Wielkie Pominięte – start serii

 

Każdy z nas ma swoje Wielkie Pominięte. Filmy, książki lub albumy, które „trzeba znać”, ale jakoś tak wyleciały z głowy. Zostały na jakimś dawnym etapie życia, już dawno opustoszałym i łapiącym wyłącznie wieczorny wiatr. Ja je mam, Ty je masz. Pewnie bardzo się staramy, by znajomi o nich nie wiedzieli, ale czas to skasować.

Mam ochotę o tych Wielkich Pominiętych napisać cykl!

Widzisz, moja bliska znajoma nie czytała Harry’ego Pottera. Przyjaciel totalnie olał Gwiezdne Wojny. Ja bardzo późno przeczytałem Grę Endera i dopiero niedawno nadrobiłem skądinąd kultową Casablancę. Nadal nie widziałem Powrotu do Przyszłości. A to tylko jakieś podstawowe przykładu z samego brzegu. Bankowo jest wiele-wiele więcej.

Sądzę, że to bardzo fajny konteskt, by opowiadać o ważnych dla kultury dziełach. A zarazem na moje skromne możliwości psuć to słabe, snobistyczne przyzwyczajenie, że to czy ktoś coś widział lub nie widział w jakikolwiek sposób świadczy o jego osobie/guście/czymkolwiek.

Poznałem w życiu niesamowitych, życzliwych i imponujących mi ludzi, którzy nie znają Władcy Pierścieni jak i poznałem totalnych buców, którzy muzycznie słyszeli wszystko ze wszystkimi wykonaniami. To jest zmienna warta szturchania patykiem, łatwo ją będzie obedrzeć ze sztucznej powagi.

Innymi słowy, dwie promocje za jednym zamówieniem :)

Nadchodzące odcinki Wielkich Pominiętych

Postanowiłem najbliższymi publikacjami pochwalić się już dziś:

1. Casablanca
2. Pocahontas
3. Gra Endera
4. Aaron Sorkin – już jest! [icon color=”Extra-Color-1″ size=”tiny” image=”linecon-icon-star”] 
5. TBA
6. TBA
7. TBA
8+ Te rejony zależą od Ciebie:)

Jak widać, filmy, książki, gry, komiksy i – generalnie – produkty kultury każdego sortu dostaną miłości po równo.

Twój wkład

Dla dodatkowej porcji wrażeń zapraszam Cię serdecznie do pisania w komentarzach swoich własnych historii związanych z Wielkimi Pominiętymi. Nie ma co się krzywić, że się w ogóle nie kojarzy Vonneguta albo totalnie nie czai skąd taka podnieta, że w Grze o Tron były jakieś typy z Islandii. jestKultura nie ocenia, jestKultura rozumie :)

Na przestrzeni serii chcę zbudować parę odcinków częściowo lub wyłącznie w oparciu o wypowiedzi Czytelników. Jeszcze nie wiem jak je ogram, ale ogram na pewno. A zatem – *werble werble* – liczę na Ciebie!

I na dziś to tyle. Po pierwszy odcinek (Casablancę) zapraszam już jutro!

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Wielkie Pominięte to nie to samo co Kupka Wstydu. O niej też kiedyś skrobnę :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies