Autor: Andrzej Tucholski | 1 listopada 2014 | Komentarze:

Wiesz co łączy czarną kawę, dobre steki i single malt whisky?

Odpowiedź jest prosta, ale że wiem jak działa internet, to schowam ją za jakąś tam partią tekstu, byście na pewno wklikali się do środka wpisu. No bo kto to widział, tak psuć żarty przesadną transparentnością. Partia tekstu, partia tekstu. Lorem ipsum. Gruszki paluszki. 

Okej, starczy.

Czarną kawę, dobre steki i single malt whisky łączy jedna rzecz.

Wąsy.

Takie, jakie ma Ron Swanson. Takie jakie miał Ernest Hemingway.

I żebyśmy znaleźli się na jednej stronie tego procesu myślowego – w żadnym wypadku nie mówię o wąsach prawdziwych! Liczą się dla mnie wąsy “w środku”. Jeśli zapala się Wam teraz lampka z napisem “Labolatorium Dextera” w głowie to dobrze, bo wąsy na twarzy to wyłącznie ozdoba. Tak jak u Hanka.

Wąsy w głowie to zestaw bardzo, bardzo ważnych wartości :)

O co chodzi?

Zaczyna się listopad.

Mężczyźni, wbrew obiegowej opinii, czasem chorują.

Łączymy zatem męski atrybut – wąs/moustache – z listopadem – November – i mamy Movember. Miesiąc zapuszczania wąsów, by zwiększyć świadomość zachorowań na raka prostaty i kilku innych typowych dla dżentelmenów przypadłości.

Biorą w nim udział znani aktorzy, biznesmeni, lekarze, piosenkarze, artyści innych gałęzi kultury, mechanicy, znani youtuberzy, znani blogerzy a także każdy inny, chcący pomóc facet – na przykład ja. Albo Ty. Albo Twój facet, jeśli jesteś kobietą.

Będę dzisiaj od Ciebie chciał dwóch rzeczy.

Po pierwsze, zgoogluj w Internecie jaki jest procent zachorowań na raka prostaty i jak bardzo odbiega on od – teraz już zyskujących medialną świadomość – efektów wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet.

Po drugie… tutaj dzielimy się na płcie.

Droga Kobieto: zaproś znajomych mężczyzn do akcji. Zrób imprezę z Wąsami. Jeśli możesz i masz taką siłę wpływu – namów ich, by byli czujni lub by, wprost, poszli do lekarza. To nie jest drogie. To może im uratować życie. A świat z fajnymi facetami dookoła to niezły świat, nie? :D

Drogi Mężczyzno: obejrzyj ten film od Furious Pete’a. To mądry koleś.

A oprócz tego: jeśli możesz, zapuść wąsy. Rób sobie fotki, jak to robisz. Będzie śmiesznie :)

I skocz do tego lekarza. Na pewno Ci to nie zaszkodzi.

Prawdziwy Facet nie boi się lekarza, nie? ;)

Take care,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!