Co łączy Twój widelec z JUMBO JETEM?

 

Możliwe, że to tylko ja, ale zawsze uwielbiałem wiedzieć jak działa świat. Skąd się biorą rzeczy. Dlaczego tak, a nie inaczej. Czemu akurat tutaj, a nie tam. Dopiero niedawno jednak przyszło mi się dowiedzieć, że istnieje coś takiego jak design przemysłowy.

Postanowiłem zatem na szybko poczytać uznane, dobre lektury dla początkujących. Teraz chcę Wam przedstawić parę podstawowych zagadnień z pogranicza projektowania przemysłowego, architektury, designu ogółem i – chyba przede wszystkim – odpowiedzialności społecznej za cały ten jazz :)

TQ Marzec 2015: Design (w większości) przemysłowy

[bar_graph] [bar title=”Wykonanie questa:” percent=”25″ color=”Extra-Color-1″ id=”b1″] [/bar_graph]

[vc_row][vc_column width=”3/4″]

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. Zawsze interesowałem się różnorodnością i ciekawi mnie to, jak działają różne dziedziny świata. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W marcu patrzymy na krzywizny otaczających nas przedmiotów pod kątem designu:

[/vc_column][vc_column width=”1/4″]

Tematy w filmie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[fancy-ul icon_type=”font_icon” icon=”icon-time” color=”Extra-Color-1″ enable_animation=”true”]

  • Design a craft
  • Podstawy
  • Widelce
  • Długopisy
  • Rynkowe uwarunkowania
  • Potrzeby

[/fancy-ul]

[/vc_column][/vc_row]

No więc mamy sobie widelec. Ale mamy też Macbooki. Lub ogromne, unoszące w przestworza setki ludzi i dziesiątki ton cargo samoloty. Każdą z tych rzeczy zaprojektowali designerzy. Ludzie, którzy są w stanie połączyć swoją wiedzę i doświadczenie z milionem praktycznych zastosowań i obostrzeń.

Trzymajcie:

[divider line_type=”No Line” custom_height=”10″]

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=andrzejTucholski” text=”Podobało się? Daj suba!” color_override=”” image=”steadysets-icon-star”]

Dodatkowe materiały

Jeśli macie ochotę rozszerzyć to, o czym wspominam w pierwszym odcinku Turbo Questu Marzec, gorąco zachęcam do zapoznania się z poniższymi artykułami:

  • When design & craft meet – co nieco o pominiętej w nagraniu sferze rzemiosła i jego związków z projektowaniem. W praktyce spory procent ludzi marzących o tworzeniu użytkowych projektów raczej ostatecznie trafia do tego świata niż wielkich stołów kreślarskich w Skandynawii.
  • Japońska piła – wydaje mi się, że to taka sama, jak mam w domu. Dostałem swoją razem z opowieścią od jednego amerykańskiego blogera, ale oczywiście nazwa wyleciała mi z pamięci prawie od razu. Teraz przydaje się przy poziomowaniu mebli lub robieniu półek :)

… a także tymi dwoma nagraniami na YouTube:

Głosowanie

Od *tej* chwili do premiery kolejnego odcinka (czyli razem przez równe 7 dni) możecie głosować na temat Turbo Questu Maj 2015. Będzie już ciepło, miejmy taką nadzieję :) Do wyboru zarzuciłem Wam najczęściej proszony w mailach temat, czyli “jak zacząć blogować” przeciwko pasującemu terminowo materiałowi “jak przetrwać sesję“. Mam nadzieję na zacięty pojedynek.

Niech wygra częściej klikany :)

Zapisz się na newsletter, by nic nie przegapić!

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies