

Zgodnie ze słownikiem języka polskiego, wygoda to albo “wszystko co ułatwia wykonywanie jakichś czynności” albo “to, co zaspokaja czyjeś potrzeby, dogadza”. Innymi słowy możemy pokusić się o założenie, że wygoda to niezbywalna siostra rozwoju.

Rozwijamy się z różnych powodów – może to być marzenie, może to być paląca potrzeba. Ale widzicie, to może też być po prostu chęć łatwiejszego życia w przyszłości. I przy każdej z tych sytuacji można w sposób poprawny językowo powiedzieć, że robi się coś dla “wygody”. Pytanie tylko, czy wygoda jest “teraz” czy też walczy się o wygodę “na później”.

Mądra wygoda

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

Jestem wielkim zwolennikiem cięższej pracy na początku i u podstaw, by z czasem było prościej. Lubię w trakcie przygotowań do czegoś “prze-czytać” się nadmiarem książek i zrobić trzy razy tyle, ile jest ode mnie wymagane. Nie jest to “jedyne słuszne podejście do życia” bo znam wielu ludzi, którzy lubią rzucić się w nowe wyzwania “głową naprzód”. Wydaje mi się jednak, że jest to podejście, no właśnie najwygodniejsze.

Dzięki takiej antycypacji różnego rodzaju przeszkód podchodzę do prawdziwych przeszkód na pełnym luzie. Mało co mnie zaskakuje a większość niespodzianek jest przyjemnych. W najgorszym razie poświęciłem za dużo czasu na naukę i nabywanie doświadczenia, które zapunktują z kolei przy innych przygotowaniach, w innym czasie. Meta-sukces:)

Wyzwania szukania pracy

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

Jedną z najczęstszych porad dla młodych artystów jest “pokaż się”. Mówią o niej zarówno Austin Kleon jak i Stephen King. Wspominał te słowa nie tylko Dave Grohl, ale też Robert Rodriguez. Bardzo lubię, gdy porady dla artystów są też w stu procentach praktyczne gdzie indziej :)

“Pokaż się” to, w mojej opinii, słowa potrzebne każdej osobie szukającej pracy. Nieważne, czy mowa o pierwszej pracy, czy drugiej, czy wymarzonej, czy też na tę chwilę potrzebnej.

Szukanie pracy to wyzwanie szczególne, bo jego nieodłączną składową jest czekanie. Dlatego, tak sobie myślę, a co gdyby uczynić to czekanie aktywnym? A co gdyby “wysilić się” przez kwadrans, by potem mieć – już zupełnie wygodnie – czekającą kolejną potencjalną ścieżkę znalezienia się ze swoim przyszłym pracodawcą? :)

Profil polecający rekruterom

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

Partnerem dzisiejszego wpisu jest Pracuj.pl. Uruchomili oni niedawno technologię Pracuj Select, dzięki której profil zawodowy na profil.pracuj.pl może być automatycznie polecany rekruterom szukającym pracowników. Wydaje mi się to świetną opcją dla każdej osoby działającej czynnie na rynku pracy.

Z jednej strony pozwala zwiększyć szanse na znalezienie pracy gdy akurat się jej szuka, a z drugiej bardzo dobrze “dopełni” prywatne portfolio informacyjne osoby, która po prostu nie chce wypaść z obiegu.

Więcej informacji na temat profilu Pracuj.pl możecie znaleźć tutaj:

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”https://profil.pracuj.pl/?utm_source=andrzejtucholski&utm_medium=blog&utm_campaign=polecanie_profilu_PR” text=”Sprawdź, o czym mówię → Pracuj Select” color_override=”” image=”linecon-icon-star”]

Wysiłek raz, profity wiele razy

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

Pozostaje pytanie, czy taki profil faktycznie TRZEBA zakładać. To naturalne, że nie trzeba. Tylko że widzicie, to by wtedy było trochę tak, jakbym ja nigdy nie prowadził fanpage’a ani nie budował newslettera, tylko każdorazowo “rozkręcał” bloga od zera, przy każdym jednym wpisie. Od sześciu lat. Codziennie.

Można? No pewnie, że można.

Ale po co.

Bądźmy wygodni, moi drodzy. To popłaca :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Artykuł powstał we współpracy z Pracuj.pl.

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!