Autor: Andrzej Tucholski | 13 maja 2014 | Komentarze:
Tematy:

Wielkie Pominięte – start serii

Każdy z nas ma swoje Wielkie Pominięte. Filmy, książki lub albumy, które „trzeba znać”, ale jakoś tak wyleciały z głowy. Zostały na jakimś dawnym etapie życia, już dawno opustoszałym i łapiącym wyłącznie wieczorny wiatr. Ja je mam, Ty je masz. Pewnie bardzo się staramy, by znajomi o nich nie wiedzieli, ale czas to skasować.

Mam ochotę o tych Wielkich Pominiętych napisać cykl!

Widzisz, moja bliska znajoma nie czytała Harry’ego Pottera. Przyjaciel totalnie olał Gwiezdne Wojny. Ja bardzo późno przeczytałem Grę Endera i dopiero niedawno nadrobiłem skądinąd kultową Casablancę. Nadal nie widziałem Powrotu do Przyszłości. A to tylko jakieś podstawowe przykładu z samego brzegu. Bankowo jest wiele-wiele więcej.

Sądzę, że to bardzo fajny konteskt, by opowiadać o ważnych dla kultury dziełach. A zarazem na moje skromne możliwości psuć to słabe, snobistyczne przyzwyczajenie, że to czy ktoś coś widział lub nie widział w jakikolwiek sposób świadczy o jego osobie/guście/czymkolwiek.

Poznałem w życiu niesamowitych, życzliwych i imponujących mi ludzi, którzy nie znają Władcy Pierścieni jak i poznałem totalnych buców, którzy muzycznie słyszeli wszystko ze wszystkimi wykonaniami. To jest zmienna warta szturchania patykiem, łatwo ją będzie obedrzeć ze sztucznej powagi.

Innymi słowy, dwie promocje za jednym zamówieniem :)

Nadchodzące odcinki Wielkich Pominiętych

Postanowiłem najbliższymi publikacjami pochwalić się już dziś:

1. Casablanca
2. Pocahontas
3. Gra Endera
4. Aaron Sorkin – już jest! [icon color=”Extra-Color-1″ size=”tiny” image=”linecon-icon-star”] 
5. TBA
6. TBA
7. TBA
8+ Te rejony zależą od Ciebie:)

Jak widać, filmy, książki, gry, komiksy i – generalnie – produkty kultury każdego sortu dostaną miłości po równo.

Twój wkład

Dla dodatkowej porcji wrażeń zapraszam Cię serdecznie do pisania w komentarzach swoich własnych historii związanych z Wielkimi Pominiętymi. Nie ma co się krzywić, że się w ogóle nie kojarzy Vonneguta albo totalnie nie czai skąd taka podnieta, że w Grze o Tron były jakieś typy z Islandii. jestKultura nie ocenia, jestKultura rozumie :)

Na przestrzeni serii chcę zbudować parę odcinków częściowo lub wyłącznie w oparciu o wypowiedzi Czytelników. Jeszcze nie wiem jak je ogram, ale ogram na pewno. A zatem – *werble werble* – liczę na Ciebie!

I na dziś to tyle. Po pierwszy odcinek (Casablancę) zapraszam już jutro!

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Wielkie Pominięte to nie to samo co Kupka Wstydu. O niej też kiedyś skrobnę :)

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!