Autor: Andrzej Tucholski | 30 kwietnia 2014 | Komentarze:
Tematy:

W ten sposób przywitałem wiosnę [Instagram + Spotify MIX]

Cześć! Właśnie wróciłem z niesamowicie intensywnego spaceru (blisko 5 godzin, równe pół miasta) zwieńczonego poczytaniem książki w parku, tak jak na filmach. Świetnie się czuję i chcę, by u Ciebie też było ciepło i w porządku! Dlatego postanowiłem wrzucić na bloga pierwszy Instagram Mix wzbogacony o mój autorski Spotify Mix. Dla nauki. 

I dla odpoczynku.

Przygotowując dla Ciebie ostatnio naprawdę fajny wywiad (premiera wkrótce) zorientowałem się, że przeleżałem niewysłane pytania na skrzynce przez… ponad trzy tygodnie. I tak mi cała ta wiosna upływa. Dużo wydarzeń, dużo możliwości, stanowczo za dużo kawy. Naprawdę ciężka praca. Ale z drugiej strony drobne, codzienne przyjemności próbujące zaatakować zapchany kalendarz z zaskakującą skutecznością.

Karolina namówiła mnie, bym sobie przez te drobne przyjemności raz na jakiś czas dla własnej radości przeszedł z powrotem. Zdecydowałem się na okres od początku marca do teraz, przedednia Maja, jednego a najpiękniejszych miesięcy w Polsce. Wyszło fajnie, więc się dzielę :)

Tak na przyszłość to możesz mnie follować tutaj – @andTucholski – dużo wrzucam.

A oto moje przywitanie wiosny 2014:

Pierwsze naprawdę ładne dni zauważyłem w tym roku przy mojej uczelni na warszawskiej Pradze. To niesamowita część Warszawy. Warto czasem po prostu wrzucić na ramię plecak z butelką wody i się zapuścić po podwórkach.

→ Czytaj też: Dlaczego zdecydowałem się jednak iść na studia 

Chwilę potem Intel Polska zapakował nas w odjechany autobus i wysłał do Katowic na finały Intel Extreme Masters 2014. Było bogato, pięknie i super energetyzująco. Więcej o imprezie opowiadam we vlogu:

→ Oglądaj też: W jaki sposób gry wideo mogą poprawić swój wizerunek

Drugim ważnym wypadem był z kolei Pyrkon. Z tej imprezy też przywiozłem video.

→ Oglądaj też: ... a mogłem zostać u kumpla! (PYRKON VLOG)

[button size=”large” color=”brown” style=”none” new_window=”true” link=”http://instagram.com/andtucholski”]Follow @andTucholski – Instagram[/button]

Karolinie też się podobało :-)

Mieszkając po lewej stronie Wisły lubię sobie czasem przerwać powrót z uczelni na wysokości stadionu i resztę drogi przejść piechotą. Czasem kropi, czasem wieje, czasem jest pięknie. Raz rzeka ma wysoki stan, raz niski. Nigdy nie jest tak samo.

→ Czytaj też: Moja ukochana Warszawa

No bo, proszę Cię, jak się widzi tak kuszącą zapowiedź zachodu to jak nie skorzystać?

[button size=”large” color=”brown” new_window=”true” link=”http://instagram.com/andtucholski”]Follow @andTucholski – Instagram[/button]

A z tym zdjęciem wiąże się pewna historia: jakiś czas temu o 7 rano wyleciałem z Warszawy do Wrocławia. 35 minut w powietrzu. Potem transport na rynek, śniadanie oraz kawa połączona ze spacerem po przepięknych uliczkach i przerzut do chaty twórców gry Piwne Imperium. Tam pierwszy raz widziałem i odrobinę pomagałem przy produkcji domowego piwa + ograliśmy ich nadchodzący tytuł (fragment wybranego ponad pół roku temu tiera z Wspieram.to).

Potem krótki oddech w kawiarni na dworcu i pociąg do domu, przez którą to siedmiogodzinną trasę w całości pisałem + wreszcie dokończyłem drugie obejrzenie Vicky Cristiny. Parę minut po północy walnąłem w kimę w domu.

Dziwne decyzje są dziwne i nadal zastanawiam się nad swoimi osądami, ale czasem warto jest zrobić sobie taki dzień totalnie z kosmosu :D Rock on!

Jak już wspomniałem we wstępie, wiosna to też dla mnie czas wzmożonej pracy. Tutaj na przykład pracuję nad czymś, co może nie będzie miało premiery jakoś za moment, ale na pewno jest już bliżej niż dalej. Charakter projektu lekko zdradza interfejs programu :-)

→ Czytaj też: 15 aplikacji na Maka, które po prostu musisz mieć

A tak witam ostatnio każdy poranek. Kubek oczywiście po Intel Extreme Masters. AŻ TAK mi się podobało! :-)

Czytaj też: Moja mała, miejska medytacja

Z dużych projektów przygotowałem wreszcie darmowe, długie szkolenie z blogowania o kulturze. Wyszło super. Liczba oglądających ani razu nie spadła poniżej 150, sumarycznie przez materiał przewinęło się w trakcie transmisji ponad 700 Czytelników. Chcę robić takie cuda częściej :)

→ Czytaj też: Jak SKUTECZNIE blogować o KULTURZE – darmowy webinar

A to jest zdjęcie z dzisiaj. Skończyłem czytać nową książkę jednego z moich ulubionych blogerów i postanowiłem dać mu o tym znać. Uwielbiam Internet – mogę zagadywać do wielkich ludzi za oceanem tak samo łatwo, jak do kumpla o burgera w weekend :)

Muzyka na wiosnę (Spotify MIX)

Wszak nie samymi obrazkami człowiek żyje! Dlatego chcę Ci też podrzucić katowaną ostatnio playlistę. Jeśli spodoba Ci się taka forma poleceń i chcesz, bym ją rozwijał, to daj znać, chętnie posłucham pomysłów.

Modna muzyka sprzed kilku lat to moja autorska playlista, którą postanowiłem przypomnieć sobie fajne kawałki z końcówki pierwszej dekady XXI wieku. Sporo rocka, trochę licealnie, byłby z tego gruby festiwal ;-)

I o, na dziś to tyle. Idę na kolejny spacer (tym razem do Biedry) i pewnie wieczorem zmęczę jakiś dobry film.

A jak Twoje plany?

Trzymaj się ciepło!

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!