Autor: Andrzej Tucholski | 26 października 2014 | Komentarze:

Wrażenia i emocje po Blog Forum Gdańsk 2014

Leżę właśnie plackiem po drugim dniu najważniejszej konferencji dla blogerów w Polsce. Poważnie. Nogi do tyłu, poduszka pod klatkę piersiową, laptop przed twarz. Do luźnego after-spotkania ze znajomymi autorami mam jeszcze parę minut, więc poświęcam tę chwilę na spisanie wspomnień z minionych kilkudziesięciu godzin. 

Szybko minęło. Zawsze szybko mija.

Odbieram identyfikator a dosłownie kilka chwil później Ida wchodzi na scenę i melduje, że bardzo nam dziękuje. Że widzimy się za rok. Ludzie w “foie gras” zaczynają podawać sobie kurtki, dłonie, walizki i telefony, by najwygodniej dodać się do znajomych na fejsie. Uśmiechają się i cieszą, sprawdzają w kalendarzach, kiedy uda im się złapać ponownie.

Piękna scena.

Nie chcę być melodramatyczny, ale widzę ją już piąty raz i już piąty raz kojarzy mi się z tym charakterystycznym montażem z Love Actually :) Poważnie! Przy powitaniach jest na BFG spory ruch, ale pożegnania zawsze mają ten leniwy, szczęśliwy nastrój zawieranych i umacnianych znajomości.

Swoją drogą – nowe znajomości. Jestem w stanie głębokiego podziwu dla organizatorów. Wśród stu kilkudziesięciu uczestników było od jasnej Anielki nowych (dla mnie!) twarzy. Połowa? Być może nawet i połowa. Lubię spędzać czas w otoczeniu nowych ludzi :)

Które prezentacje podobały mi się najbardziej

Były takie cztery.

Po pierwsze, pani Joanna Malinowska-Parzydło. Opowiadała o wyższych wartościach, etosie osoby odpowiedzialnej społecznie i cechach, których nie powinno się zarzucać na rzecz szybkiego wzrostu lub łatwego zysku. Widziałem w jej slajdach to, co w swojej głowie nazywam Byciem Odważnym Marzycielem. Jak tylko znajdę nagranie tej prezentacji to od razu Wam podeślę – sto procent jakości!

Po drugie, Jarosław Kuźniar. Bardzo cieszy mnie coraz więcej mostów (na razie linowych i nietrwałych, ale za to coraz gęstszych) przerzucanych pomiędzy częściowo rozłącznymi łodziami blogosfery i dziennikarstwa. Szczerze mówiąc nie widziałem między nimi agresji w 2009 i nie widzę tego konfliktu nadal, ale skoro mądrzejsi ode mnie dostrzegają jego istnienie i wartość dyskusji to się nie wymądrzam – tak pewnie jest :) Zachowanie pana Kuźniara i profesjonalizm jego warsztatu dały mi sporo wiedzy + uśmiałem się, jak rzadko.

Po trzecie, po równo, Michał Szafrański i Konrad Kruczkowski. Dużo życiowej mądrości, dużo pomysłów. Dużo kotwic, o które można się na chwilę zatrzymać i przemyśleć różnego sortu perspektywy – te dotyczące marzeń, te dotyczące codzienności… Stuff dla Odważnych Marzycieli, że tak powiem :) Panowie mają ten temat obcykany niczym stary wilk morski swoją własną kajutę :)

No i przesyłam buziaka dla Moniki Kamińskiej. Prelegowała dokładnie o tym, o czym przychodzi mi myśleć prawie codziennie od maja bieżącego roku. Monika, jesteś niesamowita i bardzo się cieszę, że możemy się znać i rozmawiać :)

Na co uważać

Na to, o czym opowiadał gościnny prelegent z Chin. Nie chcę nic przekręcić, więc również umieszczę tu nagranie, gdy tylko będzie dostępne. W dużym skrócie koncepcja była taka, że ogromnym korporacjom do pewnego stopnia nie należy ufać na równi z totalitarnymi rządami oraz, że globalizacja i komercyjne rozkładanie parasola usług na świecie potrafi być… czymś dobrym. Szokujące stwierdzenia, niesamowite fakty. Ekipo BFG – czekamy na wideo! :)

Które rozmowy podobały mi się najbardziej.

Wszystkie. Przepraszam, nie umiem tego dzielić. Dziękuję każdej jednej osobie, która poświęciła mi czas. To dzięki takim małym spotkaniom mam potem moje najlepsze pomysły :)

Dlaczego nie mogę się doczekać przyszłego roku

Blog Forum Gdańsk to najważniejsza, a także najbardziej życzliwa spośród wszystkich konferencji blogerskich w Polsce. Organizują ją pracowici, mądrzy i mający wielkie cele ludzie a przyjeżdżają na nią naprawdę topowi autorzy z kraju (i nie tylko). No i ja ;-)

Jest tam atmosfera idealnie odzwierciedlająca to, co prywatnie odczuwam gdy patrzę na kolegów i koleżanki autorów. Jasne, w codziennym “życiu na fejsie” zdarzy się konflikt tu czy pyskówka tam. No pewnie. Takie jest życie. Ale na BFGdańsk wszyscy są sobie równi i można podejść, pochwalić, podpytać każdego. O cokolwiek.

W moim przypadku ucieszyłem się najbardziej na możliwość poznania MC Silka, którego jestem fanem. Tak po prostu :D

Cieszę się też, że mogłem przybić piątki z Sylwestrem Wardęgą, którego dążenia do zuniwersalizowania humoru obserwuję z mniejszym lub większym entuzjazmem już od dłuższego czasu. Niesamowicie ciekawy facet, czy się go lubi czy nie. I to też jest fajna sprawa. Wardęga od czasu do czasu najedzie na jakichś blogerów. Jacyś blogerzy od czasu do czasu najadą na Wardęgę.

Okej.

Ale gdy przychodzi co do czego i obie grupy po prostu chcą posłuchać mądrych prelegentów i poznać się w kuluarach to okazuje się, że ani jedni ani drudzy tacy strasznie źli to nie są :) Zaczyna się myślenie przepełnione spokojem i wspólne śmiechy z jakichś bzdur.

I to dokładnie za tą otwartością zaczynam tęsknić od… teraz.

Blog Forum Gdańsk 2015.

Czas start.

Zdjęcie z oficjalnych materiałów BFGdańsk 2014.

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Ida, teraz to się wyśpij, ale gdybyś za parę tygodni czy miesięcy czegokolwiek potrzebowała to wiesz, że możesz pisać w każdej chwili :)

PPS: “Foie gras”. Kto był ten wie.

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!