Nie baw się w Sherlocka

 

“Mam haka na raka” to trwający od 7 lat program edukujący Polaków w zakresie profilaktyki nowotworowej. Od startu inicjatywy już ponad 22 000 młodych ludzi (!) poświęcało ogrom swojego czasu, by pomóc, jak tylko potrafią. To niesamowicie wielki ruch społeczny. W tym roku skierował on swoją uwagę na chłoniaka. 

Spośród pojedynczych zespołów zajmujących się prowadzeniem zajęć, te najlepsze wybierane są do drugiego etapu programu. Tam proszone są o zaprojektowanie kampanii społecznej na podany temat. Najlepszy pomysł jest potem realizowany w profesjonalny sposób i “leci w świat”, tak jak ogromne produkcje przygotowywane przez największe brandy czy organizacje na rynku.

I to tę kampanię dzisiaj razem wspieramy :)

Licealistki z Gdańska (!!!) zaprojektowały świetną kampanię „Przejrzyj chłoniaka” opartą na motywie Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona. Uwielbiam Sherlocka i Watsona + podoba mi się zagranie na “profesjach” obu tych panów, bardzo sprytnie komentujące typowo ludzką skłonność do grzebania we wszystkim samemu :)

Pewnie wielu z Was szukało kiedykolwiek w internecie czegokolwiek na temat, powiedzmy, wyjątkowo niemiłego kataru. Jak wiadomo, dosłownie po pięciu klikach człowiek staje twarzą w twarz z faktem własnej śmiertelności a nawet, niezależnie od płci, prawdopodobnie jest od dawna w ciąży. Szukanie objawów chorób to pewna metoda na poważną nerwicę.

Tylko że czasem bywa odwrotnie.

Choroba zdaje się być lekka, przypominać zmęczenie i alergię, jakoś tam reagować na aspirynę i apap. A potem się okazuje, że okienko na wczesne wykrycie prawdziwego wroga dawno minęło i przyszłość staje się naprawdę trudna.

Nie baw się w Sherlocka.

Jeśli objawy nie przypominają Ci czegokolwiek, idź do lekarza i poproś o opinię.

Take care,

Andrzej Tucholski


///

PS: To ważna akcja. Udostępnijcie ten materiał u siebie. Równie dobra kampania pochodząca od grupy licealistek z Gdańska (PIONA DZIEWCZYNY!) zasługuje na uwagę i wielkie wsparcie.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies