Wielkie Pominięte – start serii

 

Każdy z nas ma swoje Wielkie Pominięte. Filmy, książki lub albumy, które „trzeba znać”, ale jakoś tak wyleciały z głowy. Zostały na jakimś dawnym etapie życia, już dawno opustoszałym i łapiącym wyłącznie wieczorny wiatr. Ja je mam, Ty je masz. Pewnie bardzo się staramy, by znajomi o nich nie wiedzieli, ale czas to skasować.

Mam ochotę o tych Wielkich Pominiętych napisać cykl!

Widzisz, moja bliska znajoma nie czytała Harry’ego Pottera. Przyjaciel totalnie olał Gwiezdne Wojny. Ja bardzo późno przeczytałem Grę Endera i dopiero niedawno nadrobiłem skądinąd kultową Casablancę. Nadal nie widziałem Powrotu do Przyszłości. A to tylko jakieś podstawowe przykładu z samego brzegu. Bankowo jest wiele-wiele więcej.

Sądzę, że to bardzo fajny konteskt, by opowiadać o ważnych dla kultury dziełach. A zarazem na moje skromne możliwości psuć to słabe, snobistyczne przyzwyczajenie, że to czy ktoś coś widział lub nie widział w jakikolwiek sposób świadczy o jego osobie/guście/czymkolwiek.

Poznałem w życiu niesamowitych, życzliwych i imponujących mi ludzi, którzy nie znają Władcy Pierścieni jak i poznałem totalnych buców, którzy muzycznie słyszeli wszystko ze wszystkimi wykonaniami. To jest zmienna warta szturchania patykiem, łatwo ją będzie obedrzeć ze sztucznej powagi.

Innymi słowy, dwie promocje za jednym zamówieniem :)

Nadchodzące odcinki Wielkich Pominiętych

Postanowiłem najbliższymi publikacjami pochwalić się już dziś:

1. Casablanca
2. Pocahontas
3. Gra Endera
4. Aaron Sorkin – już jest! [icon color=”Extra-Color-1″ size=”tiny” image=”linecon-icon-star”] 
5. TBA
6. TBA
7. TBA
8+ Te rejony zależą od Ciebie:)

Jak widać, filmy, książki, gry, komiksy i – generalnie – produkty kultury każdego sortu dostaną miłości po równo.

Twój wkład

Dla dodatkowej porcji wrażeń zapraszam Cię serdecznie do pisania w komentarzach swoich własnych historii związanych z Wielkimi Pominiętymi. Nie ma co się krzywić, że się w ogóle nie kojarzy Vonneguta albo totalnie nie czai skąd taka podnieta, że w Grze o Tron były jakieś typy z Islandii. jestKultura nie ocenia, jestKultura rozumie :)

Na przestrzeni serii chcę zbudować parę odcinków częściowo lub wyłącznie w oparciu o wypowiedzi Czytelników. Jeszcze nie wiem jak je ogram, ale ogram na pewno. A zatem – *werble werble* – liczę na Ciebie!

I na dziś to tyle. Po pierwszy odcinek (Casablancę) zapraszam już jutro!

Ciao,

Andrzej Tucholski

///

PS: Wielkie Pominięte to nie to samo co Kupka Wstydu. O niej też kiedyś skrobnę :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies