Autor: Andrzej Tucholski | 6 marca 2014 | Komentarze:
Tematy:

Najchętniej polecane blogi na 2014 – podsumowanie Share Weeka

Moja ulubiona, totalnie pozbawiona twardej metodologii zabawa ma się w tej edycji ku końcowi. Klepiąc wyniki skasowałem od rana pięć kanapek, dwie kawy, półtora naładowania laptopowej baterii i jedną smaczną zupę. Pora zatem podzielić się z Tobą wynikami i powoli zacząć odliczanie to edycji 2015 :)

Czym jest Share Week?

SW to mój autorski pomysł polecania sobie nawzajem autorów przez autorów. W ten sposób otwieramy się nawzajem jako piszący i nagrywający koledzy oraz koleżanki a także pokazujemy naszym Odbiorcom, kogo cenimy lub kim się inspirujemy. Wpis rozpoczynający trzecią edycją znajdziesz tutaj. W komentarzach pod nim znajdują się wszystkie zgłoszenia.

Liczby dotyczące akcji

Share Week 2014 trwał równy tydzień. W tym czasie w sposób zgodny z zasadami przygotowało swoje listy aż 244 blogerów. Widziałem też parę list niepodlinkowanych u mnie, ale z wiadomych względów nie zwracałem na nie uwagi. Najprawdopodobniej wielka liczba takich zestawień umknęła mi zupełnie, więc jeśli robić coś porządnie, to od początku do końca.

Tych 244 autorów oddało sumarycznie 1362 głosów na 719 blogów i 5 firm. Innymi słowy – każdy bloger polecił średnio pięć i pół bloga. Przeliczyłem każdy jeden link i mój excel powoli mnie za to nienawidzi.

(W zeszłym roku 103 blogerów oddało 610 głosów, mamy więc ponad dwukrotny wzrost!)

Spostrzeżenia, przemyślenia, wnioski

Następnym razem narzucam ekstremalnie twardy limit linków. “Tylko trzy polecenia i dalej nie patrzę”. Do tej pory napisanie “najlepiej trzy polecenia” sprawiało, że w najgorszej wersji napotykałem listy z sześcioma czy ośmioma myślnikami. W tym roku kilkukrotnie spisywałem listy długie na 20-30 blogów. Trochę przegięcie :)

Jestem zupełnie zachwycony tym, jak wielu blogerów ma u siebie przyjęte zwyczaje polecania innych! Na wielu zestawieniach widziałem reklamy lokalnych, stałych cykli. Coś pięknego, uwielbiam takie wzbogacanie ekosystemu!

Po raz pierwszy w dużej liczbie w zabawie pojawiły się blogi wnętrzarskie i parentingowe. Super!

W dalszym ciągu dziwią mnie polecania na zasadzie kontrastowej agresji “warto czytać XXX bo jest o wiele lepszy od tych przereklamowanych ZZZ”. Niestety, chyba nic się nie da z tym zrobić, jakiś margines braku życzliwości będzie w blogosferze zawsze.

Wiele blogów tematycznych przygotowywało Share Weeki czysto pod własny gatunek – np. najlepsze blogi o marketingu sportowym czy najlepsze blogi o podróżowaniu z psem. To dopracowane i świetne listy. Polecam wrócić się do komentarzy wpisu startowego i na spokojnie je wyłapać :)

Małe blogi miały pod Share Weekami tony komentarzy “Link – zapraszam do siebie”. Brrrr. Nie zazdroszczę!

Przesyłam też buziaka blogerce, której nie podoba się Share Week, bo “chodzi w nim tylko o wzajemne polecanie się kółka wzajemnej adoracji”. Jak już wspomniałem, w tej edycji polecono sumarycznie 719 blogów. Gdybyśmy tych autorów próbowali wepchnąć w klasyczne miejskie autobusy to musielibyśmy ich skołować aż sześć. Zakładając oczywiście wpychanie się w nie “na ryby w puszce”, żadnych wygód. Spore to nasze kółko :D

Blogi, które dostały najwięcej poleceń są zarazem blogami, które były najmniej zależne od kategorii. Wychodzenie poza grono własnej tematyki jest sporym sygnałem o wzroście danego autora. Fajnie i gratuluję!

Mamy baaaaaaaaaardzo dużo dobrze piszących kobiet. Nie jest to dla mnie nowość, ale czasem spotykam się z opinią, jakoby to było coś niesamowitego. Więc skoro kogoś to jeszcze dziwi to niech się dowie faktów raz jeszcze :)

Choć sporo zestawień trochę zdeformowało moją pierwotną myśl Share Weeka (najwyższa jakość, najlepsze inspiracje) to generalny klimat został zachowany. Najwięcej poleceń dostały blogi malutkie i startujące, najmniej – ogromne i superznane. Widać to w wynikach.

Opisy po myślnikach to zbiorcze streszczenia najpopularniejszych argumentów.

Platynowy Puchar Share Week 2014

(ponad 30 głosów)

Design Your Life – 38 głosów – absolutny zwycięzca. Najczęściej polecany blog Share Week 2014. Alina zgarnęła prawie dwukrotnie więcej głosów od drugiego najczęstszego polecenia. Linki płynęły niezależnie od kategorii autora tworzącego zestawienie. Chwalono ją głównie za profesjonalizm, jakość treści, tematykę oraz stabilność swojego wzrostu.

Pobędę przez chwilę podłą samochwałką, ale od Aliny zacząłem i moją własną listę :> To świetna blogerka, świetna youtuberka i rzetelna oraz bardzo pracowita osoba. Cieszę się, że inspiruje tak wielu innych autorów, bo jest to role-model naprawdę pierwszorzędny. Gratulacje :)

Najczęściej polecane blogi SW2014

(od 20 do 29 poleceń)

Malvina Pe – 24 głosy – za inteligencję, odwagę, mix trudnych i lekkich tematów oraz inspirowanie do zajmowania się różnymi sprawami, które codzienność potrafi nam zabrać z widoku

Zombie Samurai –  23 głosy – za ostrość pióra i dobre omawianie najróżniejszych tematów

Stay Fly – 21 głosów – za bycie fajnym typkiem, luźne podejście do życia i świetne notki

jestKultura –  21 głosów – głupio mi pisać, za co dostawałem głosy na samego siebie, ale były to bardzo miłe polecenia i serdecznie za nie dziękuję:) Podlinkowań zwrotnych do zasad całej akcji oczywiście nie brałem pod uwagę.

Halo Ziemia – 20 głosów – za spójność charakteru, piękny i szybki start bloga, wysoką jakość zarówno przemyśleń jak i tekstów oraz bycie zupełnie nową klasą w pisaniu o sprawach niekoniecznie prostych

Często polecane blogi SW2014

(od 10 do 19 poleceń)

Styledigger – 14 głosów – za głębię osądu, styl i spokojną radość we wpisach

Nishka – 14 głosów – za cudowne przemyślenia

Tattwa – 13 głosów – za inteligencję, jakość i mądre tematy

Więcej Luzu – 13 głosów – za pozytywne wibracje

One Little Smile – 13 głosów – za pogodę ducha i przyjemne notki

Archiwum Chaosu – 12 głosów – za kreatywność i pióro

Magda na Zimno – 12 głosów – za język i pomysły

The Adamant Wanderer – 11 głosów – za podróże, zdjęcia i sposób bycia

Paweł Bielecki – 11 głosów – za inteligencję i styl

Życie jest piękne – 10 głosów – za pokazywanie i uczenie entuzjazmu nawet w szarej codzienności

Kominek – 10 głosów – za twarde i pewne siebie osądy oraz piękne zdjęcia

Blogi od 5 do 10 poleceń

Riennahera, Matka jest tylko jedna, Moja dziewczyna czyta blogi, Muszkieter, Zapytaj Beczkę, Jak oszczędzać pieniądze, JestRudo.pl, Ania Maluje, Happyholic, Wittamina, Blackdresses, Potwory wózkowe, Mr. Vintage, Old fashioned girl, Abstrachuje, Martekerka, Powiedziałem, Michał Górecki, LucyEs, Zwierz Popkulturalny, Chica Mala, Volantification, Looqash, Journalistka, Moja trawa, Inwentaryzacja krotochwili, Segritta, Red lipstick monster, Anwen, Bo ma być mrucznie, Otóż to, Zielone buty, Makóweczki, Matka sanepid, Wojtek Bieroński blog.

Blogi z 3 i 4 poleceniami

Cztery: Venilla Kostis, Marta pisze, Słoneczny balkon, Obszary, Fashionelka, Króliczek doświadczalny, Blond hair care, Matko jedyna, Jeszcze jeden blog, Jadłonomia, Ameliowy, Kłosiński, Catherine the owner, Zmemłani, Jadzka, Zorkownia

Trzy: Radomskie Macierzyństwo, Life managerka, Haque, Troyann, Myślę i czuję, Szpilki kawa i kultura, Zapętlone, Paweł Tkaczyk, Miasto książek, From movie to the kitchen, Kreatywa, InteriorsPL, TL:DR, Alina Rose, Jestem Kasia, Lazy sunday cooking, Mammamija, Kondux, Blog czekolady, Tyfon, Ziołowy zakątek, With love, My pink plum, Panna Mi, Dr lifestyle, Czarny pieprz, Jedzonelka, Edyta Zając, Miss Ferreira, Kwestia smaku, Mam wątpliwości, Kantorek katjuszki, Pijaru Koksu, Przewijak, Skorpion w rosole, Zdupy

Polecane firmy

W tegorocznej edycji Share Week 2014 zostały polecone cztery firmy i jeden… zespół muzyczny. Pochwalone pod kątem spójności działania, jakości efektów i ogólnej “fajności” istnienia zostały: Playstation Polska, e24cloud, SpotifyTechland oraz Foals. Wierzę, że za rok ten podpunkt podsumowania będzie o wiele bogatszy :)

Co z tego wynika?

Internetowi autorzy to wolne ptaki na totalnie nieograniczonym niebie. Niektórzy ze sobą trzymają, niektórzy nie. Niektórzy się w ogóle nie znają. Share Week nie jest żadnym rzetelnym narzędziem, ale w tym systemie połączeń ma w mojej opinii dwojakie skutki.

Po pierwsze – mimo wszystko powstaje podsumowane zestawienie blogów polecanych przez autorów z najróżniejszych dziedzin. Gdy w tak niesamowicie pociachanej i niestałej materii jaką jest blogosfera blisko 40 autorów mówi, że Design Your Life jest super to jest już coś na rzeczy :)

Drugi skutek, w mojej opinii ważniejszy, nie ma związku ani z moim startem akcji ani z moim podsumowaniem. Dzięki Share Weekowi poznają się blogerzy sami ze sobą, po zestawieniach. Będąc mniejszym autorem zwraca się uwagę na każdy jeden strumień ruchu, sam pamiętam jak to było. A nie ma zmiłuj, jak ktoś linkuje to i ktoś klika. Jeśli choć dziesięć osób poznało w tym tygodniu nowe dziesięć osób, z którymi z czasem powstanie coś fajnego i wspólnego… jaram się na całego :)

Dziękuję Ci bardzo za udział (nawet jeśli bierny) w Share Weeku 2014.

Przyjemnego poznawania wartościowych autorów :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

 • Mieć więcej poleceń od Kominka – bezcenne uczucie :D

  Długo czekałem na ten wpis. Warto było :)

  • Dużo punktów zdobyłeś, gratulacje :)

   No i to prawda, polecenia najbardziej znanych blogerów w tej zabawie leżą – np. Mediafun i Natalia Hatalska dostali po 1 zgłoszeniu, a przecież czyta je ogrom autorów. Taka luka Share Weeka.

  • Gratuluję! :D

 • Fajnie, że najwyżej w rankingu znalazły się blogi o tak różnym charakterze – znak, że w blogosferze jest miejsce dla każdego, byle by było to robione z głową.

 • Tort dla Aliny i liczę na szersze zaangażowanie vlogerów w przyszłej edycji ;)

 • Jako jeden z nielicznych poleciłem fajną firmę, nice ;)
  No i 3 polecenia mojego bloga <3 Za rok będzie jeszcze 0 na końcu, albo nawet 2 ;)
  Dzięki Andrzej za dobrą akcję, w październiku jedziesz na Lindsey?

 • Rok temu żodyn, teraz trzy, za rok trzysta. <3

  Dziękuję. :)

 • Przepraszam, że przyczyniłam się do śmierci Twojego Excela. Tak tak, jestem tą złą kobietą, która poleciła ponad 15 blogów ;) Bardzo mi miło z powodu zajęcia 2. miejsca. Dzięki za fajną zabawę, Andrzej!

  • Przy Twoim zgłoszeniu pamiętam, że parzyłem drugą kawę, więc nawet jakoś dałem radę ;-) Dzięki za udział!

 • Ooo. Trzy polecenia, toż to sukces! :) i zgadzam się z Tobą – genialnych blogerów poznałam skacząc od linka do linka, a i dzisiejszą nockę spędzę na przeglądaniu tych z twojego rankingu :)

 • przepraszam za moje 12 ulubionych blogów, do których dodałam później jeszcze jeden, a to i tak nie wszystkie ;).

  • Nigdzie się nie pytałem o wszystkie ulubione blogi. Pytałem się o ścisły dobór *najlepszych* :) Ale luz, już przerobiłem dane więc i przestało boleć :D

 • Dziękuję pięknie za trzy polecenia – to boska i magiczna liczba :).

 • Anna

  jako bardzo świeża blogerka gratuluję starszym kolegom i koleżankom :) może za rok i ja dostanę się do tego zestawienia… hm… :)

 • Andrzeju miałeś wspanaiły pomysł z tym share weekiem. Świetna sprawa. Dzięki temu czytam jeszcze więcej blogów ;-) Mimo, że sama dopiero zaczynam i zostałam polecona tylko raz, to jest to dla mnie duże wyróżnienie i cieszę się. Oczywiście nie poddaję się i wierzę, że za rok będzie jeszcze lepiej ;-)

 • Dziękuję BARDZO wszystkim, którzy umieścili mojego bloga w swoich zestawieniach! Ale mi serce waliło w czasie czytania tych wyników! :))

  • Ewelina

   Gratulacje! :)

  • Pierwsze miejsce w stu procentach zasłużone! <3 Gratulacje! :)

  • Miejsce jak najbardziej zasłużone :)

  • duuuże graty! nie wiem na jakim paliwie jedziesz, ale życzę Ci zawsze pełnego baku ;-)

  • Alina gratuluję! należało Ci się :-) a tak ogólnie to super akcja – tyle nowych ciekawych miejsc do odwiedzenia!

  • Wymiotłaś :)

 • Gratuluję najlepszym!
  I dziękuję polecającym mnie :*

 • Łukasz Stępień

  A mnie znów nie było. Cholera, muszę częściej na imprezach blogerskich bywać. ;)

  • Nie spóźniać się.

   • Imprezy do SW właśnie nic nie mają :)

    • Łukasz Stępień

     Żartuję sobie oczywiście. Po prostu fajnie jest na blogerskich bibach. :) Mój blog jest na tyle niszowy (home/travel security) że trafia do specyficznej grupy. :)

 • Długa droga przede mną, ale jest cel ;)

 • www.inspirujsie.blogspot.com

  Fajna sprawa, Share Week popieram mocno i cieszę się, że coś takiego się wykluło, niemniej jednak 7/8 tych blogów znam, bo są na okrągło wałkowane wszędzie ;] nie żeby to było źle, ale brak mi świeżej krwi, nowych autorów, takich którzy dopiero co zaczynają, ale rokuja na przyszłość, z drugiej strony wiem, że ciężko takie perełki wyłapać, a tak zostaje nadal ‘koło wzajemnej adoracji’ jak wspomniała blogerka;) To takie samonapedzające się koło, ale nie wiem czy ktoś zrozumie o co mi chodzi;) [ i też nie żeby to było źle] po prostu Ci wszyscy są już tak znani, że się w ogóle nie zdziwiłam że tu są, i wielkie gratulacje!

  • Ja sobie wypraszam, mnie nikt nie wałkuje na okrągło :D Oh, wait, pozostaje jeszcze 1/8.
   Myślę, że nie jest “tak źle”. Co roku wpada i wpadać będzie ktoś nowy, ktoś inny będzie _zbyt duży_, by go polecać. Sytuacja ma duże szanse ulegać zmianie, bo akcja jest raz na rok, a nie co miesiąc.

   • Dla mnie z kolei większość blogów z listy jest zupełnie nieznana, ale to może dlatego, że ostatnio bardzo słabo śledzę polskie blogi czy też ‘blogosferę’ (nie przepadam za tym słowem). A to jednak w jakiś sposób świadczy, że akcja w pewien sposób spełnia swoje zadanie: poleca coś nowego.

  • Prosty kontrargument na tę bzdurę o samonapędzającym się kółku adoracji – wejdź na polecenia największych blogerów (albo dowolnych blogerów, nie obchodzi mnie Twoje kryterium) i sprawdź, czy się pokrywają nawzajem :) Tyle.

   • www.inspirujsie.blogspot.com

    no właśnie się chyba nie zrozumieliśmy.[tak jak wspomniałam] To nie był komentarz pejoratywny. I to ‘koło adoracji’ to też przenośnia. Ale może po prostu za dobrze juz ‘znam’ blogosferę, że byłam w stanie przewidzieć te wyniki i że bardzo mało jest blogów, których wcale nie znam. Nie wiem czy to dobrze czy źle. Nadal brakuje mi nowości. Te wymienione ‘znam na pamięć’, jak juz wspomniałam nie mówię, że to źle. Dobrze, że ludzie czytają dobre blogi. Sama się zastanawiałam nad tym, ale i ja wymieniłam większość tych blogów, które tu są, zastanawiam się z której strony to ugryźć, żeby się wysłowic, ale dzis chyba sie ni uda;]

    • No ale przy tej logice nazywasz “kółkiem wzajemnej adoracji” całą blogosferę :) Nie akceptuję podobnego synonimu, to tak jakbym ja znając każde większe studio robiące gry wideo doszedł do wniosku, że wszystkie zestawienia są o kant stołu potłuc, bo już ich znam.

 • Anma

  Doszukałam się tylko jednego “ale”: “Blogerki zniszczyły mi życie” i “Moja dziewczyna czyta blogi” to ten sam blog Pierwszy tytuł to nagłówek, drugi tytuł to adres;))

 • Bardzo ciekawy pomysł z tym Share week- rzeczywiście super okazja do poznania nowych blogów szczególnie z innych dziedzin z których sami piszemy. Mnie nasuwa się jeszcze jeden wniosek że widać dość dużą separację między blogami parentingowymi i wnętrzarskimi od tych “lifestylowych” i kulturowych. Być może warto by z akcją dotrzeć do tych blogów bo wiem że mają one swoje własne rankingi i konkursy a warto by łączyć różne dziedziny blogosfery.

  • Nie docieram z tą akcją do nikogo, jej założeniem jest samoczynne rozlewanie się po kategoriach.

 • dobrze, że zbliża się weekend! będę miała co obczajać :-) Andrzej, super inicjatywa!

 • Super akcja :) Poznałam dzięki niej naprawdę wspaniałe blogi. Dzięki wielkie!

 • Daria Marzyńska

  Drugi rok z rzędu wielbię tą akcję i moje feedly pęka w szwach od nowych blogów :) :)

 • Akcja jest naprawdę świetna. Dziękuję za polecanie mnie, nie do końca znam wszystkich, którzy mnie polecili, ale gdy się zorientuję, kto to – dopadnę prywatnie i osobiście. DZIĘKUJĘ.

 • 4 polecenia – tyle wygrać :) Świetna akcja, odwaliłeś kawał dobrej roboty :)

 • bardzo fajna akcja, może “rozeznać” się w blogosferze, poznać nowe ciekawe miejsca i… czytać ;)

 • Share Week to GENIALNA akcja! :) Andrzeju, wielkie dzięki. Poznałam perełki – np. Malvina Pe <3 Spodziewałam się zwycięstwa Aliny, bo znajdowała się w 90% wpisów, które na ten temat czytałam i bardzo się z tego cieszę. Jestem ciekawa kolejnej edycji i już przebieram nogami!

 • Aż 13, poważnie? Mam nadzieję, że to nie żaden błąd w obliczeniach, bo odkąd zobaczyłam swojego bloga w TAKIM towarzystwie, uśmiech nie schodzi mi z twarzy!

 • Trzy blogi które poleciłam znalazły się w Najczęściej polecane blogi SW2014 :-) Bardzo się cieszę z tego powodu :-)

 • Kurcze, zapomniałem o Journalistce w moim zestawieniu. Poza tym, spodziewałem się, że Wojtek Bieroński dostanie więcej poleceń, ale to raczej nisza w niszy. To chyba też tłumaczy brak Okruchów Kultury w zestawieniu.

  • Okruchy miały dwa polecenia. Jedynki i dwójki nie wchodzą na główną.

 • Dużo czytania przede mną, co mnie bardzo cieszy :)
  Akcja jest świetna!

 • Bardzo mi miło, że znalazłam się tutaj! Wszystkim, którzy mnie polecali bardzo dziękuję! :)
  A Tobie, Andrzeju, gratulacje i wyrazy podziwu – musiałeś się naprawdę nieźle napracować robiąc to opracowanie!

  • Mam lewą dłoń na sztywno zawieszoną w konfiguracji alt+tab ;)

  • Nishka na pierwsze miejsce – migiem :)
   Jak mogłam o Tobie zapomniec w moim Sharee week, ale to pewnie dlatego że miałam wybrać 3 blogi, a o optymistycznej siostrze nie mogę zapominać :) hehe bo się jeszcze obrazi i mi dziecka w trudnej chwili nie przypilnuje :P Pozdrawiam Paulę
   A gdzie moje Natalkowo – hlip hlip

 • Wielki szacunek za to, że tak szybko to ogarnąłeś. Przepraszam, że poleciłam znacznie więcej niż 3 blogi i dorzuciłam Ci roboty. Mam bardzo pojemne serduszko, przypomina trochę klaser, w który wklejam sobie te najprzyjemniejsze w odbiorze blogi.

  Cieszę się, że i mnie niektórzy powklejali do swoich :) Tylko taki jeden, malutki zgrzyt: mój blog nazywa się Martekerka, nie Marketerka. Tak, wiem, wszyscy się mylą :)

  • Przepraszam najmocniej, już poprawiłem Twój adres :) Aż dwójka Czytelników od razu ingerowała, że jest literówka!

 • Dzięki Ci Andrzeju za tę akcję i tak fachowe, a jednocześnie piękne jej podsumowanie. Zgadzam się, że w przyszłym roku musisz narzucić jakiś limit, ale 3 to trochę mało. Skoro Ty polecałeś 3 blogi i 3 vlogi to może zrób ogólny limit 6 poleceń, a już podział pomiędzy blogi a vlogi pozostaw czytelnikom? To taka sugestia tylko, bo wiadomo, że Twoja akcja = Twoja decyzja :)

  • Wolę sam się powstrzymać, niż znowu natrafiać na “ukrywane” polecenia (np. paru blogerów zrobiło linki ex aequo, tj. pierwsze miejsce miały np. cztery blogi). Pewną wartością tej akcji jest jednak jakościowe filtrowanie, nie interesuje mnie wypisywanie wszystkich autorów, jakich się zna:)

   • To jakościowe filtrowanie jest wielką zaletą tej akcji także dlatego, że zmusza nas jako czytelników do zastanowienia się nad tym, co czytamy. Ja czytam mnóstwo blogów, ale jak miałam zrobić shareweekowy wpis to wyszło mi, że takich blogów, które naprawdę poleciłabym każdemu jest garstka …

 • Magda

  Świetna akcja i wielki podziw dla Ciebie za ogrom pracy jaką tu włożyłeś. Już nie mogę się doczekać następnego Share Week :)

 • Sto lat temu, gdy blogosfera w Polsce raczkowała, organizowano Blog Day – taki dzień bloga, kiedy każdy bloger podrzucał innym pięć polecanych przez siebie blogów. Ta akcja przywołała wspomnienie tamtych czasów i otarłam łezkę wzruszenia :-)

  Udziału w SW nie brałam, z racji tego, że mój blog od lat za hasłem, ALE, gdybym miała polecić pięć blogów to wśród nich bez wątpienia znalazłby się blog Design Your Life bo na Alinę się absolutnie cudnie patrzy, doskonale się Jej słucha i równie dobrze czyta, na dwieście procent również tattwa, a z kolejnymi trzema miałabym pewnie problem bo bym nie do końca wiedziała, które wyróżnić :-)

  Gratuluję wszystkim serdecznie :))

  • Sam brałem udział w Blog Day jeszcze w 2009 :) Ale teraz nawet malutcy blogerzy mają zaplanowane parę wpisów do przodu i składowanie wszystkiego na jeden dzień jest po prostu niepraktyczne :( Tak więc rozumiem, też z nostalgią wspominam BD.

 • Matkooo, co to się będzie działo za rok ;)

  • Byłeś blisko przebicia się do list argumentowanych :)

   • Siedem zwyczajnych słów, które dają nadzwyczajnego kopa. Potrafisz to :)

 • Tak wiele blogów do czytania, a doba ma tylko 24 h – orzesz w more ;P

 • Świetna akcja, rosnąca popularność świadczy sama za siebie.

 • A i tak ta lista nie wyczerpuje wszystkich godnych czytania :))

 • Duża piona za ogarnięcie tego wszystkiego :). Sam dzięki akcje poznałem kilka naprawdę wartościowych blogów (blog o czekoladzie!), kilka znałem też wcześniej, ale dzięki SW do nich wróciłem na dłużej :). No i osoby, które polecałem są w rankingu!

  Cieszę się, bo wiem, że trafiłem do kogoś w rankingu – także już czuję się proud lokalnie!

 • Oliwia Filipowicz

  odwaliłeś kawał dobrej roboty! Cieszę się że dzięki tej akcji będę mogła poznać nowe blogi :) Super! Pozdrawiam.

 • Kurczę. Jest moc. Dzięki Andrzej za tę akcję.

 • Kuba

  Życie jest piękne tylko 10 głosów? Od razu widać, jak bardzo ten blog jest niedoceniony. A jak ktoś nie był na Hakunie, to nie miał też możliwości poznać Michała osobiście. Niech żałuje! Polecam!

 • No to teraz pozostaje mi sie tylko sklonować, bo sama nie ogarnę takich ilości do poczytania. Andrzej, jeszcze raz dzięki za tę akcję. Fajna sprawa. :)

 • Świetne zestawienie! Dzięki niemu mam pół nocy na zaznajomienie się z blogami, których dotąd nie znałem. Pozdrawiam

 • Firefly

  Jestem dumna że znam większość z tych miejsc :) Wspaniała akcja ten twój Share Week !

 • Design Your Life to zdecydowanie mój ulubiony blog

 • Dzięki Andrzej za świetną robotę. Alina zdecydowanie bryluje w towarzystwie i cieszę się, że przyczyniłam się do jej wygranej. Większość blogów znam, ale jak widać jest wiele, które trzeba odkryć. ;) Obserwowałam SW przez te kilka dni i powiem, że jeszcze większą frajdą było dla mnie odkrywanie blogerów, którzy postanowili przyłączyć się do akcji, poświęcić kilka chwil , by zrobić coś przyjemnego dla innych blogerów. Świetnie było odkryć blogera, zobaczyć kim jest co robi, a potem dowiedzieć się kogo w naszym świecie ceni. Im wszystkim 244 blogerom należy się również wyróżnienie. :) I nie piszę tego dlatego, że jestem jednym z nich, ale dlatego, że to właśnie dzięki nim blogosfera pokazuje swoją moc. Pozdrawiam

 • Czwóreczka, ale miło, dzięki :)

 • W każdej społeczności bywają ludzie mniej i bardziej fajni. Dzięki tej inicjatywie możemy poznać różnych blogerów. Każdy z nich ma swoją oryginalną osobowość i unikalne treści do przekazania bez względu na to o czym pisze. To jest fajne. Ta akcja obala mit, że blogerzy tylko ze sobą konkurują. Skoro każdy ma własny styl i określoną ścieżkę działania, to czy rzeczywiście wchodzimy sobie w drogę? Prawda jest taka, że miejsce znajdzie się dla każdego.

 • Ula z the adamant wanderer ♥

 • Pingback: #Z wykopalisk | BiblioCamp()

 • Podzięki za pomysł i realizację dla Andrzeja oraz dla wszystkich czytelników, którzy mnie polecili :) en garde!

 • AM

  ej a gdzie mój blog:D?

  • Pewnie w miejscach, gdzie takie poczucie humoru jest nadal uznawane za cokolwiek ponad zwracanie na siebie uwagi :)

 • Pingback: Pięć plus pięć | Design Your Life()

 • Nowa lektura blogowa :)

 • Pingback: Jakie blogi czytacie? Czyli przedłużmy sobie Share week. - VADEMECUM BLOGERA()

 • Zaczytana
 • Witold Dąbrowski

  Jako przerywnik: http://coolturomaniak.pl/

 • malowanka

  Zależy o czym lubi się czytać, mnie interesują sprawy
  rachunkowości i dla mnie całkiem fajnym jest o tej tematyce
  http://superksiegowa.pl/blog/. Może być traktowany jako forma instruktażu,
  bo sporo wskazówek, jak założyć własną
  działalność gospodarczą, w jaki sposób rozliczać się i wybrać korzystną formę
  opodatkowania.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i pokażę Ci różne strategie na ogarnięcie życia. Pogadamy też o kulturze.

Na tym lifestyle'owym blogu eksperckim znajdziesz luźne tematy (seriale) płynnie połączone z pragmatycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Kanał na YouTube jest o tym samym, tylko weselej, bo mogę wymachiwać rękami.

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 12 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

 • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
 • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
 • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
 • moją prezentację z TEDx
 • bezpośredni kontakt do mnie
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, którą potem będzie można z dumą pokazać w raportach.

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany, lifestyle'owy blog ekspercki prowadzony od 2009 roku.

Poświęcony jest strategiom na ogarnięcie życia. A także kulturze, no bo jak to tak, żyć bez seriali? W skrócie oznacza to, że artykuły na lifestyle’owe tematy wzbogacone są “w środku” eksperckimi poradami z zakresu optymalizacji obowiązków, psychologii oraz strategicznego podchodzenia do wyzwań. Jeśli przychodzisz do mnie po chwilę wyluzowania, wyjdziesz z nowym pomysłem. A jeśli przychodzisz po rozwiązanie, trochę odpoczniesz :)

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail. W przypadku palących problemów nalegam, by skontaktować się ze sprawdzonym fachowcem legitymującym się wykształceniem i potrzebnymi specjalizacjami. Ci ludzie starali się latami by móc Ci pomóc. Głupio by było teraz im na to nie pozwolić :)

Niektóre linki na blogu mogą być linkami afiliacyjnymi.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie gra :)