Pięć lekcji życia od postaci granych przez Robina Williamsa

 

Zupełnie niedawno oglądałem nie-wiem-który-raz Dead Poets Society. To jeden z takich filmów, których spore części lubię sobie przypomnieć przynajmniej raz do roku. Jakby piękna było mało, dzięki Karolinie nadrobiłem też nareszcie polecany mi przez wielu świetnych ludzi Good Will Hunting.

Po obfitującym w zachwyt i trudne myśli seansie przyszło mi do głowy, że chciałbym jakoś na blogu uhonorować postać Robina Williamsa. Tak jak wspomniałem przy drugim wpisie na premierze książki – jego charyzma była w stanie z równą skutecznością przywiać mi ciężkie, egzystencjalne pytania jak i rozwiać jakiekolwiek zmartwienia przy pomocy naprawdę, ale to naprawdę wulgarnego stand-upu HBO. Tego ze skeczem o Szkotach i golfie :)

Pomyślałem, że najlepiej będzie oddać taki honor Robinowi przez jego własne słowa. Nie mam tu nic do dodania.

1. Wiedz, co jest dla Ciebie najważniejsze

(Link do Youtube)

2. Pozwól sobie samemu na przebaczenie

(Link do Youtube)

3. Walcz o to, by Twoje życie miało wartość

(Link do Youtube)

4. Żyj tak, by Twoje życie zostawiło trwały ślad

(Link do Youtube)

5. Krzycz z dachów świata

(Link do Youtube)

Dziękuję.

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies