Autor: Andrzej Tucholski | 19 czerwca 2014 | Komentarze:

Najlepsza muzyka z Brazylii – dzień i wieczór nad oceanem

Hehe, trochę osobliwie się czuję pisząc tę notkę znad rozpuszczalnej kawy z mlekiem (obiecuję kiedyś zrobić dubel z caiprinhą), ale korzystając z kontekstu mistrzostw chcę Ci podrzucić trochę fajnej, brazylijskiej muzyki. Będzie dobrym dopełnieniem mojej historii o Paulo i kulturze sprzed dwóch dni.

To przepiękne brzmienia!

We współczesnej brazylijskiej muzyce dominuje luz. Łagodne brzmienia, spokój i popołudniowy gorąc oswajany chłodnymi podmuchami znad oceanu. Trochę smutku, jak u wszystkich kultur żyjących na granicy bezmiaru wody. Dużo dobrego, pogodzonego z losem nastroju wynikłego z ciepłych temperatur.

(Link do Youtube)

Rytmy są rwane, nierówne. W końcu to w Brazylii narodziła się bossa nova.

Wokale – wysokie, głuche, bardzo miękkie.

(Link do Youtube)

Jak się za moment okaże, miałem skłonności do południowoamerykańskiej muzyki już od dawna. Ale takie prawdziwe, prawdziwe uczucie wkręciło mi się dopiero w Portugalii. Nie jest to zresztą trudne do wyobrażenia. Trzydzieści kilka stopni mieszanki wrzątku i lodowatej bryzy, pyszne wino, pyszna kawa, bardzo stonowane tempo życia, dużo książek do czytania, codzienny zachód słońca nad oceanem i ta śliczna, wszędobylska, egzotyczna przyroda!

A w tle João Gilbero.

(Link do Youtube)

Chociaż sytuacja z brazylijską muzyką jest o tyle śmieszna, że gdyby wyciąć wokale, to w tle zostaje melodia nazywana potocznie “muzyką do windy w hotelu”. No wiesz, taka przy której pięć osób udaje że na siebie nie patrzy, ale w sumie piętra są wysokie i można by kogoś pooceniać :D

(Link do Youtube)

Do najważniejszych twórców gitarowych należy Luiz Bonfá.

Genialny kompozytor i utalentowany, świetnie operujący własnym stylem gitarzysta.

http://www.youtube.com/watch?v=zBBzQKxUE1M

(Link do Youtube)

Legendą wokalną jest z kolei Tom Jobim.

Na zachodzie znany przede wszystkim ze wspólnego koncertu z Frankiem Sinatrą.

(Link do Youtube)

I ciekawostka na zakończenie – jeśli też słuchasz Nujabesa to zarówno “Aquas de Marcho” jak i “Witchita Lineman” kojarzysz z beatów na Ristorante Mixtape. Mój ukochany twórca dobrze wiedział, co miksować dla uzyskania najlepszych efektów ;)

Udanego dnia!

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!