Nie baw się w Sherlocka

 

“Mam haka na raka” to trwający od 7 lat program edukujący Polaków w zakresie profilaktyki nowotworowej. Od startu inicjatywy już ponad 22 000 młodych ludzi (!) poświęcało ogrom swojego czasu, by pomóc, jak tylko potrafią. To niesamowicie wielki ruch społeczny. W tym roku skierował on swoją uwagę na chłoniaka. 

Spośród pojedynczych zespołów zajmujących się prowadzeniem zajęć, te najlepsze wybierane są do drugiego etapu programu. Tam proszone są o zaprojektowanie kampanii społecznej na podany temat. Najlepszy pomysł jest potem realizowany w profesjonalny sposób i “leci w świat”, tak jak ogromne produkcje przygotowywane przez największe brandy czy organizacje na rynku.

I to tę kampanię dzisiaj razem wspieramy :)

Licealistki z Gdańska (!!!) zaprojektowały świetną kampanię „Przejrzyj chłoniaka” opartą na motywie Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona. Uwielbiam Sherlocka i Watsona + podoba mi się zagranie na “profesjach” obu tych panów, bardzo sprytnie komentujące typowo ludzką skłonność do grzebania we wszystkim samemu :)

Pewnie wielu z Was szukało kiedykolwiek w internecie czegokolwiek na temat, powiedzmy, wyjątkowo niemiłego kataru. Jak wiadomo, dosłownie po pięciu klikach człowiek staje twarzą w twarz z faktem własnej śmiertelności a nawet, niezależnie od płci, prawdopodobnie jest od dawna w ciąży. Szukanie objawów chorób to pewna metoda na poważną nerwicę.

Tylko że czasem bywa odwrotnie.

Choroba zdaje się być lekka, przypominać zmęczenie i alergię, jakoś tam reagować na aspirynę i apap. A potem się okazuje, że okienko na wczesne wykrycie prawdziwego wroga dawno minęło i przyszłość staje się naprawdę trudna.

Nie baw się w Sherlocka.

Jeśli objawy nie przypominają Ci czegokolwiek, idź do lekarza i poproś o opinię.

Take care,

Andrzej Tucholski


///

PS: To ważna akcja. Udostępnijcie ten materiał u siebie. Równie dobra kampania pochodząca od grupy licealistek z Gdańska (PIONA DZIEWCZYNY!) zasługuje na uwagę i wielkie wsparcie.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies