Autor: Andrzej Tucholski | 5 maja 2014 | Komentarze:
Tematy:

Nikon D5300 – dobry, szybki aparat do codziennego użytku

Pamiętasz Yolozaura?

Jak pamiętasz to dobrze, bo był niedawno i takie rzeczy powinno się pamiętać, bo inaczej pewnie w diecie trochę za dużo masełka. Lub, jeśli masz dobry gust i należysz do grona psychofanów “48 Stron” Adlera & Piątkowskiego to: za dużo masła w diecie tyrana :-)

Tak czy inaczej w tym wpisie dam już biednemu Rexowi spokój i skupię się na drugim bohaterze owej dzikiej i obfitującej w wulgarne zwroty akcji przygody. Na jednym z najnowszych dzieci Nikona, modelu D5300. Testowałem go dzięki uprzejmości Nikon Polska.

To wygodne, szybkie cacko z obrotowym ekranem, sporymi możliwościami automatycznego poprawiania jakości zdjęć i przesyłem przez wifi. Szczególnie ta ostatnia cecha daje po ambicjach.

Wszystkie fotki z podlinkowanej we wstępie Przygody Yolozaura wrzuciłem na Flickr bez wracania się do domu. Kliknąłem w Nikonie by postawił własny obłok wifi, spiąłem z nim telefon i spokojnie powymieniałem te ujęcia, które mi się spodobały. Wyjątkowo nie chciałem nic poprawiać, parę klików, wszystko było online. Potem wyłączyłem wirtualne wifi i spokojnie wróciłem do trzaskania dalszych ujęć.

To było ciekawe przeżycie :)

Model D5300 ma trochę odbiegające od “klasyki Nikona” umiejscowienia niektórych guzików. Na szczęście przywyka się bardzo szybko. Świetne wrażenie robi za to design wyświetlanych na ekraniku informacji. Również nie można go nazwać ortodyksyjnym, ale podrapał mnie dokładnie w to miejsce, o które od dawna chodziło. (Nie mówię o menu, tylko o używaniu tylnego wyświetlacza w trybie [i].)

Filmowanie też wypada nieźle. Live-view ma co prawda drobne i czasem wkurzające lagi, ale z drugiej strony wreszcie dano na tej półce naprawdę konkretny tryb Full HD 50p. Mam taką myśl, że Nikon D5300 to dobre urządzenie dla blogera/youtubera :)

Ciekawy sprzęt. Cieszę się, że mogłem się nim pobawić. Na co dzień używam jego potężniejszej siostrzyczki – modelu D600 pozostałego mi po współpracy portugalskiej – ale gdybym miał wybierać sobie coś do pracy w dzisiejszych warunkach to na pewno wziąłbym D5300 pod uwagę.

Czytaj też: Nikon D600 – testy, recenzja, przykładowe zdjęcia

Ciao,

Andrzej Tucholski

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!