Autor: Andrzej Tucholski | 14 stycznia 2015 | Komentarze:

Cztery popularne MITY dotyczące planowania

Jak to mawiają: plaża się przecież sama nie wyleży. Tyle że aby móc sobie na takie pełne plackowanie pozwolić, zazwyczaj trzeba wcześniej pozamykać wszystkie zobowiązania związane z pracą lub studiami. Wypada zrobić to dobrze, bo nawet najmniejsza “wzięta ze sobą” sprawa przeszkadza bardziej niż piasek w coli. A nic nie psuje planu bardziej, niż stawianie go na błędnym założeniu.

Spokojna głowa. Dzisiaj to razem ładnie ogramy :)

TQ Styczeń 2015: Skuteczne Planowanie Całego Roku!

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”50″ color=”Extra-Color-1″ id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. W styczniu rozkręcamy na spore części pierwsze planowanie całego roku naraz:

Drugim filmem (z czterech), które pomogą nam wspólnie nauczyć się czegoś przydatnego w tej dziedzinie będą cztery popularne mity dotyczące planowania. Można oczywiście zakładać ich prawdziwość, ale z drugiej strony opalanie się przez tydzień po osiem godzin dziennie też podobno jest świetnym pomysłem, prawda?

Trzymajcie:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

 • Idealne wyniki
 • Plan – ścisły czy nie?
 • “Rzeczy” do zrobienia
 • Podejście procesowe
 • Nadal Ygritte
 • Dokładność planów
 • Machanie łapami
 • Głosowanie na marzec
 • Ciao!

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

Jako uzupełnienie drugiego filmu z Turbo Questu Styczeń 2015 wybrałem dwie książki autorstwa Chrisa Guillebeau, jeden szalenie popularny artykuł, któremu zawdzięczam jakąś tam część mojego dzisiejszego światopoglądu oraz fenomenalny szkielet do planowania dni autorstwa jednego z najciekawszych ludzi fotografii.

Książki o planach:

 • Happiness of Pursuit” autorstwa Chrisa Guillebeau – druga większa książka Chrisa. Teoretycznie o podróżowaniu, ale w praktyce jest to próba zrozumienia psychologii stojącej za kojącym działaniem planowania i “skreślania” kolejnych punktów z listy. Bardzo ciekawa, podnosząca na duchu lektura. Sporo zabawnych anegdotek.
 • $100 Startup” autorstwa Chrisa Guillebeau – jedna z moich ulubionych książek poświęconych biznesowi. Pamiętam, że kupiłem edycję papierową na premierze i nawet w zeszłym roku udało mi się ją uszlachetnić autografem samego autora! Pełno w niej case’ów ludzi, którym się totalnie pozmieniało w życiu i postanowili ograć to, co mają, na nowy sposób. Obowiązkowa lektura dla niespokojnych dusz :)

Po prostu przeczytaj:

 • The Complete Guide to Not Giving a Fuck” autorstwa Juliena Smitha – jeden z “tych wielkich tekstów”, którymi swego czasu żyła naprawdę duża część anglojęzycznego internetu. Warto. Uwielbiam go. Wracam do niektórych punktów dosłownie co parę miesięcy i zawsze znajduję jakąś nową interpretację lub pomysł. Można się szybko nauczyć luzu w planowaniu.

Schemat planowania dnia:

 • Daily Schedule” zaprojektowany przez Chase’a Jarvisa – niezależnie od tego, czy Twoim problemem jest za mała liczba aktywności, czy też – przeciwnie – ich absurdalny ogrom, ten schemat powinien Ci pomóc. Zaprojektowany przez faceta, który przedefiniował komercyjną fotografię sportową i w międzyczasie zbudował jeden z lepszych biznesów edukacyjnych na świecie.

[icon color=”Extra-Color-1″ size=”regular” image=”steadysets-icon-users”] [icon color=”Extra-Color-1″ size=”regular” image=”steadysets-icon-chat-3″] [icon color=”Extra-Color-1″ size=”regular” image=”steadysets-icon-bars”]

Głosowanie na Turbo Quest Marzec 2015

A więc tak! Turbo Quest na luty 2015 na razie niech pozostanie niespodzianką (popsuję ją pewnie za tydzień). Zgodnie z zasadami formatu wybieramy zatem temat, któremu poświęcę się w marcu. Możecie oddawać swoje głosy aż do zamknięcia sezonu styczniowego (czyli do zapełnienia tej bajeranckiej, animowanej belki z początku notki).

Oba dostępne w głosowaniu tematy pozwalają lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Jeden czyni to bardzo społecznie i są nim współczesne kwestie dotyczące równouprawnienia w internecie, gdzie drugi odnosi się raczej do przedmiotów, architektury i planów miast. Są nim podstawy prawidłowego rozumienia designu przemysłowego.

W Wasze ręce:

Dyskusja

Mitów dotyczących planowania krąży pewnie po świecie bardzo dużo. Mam tylko nadzieję, że żaden nie zawiera picia niedobrej kawy, bo to by już było bestialstwo, moi drodzy. Ale jeśli jeszcze jakaś popularna, a zarazem nie do końca prawdziwa opinia lub przekonanie dotyczące planowania chodzi Ci po głowie – dorzuć ją do komentarzy. Będzie to wartościowe dodanie do dyskusji.

Tradycyjnie już – za komentowanie wypowiedzi innych Czytelników przydzielam dodatkowe punkty.

Za skołowanie mi wolnego od obowiązków tygodnia w ciepłym kraju, żebym też mógł tak sobie radośnie trzasnąć plecami o ciepły piasek niczym panie ze zdjęcia w nagłówku, czeka na szczęśliwca równe sto punktów wymienne na przesłanie snapchatem fotki naprawdę ładnej rozgwiazdy. Zimowa sesja sprzyja marzeniom o rozgwiazdach.

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!