CHINEASY – książka warta Twojej uwagi (KONKURS)

 

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zdarzają się raz na długi czas takie książki, które po prostu chce się mieć. Nie bierze się pod uwagę ich tematyki, zupełnie nie patrzy się na cenę. Po prostu bierze się je w księgarni do ręki i potem latami się je kocha. Dokładnie do nich należy Chineasy.

Jej autorką jest ShaoLan Hsueh, mieszkająca w Londynie Chinka uwielbiająca kaligrafię. Kiedyś zaczęła szukać prostszej, efektywniejszej i przyjemniejszej metody na uczenie ludzi swojego ojczystego języka. Powstały miłe, wesołe ilustracje. Ilustracje szybko trafiły do Internetu i nie trzeba było czekać na start kampanii na Kickstarterze.

Odważny cel 75 000 funtów przebito blisko trzykrotnie. Ilustracje wzbogacone o fantastyczny szkielet logiczny “klocków” optymalizujących przyswajanie chińskich znaków stały się czerwoną książką z żółtym ognikiem na okładce.

Książka była hitem od “day one”. Nagrody posypały się na autorkę spiętrzoną lawiną a większość krajów świata w moment zarezerwowała prawa do licencji.

Wiosną 2015 Chineasy zostało wydane i w Polsce :)

Geniusz metody ShaoLan Hsueh polega na, prawie że dziecięcych skojarzeniach pomiędzy znakami chińskiego alfabetu a przyjazną zachodniemu odbiorcy symboliką. Dokładne i uważne opracowanie całego Chineasy daje czytelnikowi możliwość zapoznania się z 200 znakami. To jedna piąta “literacy level”.

Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku. ~Lao Tzu

Warto jednak dodać, że choć “literacy level” to wyłącznie 1000 znaków, stanowczo bardziej szanowany “scholar level” śrubuje liczbę potrzebnych do opanowania symboli do, bagatela, 20 000 :)

To zdjęcie pokazuje wnętrze wydania angielskiego. Polskie będziecie mogli zgarnąć w konkursie (więcej informacji na samym dole artykułu) i wygląda bardzo podobnie. Jest piękne, proste, świetnie zoptymalizowane i ani nie straszy, ani nie nudzi. Podziwiam i jestem wielkim fanem :)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” bg_position=”left top” bg_repeat=”no-repeat” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left”][vc_column width=”1/1″][divider line_type=”No Line”][text-with-icon icon_type=”font_icon” icon=”linecon-icon-star” color=”Accent-Color”]

Słowa klucze: Nauka języka, design, prostota, efektywność, sztuka

[/text-with-icon][divider line_type=”No Line” custom_height=”10″][text-with-icon icon_type=”font_icon” icon=”linecon-icon-pen” color=”Accent-Color”]Styl: pomiędzy lekkim i konwersacyjnym a eleganckim i formalnym, bardzo przyjemny.[/text-with-icon][divider line_type=”No Line” custom_height=”10″][text-with-icon icon_type=”font_icon” icon=”linecon-icon-diamond” color=”Extra-Color-2″]

Kiedy warto kupić: kiedy poważnie myśli się o “liźnięciu” podstaw jednego z najstarszych, najważniejszych i najpopularniejszych języków naszej planety :)

[/text-with-icon][divider line_type=”No Line” custom_height=”10″][text-with-icon icon_type=”font_icon” icon=”linecon-icon-lock” color=”Extra-Color-3″]

Kiedy lepiej pominąć: w przeciwieństwie do dwóch poprzednich recenzowanych w cyklu KWTU książek (Guru KULTU..ry oraz Jesteś Marką) tym razem nie jestem w stanie wymyślić jakiegokolwiek przeciwwskazania. Chineasy po prostu dobrze jest mieć.

[/text-with-icon][divider line_type=”No Line” custom_height=”10″][text-with-icon icon_type=”font_icon” icon=”linecon-icon-fire” color=”Extra-Color-1″]

Jednym zdaniem: Piękno i oparty o prostotę geniusz projektu sprawiają, że bardzo łatwo trwa się przy kolejnych lekcjach.

[/text-with-icon][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][divider line_type=”No Line” custom_height=”15″][vc_column_text]

——— KONKURS ———

[divider line_type=”No Line” custom_height=”20″]

Tak się miło złożyło, że dostałem niedawno od rodzimego wydawcy premierową kopię polskiego wydania Chineasy. Przy czym mam też w domu edycję z premiery światowej i już się z nią mocno zżyłem. Dlatego postanowiłem to eleganckie polskie wydanie (jest w ładnym pudełku, które widać w pierwszym zdjęciu na górze) oddać Wam w formie prostego giveawaya :)

Pytanie konkursowe znajdziecie w Skarbcu, do którego klucze mają wyłącznie odbiorcy Tajemnej Listy. Nie jest trudne i zajmuje maksymalnie dwie minuty. A książka jest ABSOLUTNIE fenomenalna. Na przesłanie swojej odpowiedzi macie tylko trzy dni. Zapraszam do brania udziału!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][divider line_type=”No Line” custom_height=”15″][vc_column_text]

Jeśli znasz hasło do Skarbca:

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://andrzejtucholski.pl/skarbiec/” text=”Weź udział w prostym konkursie” color_override=”” image=”linecon-icon-paperplane”]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][divider line_type=”No Line” custom_height=”15″][vc_column_text]

Jeśli jeszcze nie masz hasła do Skarbca:

[button open_new_tab=”true” color=”extra-color-3″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://eepurl.com/baxI_T” text=”Dołącz do Tajemnej Listy” color_override=”” image=”linecon-icon-paperplane”]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Ciao,

Andrzej Tucholski

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies