Autor: Andrzej Tucholski | 25 marca 2014 | Komentarze:

Przygoda Yolozaura w Warszawie – #NikonCityStory

Yolozaur przybył do Warszawy od strony praskiej. Przybył w poszukiwaniu marzeń. Nie spodziewał się, że spotka go spektakularny sukces towarzyski i finansowy. Nie spodziewał się również, że będzie musiał uciekać przed Posterunkowym Bułką.

A wszystko zaczęło się od skromnych, zupełnie niepozornych krzaczków przy Wybrzeżu Szczecińskim. Yolozaur czuł się w nich komfortowo, ale majaczące w oddali struny Mostu Świętokrzyskiego działały na wyobraźnię baaardzo drażniąco. Po dłuższym namyśle zdecydował się działać.

Pierwsze wielkomiejskie doświadczenie wzbogaciło jego życie szybko.

Duże miasto. Rzeka. Zgiełk. Tramwaje. Burgery. Yolozaur łapał klimat.

Nie trzeba było długo czekać na wstępne oznaki degeneracji. Duże miasta jednak nie są dla wszystkich. Yolozaur błyskawicznie sięgnął po sporty namawiające młodzież do wandalizmu. Nie minął dzień, a już grindował murki dookoła Pałacu Królewskiego.

Wkrótce sięgnął i po narkotyk typu tytoń.

Degeneracyjna passa Yolozaura osiągnęła apogeum w momencie ogrywania jakiegoś tępego lokalsa z resztek pieniędzy w kolejnych partiach ustawionych kości. To wtedy biedny przyjezdny pierwszy raz poczuł na swoim gadzim karku oddech Posterunkowego Bułki.

Reakcja władzy była szybka i spektakularna. Yolozaur cudem uniknął skończenia swojego pierwszego dnia w Warszawie zakładem penitencjarnym przy Racławickiej. Musiał zwiewać.

Nawet najskuteczniejszy agent okazał się jednak mieć ograniczenia. Posterunkowy Bułka był, no co tu dużo kryć, ludzikiem LEGO. Widzenie peryferyjne sprawiało mu niejaką trudność. Yolozaur zdołał uciec.

Doszedł też do wniosku, że choć dotychczasowy ciąg wydarzeń był bardzo wesoły to trochę szkoda widzieć resztę życia w kratkę. Zdecydował się ustatkować. Pierwszym krokiem w stronę tego szlachetnego celu niestety musiało być odżegnanie się od dotychczasowych wybryków.

Yolozaura spotykamy ostatecznie wczesnym wieczorem, gdy jako spokojny i uczciwy obywatel czyta sobie Senekę w oknie jednej z warszawskich kawalerek. Delektuję się przy tym stuprocentowo legalną kawą.

Delektuje się też i wspomnieniami. Nie wolno negować tego kim się jest i co się w życiu robiło, choćby nie wiadomo jak głupie czy szkodliwe były to rzeczy. Yolozaur postanowił się ze swoich wybryków już wyłącznie uczyć. Jeszcze nie wiedział, że za parę tygodni zostanie słynnym na całą Europę Centralną i Wschodnią śledczym Interpolu ds. wandalizmu i głupich pomysłów.

#NikonCityStory

Także tak. To jest historia, którą zgłosiłem w międzynarodowym wyzwaniu Nikona jako jeden z dwóch reprezentantów Polski :D Drugim był Arvind Juneja z Fitback.pl. Tutaj możesz rzucić okiem na całość zgłoszeń. Używaliśmy przesyłającego mobilnie fotki aparatu Nikon D5300. Na swoją obronę mam wyłącznie fakt, że podobno jury będzie patrzeć przede wszystkim na STORY a dopiero potem na QUALITY i inne zmienne :D

Ogólnym zamysłem było pokazanie jednodniowej historii związanej ze swoim miejscem zamieszkania. Początkowo chciałem pokazać jakieś konkretne punkty, może wybraną trasę wzdłuż pięknych warszawskich okolic. Ostatecznie stanęło na zabraniu z domu gumowego protagonisty i pomyślenie, co też może biednego yolozaura spotkać w stolicy. No, cóż, efekt już znasz.

Po więcej przygód Yolozaura zapraszam na Instagrama. Często tam bywa :D

Ciao,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!