Autor: Andrzej Tucholski | 2 maja 2014 | Komentarze:

Najlepsza muzyka na maj 2014

Mamy maj. Przygotowałem z tej okazji dla Ciebie potężne zestawienie najfajniejszej muzyki na ten piękny, niosące ze sobą tyle samo możliwości co i tajemnic miesiąc. Część to nówki, część to klasyki. Warto znać każdy z tych kawałków.

Disclosure – You & Me (Flume Remix)

Nowe podejście do skądinąd świetnej piosenki. Znane szerzej z wybitnej reklamy Lacoste.

Mocny, robiący potężne wrażenie utwór naciskający na przemian głębokie, dostarczające basy i ślizgający się pomiędzy różnymi strefami naszej wewnętrznej strefy komfortu. Ma w sobie coś takiego, że aż się chce zakwestionować swoją dotychczasową odwagę i spróbować czegoś zupełnie, ale to zupełnie groźniejszego.

Jak: na dobrych słuchawkach, przed trudnym wyzwaniem.

(Link do Youtube)

Deltron 3030 – Mastermind

Wydaje mi się, że puściłem już ten raps wszystkim bliższym znajomym. Wkręciłem się niesamowicie :) Deltron generalnie robi niezłą robotę, ale to studyjne nagranie Masterminda to – jednym zdaniem – “O.S.T.R. spotyka Gorillaz”. Rewelacyjna dykcja, ciężki instrumentalny beat, wyrachowany flow. Lubię tak.

Jak: wieczorem, na spokoju.

(Link do Youtube)

Lindsey Stirling ft Lzzy Hale – Shatter Me

Moja ulubiona internetowa artystka dostarczyła dopracowany singiel ze swojego drugiego albumu. Stworzony we współpracy z nie mniej zdolną Hale, jak zwykle miksujący klasykę, rocka i dubstep – robi swoją robotę. Na swój sposób podoba mi się też teledysk. Szok, co można osiągnąć w Internecie wyłącznie w oparciu o swoje umiejętności i inteligentną strategię!

Jak: rano do pobudki (refren dobrze wchodzi pod prysznicem).

Czytaj też: Krótka historia o marzeniach

(Link do Youtube)

Bastille – Pompei

Ja wiem, że ten kawałek to już trochę dinozaur (na jestKulturze po raz pierwszy pojawił się w w parę dni po premierze, jeszcze w styczniu 2013), ale równie smacznie pasujących z wiosennymi wieczorami utworów tak dużo to znowu nie ma. Najlepsze trzeba zatem szanować aż do przesady :)

Jak: wiosną, wieczorem, z przyjaciółmi

(Link do Youtube)

Avicii – Hey Brother

Och, podoba mi się ta piosenka. Avicii to bardzo profesjonalny i dobry artysta, ale z tymi nowymi pół-folkowymi miksami naprawdę przeszedł samego siebie. Aż chce się wymyślić sobie jakąś nie do końca przemyślaną przygodę, założyć dobre buty i po prostu się nią zająć.

Jak: przed czymś ważnym.

(Link do Youtube)

Martin Garrix – Wizzard

Moje odkrycie tego roku. Młody (typek nie ma osiemnastu lat), genialny twórca elektroniki, którego wyczucie skandalicznie prostych dropów ustępuje pola wyłącznie jego wyczuciu scenicznego prowadzenia imprezy.

Co więcej – Garrix jest jedną z gwiazd tegorocznego Orange Warsaw Festival. Idę na bank :)

Jak: dobrze.

(Link do Youtube)

Tommy Sparks – She’s Got Me Dancing

Nie pamiętam już jak natrafiłem na ten starter domówek, ale teraz bardzo go sobie cenię. Ty też wrzuć go w jakieś zakładki – z mojego doświadczenia potrafi mile rozruszać naprawdę drętwe spotkania. Bioderka zyskują autonomię i papa, nie ma siedzenia ;)

Jak: w ruchu i głośno.

http://www.youtube.com/watch?v=TU1AghHD0_U

(Link do Youtube)

Coldplay – A Sky Full Of Stars

Jeden z moich ulubionych zespołów, którego nowy album – jak zwykle – początkowo zupełnie mi nie podchodzi. Ale wiem, że jeszcze się mocno wkręcę. Podziwiam chłopaków, bo nie boją się i silnie rozwijają swoje pomysły muzyczne bez dłuższego sentymentu poświęcanego dotychczasowym osiągnięciom. Z nadchodzących “Ghost Stories” jak na razie szczerze podoba mi się wyłącznie A Sky Full Of Stars.

Jest takim miksem Paradise i techniawki :))

Jak: raczej później niż wcześniej. 

(Link do Youtube)

Faul & WadAd & PNAU – Changes (Original Mix)

To też nowe odkrycie. Gdybym miał samochód i czas pojechać nim aż do Portugalii to dokładnie z takich utworów skomponowałbym swoją playlistę na drogę. Lubię rytmiczne, przechodzące przez dużo dźwięków i filtrów konstrukcje.

Jak: przy silnym wietrze.

(Link do Youtube)

The Who – The Seeker

Nie ma ŻADNEJ pory roku bez NAJLEPSZEGO kawałka The Who. Amen, koniec, so say we all :D

Jak: ZAWSZE.

(Link do Youtube)

To moje polecenia dobrej muzyki na maj 2014. Jeśli któreś Ci się mocno podoba to pamiętaj, by wysłać swojej grupie przyjaciół. Kultura bez dzielenia się jest o kant stołu potłuc a każdy z tych artystów za taki gest na pewno przybiłby Ci piątkę :)

Pamiętaj również, że jak zwykle i bez wyjątku czekam na Twoje własne typy w komentarzach.

Trzymaj się bezpiecznie.

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!