15 najciekawszych kaw z całego świata – rysunki i omówienie

 

Życie bywa piękne. Z kawą można pomieszać większość przypraw, dużo innych napojów, sporo deserów. A przecież jest jeszcze pytanie wcześniejsze: z jaką kawą? Czy ciemniejszą, czy jaśniejszą, czy gorzką, czy słodką, czy kwaśną, czy delikatną, czy mocną… Można codziennie próbować czegoś nowego i mieć ciągłą zabawę na wiele lat.

Dzisiaj podrzucam Ci pewną “grupę wejścia”. Piętnaście najciekawszych kaw z całego świata :)

Luty 2015: Kawa – najpopularniejszy napój świata

Turbo Questy to mój stały format pozwalający Wam na szybkie, proste i przyjemne podpatrywanie najróżniejszych dziedzin świata – od psychologii, przez kawę aż po, kto wie, równouprawnienie lub wędkarstwo. To Wy wybieracie jaki wątek zgłębiam i którego podstawami potem się dzielę publicznie. Naszym mottem jest interdyscyplinarność a na plecach mamy wytatuowaną floralną typografię “Jack of all trades”. (Dziewczynki oczywiście w wersji: “Jill of all trades”.)

W lutym podkradamy z obitego drewnem chemexu dobrą, mocną kawę:

Tematy w filmie:

  • Różne kawy
  • Dużo kaw
  • Kawy z całego świata
  • Andrzej rysuje
  • W tle dinozaur
  • Trochę chrypię
  • Flat white ♥

Okej! Kończymy drugi sezon Turbo Questów w delirycznym pobudzeniu gwarantowanym wyłącznie przez moją autorską Rodriguez Cafe. Przepisu na razie nie ujawniam, bo podobne ilości kofeiny na gram napoju zostałyby pewnie szybko podłapane przez kontrolerów wykonania Konwencji Genewskiej i o, cóż niby innego pomagałoby mi wchodzić z entuzjazmem w kolejne poranki lutego?

W czwartym i domykającym serię odcinku Turbo Questu Luty 2015 przedstawiam piętnaście najciekawszych kaw z całego świata. Część jest złożone i dziwna, część jest prosta i klasyczna. Warto spróbować każdej :)

Trzymajcie:

(Aha, espresso robi się z siedmiu gram kawy. Nie wiem co mnie napadło na te 14 – sorry!)

Dodatkowe materiały

Jeśli macie chrapkę na jeszcze więcej pokręconych kaw, to:

– pogadajcie z baristą lokalnej, mniejszej kawiarni. Być może strzeli Wam taki mix, że nawet Internet jeszcze nie słyszał. A potem się okaże, że to Wasza nowa, ulubiona kawa :) Warto też zawsze spróbować najprostszych przepisów w domu, to zawsze daje dziką satysfakcję. Wystarczy trochę cynamonu, pieprzu, bitej śmietany, cukru i wolnych filiżanek.

– obejrzyjcie video zatytułowane Coffee Around The World.

– przejrzyjcie te toplisty przygotowane przez redakcje FoodBeast, BuzzFeed oraz Telegraph. Graficzny układ tej prezentowanej na FoodBeast skłonił mnie, by spróbować także narysować coś samemu. Wydaje mi się, że nie wyszło znowu tak tragicznie :)

– koniecznie polecam też ten artykuł z HomeGrounds.

A jakie dziwne przepisy na kawę możecie Wy polecić w komentarzach? Ciekaw jestem, czy będziemy w stanie stworzyć coś równie pokręconego co wiedeński, tradycyjny Winter Melange.

Ogłoszenia

W nadchodzących dniach mam dla Was sporo premier, więc wolę je rozpisać. W tę sobotę leci podsumowanie lutego. Sprawy organizacyjne, meta-gadanie o YouTube i inne ciekawe tematy. W niedzielę kolejny Ultimate Quest.

A w kolejną środę nowy Turbo Quest!

Zapisz się na newsletter, by nic nie przegapić!

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies