Cztery mylne przekonania na temat wielkich ludzi

 

Większość z nas widuje ich wyłącznie na stronach głównych wielkich portali. Czasem będą stali na światłach w swoich nowych, lśniących samochodach – choć to rzadziej, bo większość z nich rzadko ma coś do zrobienia w tych samych miejscach, w których spędzają czas “śmiertelnicy”.

Wielcy ludzie.

Kiedy myślimy o nich błędnie?

TQ Kwiecień 2015: Nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”100″ color=”Accent-Color” id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W kwietniu podpatrujemy mistrzów naszych czasów:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

  • Podejście do pracy
  • Podejście do odpoczynku
  • Samolubność?
  • Świadome ograniczanie
  • “Celowy minimalizm”

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Mam nadzieję, że udało mi się w miarę sensownie przekazać to, co chciałem powiedzieć :)

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

  • Pamięć absolutna” autorstwa Arnolda Schwarzeneggera  – miałem już przyjemność polecać tę biografię w przynajmniej jednym Turbo Queście wcześniej, ale co tam. Drugi raz też jak najbardziej wskazany. Arnold ma niesamowite życie, ale co ważne w dzisiejszym kontekście, poznaje przy różnorakich okazjach setki nie mniej intrygujących postaci. Wiele z nich opisał w swojej książce.
    • (Afiliacyjny link do oryginału na Amazonie: “Total Recall“)
  • Poza schematem” autorstwa Malcolma Gladwella  – jedna z najlepszych książek poświęconych temu, jak wygląda “tło” osób odnoszących spektakularne sukcesy. Jeśli ktoś sądzi, że to często jest “po czyichś plecach” to gorąco polecam – przy podobnym toku myślenia można po chwili znienawidzić np. obowiązujący kalendarz :-)
  • How Adam Smith Can Change Your Life” (link afiliacyjny) autorstwa Russa Robertsa – książka, którą powinien przeczytać każdy ekonomista. Otóż okazuje się, że Adam Smith napisał w życiu jeszcze drugi traktat. Filozoficzny, o wartościach. Russ Roberts “tłumaczy go” na współczesny angielski i dodaje przyjemne przykłady z dzisiejszych mediów. Gorąco polecam.

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies