Autor: Andrzej Tucholski | 25 lutego 2014 | Komentarze:

Share Week 2014 – polecamy najlepsze b/vlogi!

Cześć! Coś mi tak pachnie znad Wisły, że to już najwyższa pora na nowego Share Weeka. Na co więc czekać? Okno polecania sobie nawzajem dobrych autorów – zarówno dużych jak i małych, zarówno tekstowych jak i video – uznaję za otwarte! :-)

Krótka historia

SW to mój autorski pomysł polecania sobie nawzajem autorów przez autorów. W ten sposób otwieramy się nawzajem jako piszący i nagrywający koledzy oraz koleżanki a także pokazujemy naszym Odbiorcom, kogo cenimy lub kim się inspirujemy :)

Pierwsza edycja miała naprawdę tragiczny obrazek w nagłówku. Odbyła się wiosną 2012 roku i zgromadziła 30 zgłoszeń. Edycja druga miała miejsce w styczniu 2013. Wzięły w niej udział 103 osoby oddając sumarycznie 610 głosów.  Tutaj można poczytać podsumowanie. 25 lutego 2014 roku zaczyna się edycja trzecia. To teraz :)

Proste zasady

– Polecasz trzech innych autorów. Może być więcej

– Jedynym kryterium jest jakość

– Listę wrzucasz tam gdzie Ci wygodnie. Na Twojego bloga, YT, fejsa

– (Jeśli chcesz być ekstra, to możesz namówić swoich Odbiorców do przygotowania własnych list!)

Swoją listę linkujesz w komentarzach pod tym wpisem. Inaczej jej nie widzę przy podsumowaniu. Biorę pod uwagę wyłącznie głosy, które pojawią się w komentarzach pomiędzy premierą wpisu dwudziestego piątego lutego a ostatnimi minutami czwartego marca (25.02 – 04.03) bieżącego roku

– Dobrze się bawisz :)

Moje polecenia

Old Fashioned Girl – świetny, szybko rosnący a na dodatek dwujęzyczny blog poświęcony kulturze, codziennym poradom, designowi i różnym prywatnym przemyśleniom. A także okazjonalnej porcji Nutelli. Prowadzi go mająca na ten rok w zanadrzu dużo odważnych pomysłów Karolina. Warto ją obserwować, szczególnie że sporo wpisów zawiera autorskie, rewelacyjne playlisty do Spotifaja.

Dla świętego spokoju dodaję od razu, że Karolina jest prywatnie moją dziewczyną, ale nie mam w zwyczaju polecać czegokolwiek tylko dlatego, że jestem blisko autora. Jakość jej bloga wybrania się sama :)

Riennahera – blog, którego nazwy nigdy nie potrafię wymówić poprawnie za pierwszym podejściem (rien • na • hera). A Marta o tym wie i tylko się ze mnie śmieje. Publikuje trochę mody, trochę kosmetyków, dużo ostrych i przyjemnych tekstów poświęconych społeczeństwu. Rektorem jej uczelni jest Edward Snowden. Autorka prowadzi też bardzo fajne profile na TT/IG, zawsze urozmaicające codzienne przeglądanie sołszali.

Warto czytać. To jedno z tych miejsc, które czyta masa ludzi, ale każdemu się wydaje, że tylko on go zna.

Design Your Life – Alina jest niesamowita. Niestrudzenie i w cudownie spójny sposób buduje swój wizerunek pozytywnej blogerki od lifestyle’u i projektowania jakości własnego życia. Jej wpisy są zawsze dopracowane i ładne, prowadzi też wielki i bardzo czynny kanał na YT. Gdyby pewnego dnia przetłumaczyła wszystko na angielski to najprawdopodobniej nikt by się nie skapnął, że nie jest z Nowego Jorku czy innego San Francisco.

Podobno czasem sypia, ale to jest wyłącznie plotka z gdańskich kuluarów. Tj. widzieliśmy ją, jak szła na noc do hotelu, ale jest też bardzo prawdopodobne, że calutką noc dopieszczała kolejne publikacje :-)

Abstrachuje – polecanie chłopaków polskiemu internaucie to trochę jak uświadamianie warszawiakowi, że w centrum jest Pałac Kultury. Ale ja i tak chcę ich polecić. Paradoksalnie, za to, że ostatnio oglądam ich trochę rzadziej niż kiedyś. Nowa formuła odbiega od tego, co mnie śmieszyło u nich początkowo, ale choć sam spędzam przy ich nagraniach trochę mniej czasu to tym samym mam do nich spory, spory szacun. Eksperymentowanie z formułą *ZANIM* się wypali to naprawdę rzadkość. Szczególnie, że liczbowo wypadają tylko lepiej i lepiej, czyli eksperymenty są pewnie udane.

Rozwijają się odważnie i czadowo :)

Cinemasins – moje ostatnie uzależnienie na YT. Biorą na warsztat film i rozmontowują na wierzch jego WSZYSTKIE błędy. Zarówno takie głupie (zegarek pokazuje różną godzinę między ujęciami) jak i potężne, faktycznie świadczące o niedopatrzeniach (np. paradoksy w fabule). Oprócz sporej dawki humoru, gorąco polecam oglądanie tych produkcji wszystkim początkującym pisarzom i scenarzystom.

Można się błyskawicznie nauczyć na co uważać przy projektowaniu wątków :)

Polecenie firmy

W tym roku postanowiłem też dodać kategorię specjalną. Obok wartościowych blogów i vlogów chcę polecić i pochwalić jedną firmę. Używam tych samych kategorii co do autorów prywatnych – chodzi mi wyłącznie o jakość i spójność. Firmą tą jest Playstation Polska. Można ich obserwować zarówno na Facebooku jak i Twitterze i oba te kanały są prowadzone po prostu doskonale. Miło się tam z nimi gawędzi, są naprawdę profesjonalni.

Ich działalność powoduje nawet niektórych blogerów do pisania w podzięce całych notek :)

Widzi mi się, by w nieodległej przyszłości podobnego skilla w robieniu internetów pokazało więcej firmowych profili.

///

Tyle ode mnie. Pięć poleceń blogo-vlogowych, jedno polecenie firmowe. Klikaj i czytaj, klikaj i oglądaj. To naprawdę dobrzy autorzy produkujący dzień po dniu fenomenalne, dopracowane i porządne treści. Szkoda by było przegapić ich złoty okres.

… A teraz kolej na Twoje polecenia :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!