Cztery mylne przekonania na temat wielkich ludzi

 

Większość z nas widuje ich wyłącznie na stronach głównych wielkich portali. Czasem będą stali na światłach w swoich nowych, lśniących samochodach – choć to rzadziej, bo większość z nich rzadko ma coś do zrobienia w tych samych miejscach, w których spędzają czas “śmiertelnicy”.

Wielcy ludzie.

Kiedy myślimy o nich błędnie?

TQ Kwiecień 2015: Nawyki ludzi, którzy odnieśli sukces

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”100″ color=”Accent-Color” id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W kwietniu podpatrujemy mistrzów naszych czasów:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

  • Podejście do pracy
  • Podejście do odpoczynku
  • Samolubność?
  • Świadome ograniczanie
  • “Celowy minimalizm”

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

Mam nadzieję, że udało mi się w miarę sensownie przekazać to, co chciałem powiedzieć :)

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

  • Pamięć absolutna” autorstwa Arnolda Schwarzeneggera  – miałem już przyjemność polecać tę biografię w przynajmniej jednym Turbo Queście wcześniej, ale co tam. Drugi raz też jak najbardziej wskazany. Arnold ma niesamowite życie, ale co ważne w dzisiejszym kontekście, poznaje przy różnorakich okazjach setki nie mniej intrygujących postaci. Wiele z nich opisał w swojej książce.
    • (Afiliacyjny link do oryginału na Amazonie: “Total Recall“)
  • Poza schematem” autorstwa Malcolma Gladwella  – jedna z najlepszych książek poświęconych temu, jak wygląda “tło” osób odnoszących spektakularne sukcesy. Jeśli ktoś sądzi, że to często jest “po czyichś plecach” to gorąco polecam – przy podobnym toku myślenia można po chwili znienawidzić np. obowiązujący kalendarz :-)
  • How Adam Smith Can Change Your Life” (link afiliacyjny) autorstwa Russa Robertsa – książka, którą powinien przeczytać każdy ekonomista. Otóż okazuje się, że Adam Smith napisał w życiu jeszcze drugi traktat. Filozoficzny, o wartościach. Russ Roberts “tłumaczy go” na współczesny angielski i dodaje przyjemne przykłady z dzisiejszych mediów. Gorąco polecam.

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies