Marzenia o wielkiej wodzie (trzeci dzień Wielkiej Premiery Admiralette + KONKURS)

 

Menu Wielkiej Premiery: Dzień 1 – super oferty Dzień 2 | Dzień 3 – konkurs! | Dzień 4 | Dzień 5 | Dzień 6 | Dzień 7

W trakcie moich studiów w Portugalii nie było ani jednego tygodnia, w trakcie którego nie byłem przynajmniej kilka razy nad oceanem. Uwielbiałem siedzieć twarzą ku Ameryce i myśleć: o podróżach, o bezmiarze świata, o odkryciach, o książkach. O czym tylko akurat zawiał mi wiatr. Dziś chcę Ci opowiedzieć właśnie o potędze takich spokojnych chwil.

Praca nad książką to bardzo zabawna sprawa. Choć bez siedzenia przy komputerze po parę godzin dziennie nigdy się nigdzie nie dojdzie, to – z drugiej strony – bez zamyślonego patrzenia się w drzewa lub chmury będzie tak samo źle. A w szybkim, codziennym życiu łatwo wartość takiego odpoczynku pominąć.

A tutaj – skąd wiesz? Może właśnie na takiej jednej posiadówie przyszedłby Ci do głowy pomysł na melodię, która po trzech latach zdobyłaby totalnie odjechane rynki swoim dopracowaniem i chwytliwym brzmieniem? Może przyszedłby Ci do głowy projekt na aplikację, na której famie udałoby Ci się po roku występować na głównej scenie konferencji SXSW?

Lub może przyszłaby Ci do głowy wielka, nieskończona Flota pełna tysięcy ludzi i kultur? :-)

Dzisiejsza myśl dotycząca premiery jest prosta. Jakiś czas temu nazwałem ją na blogu małą, miejską medytacją, ale dzisiaj chcę jej nadać dodatkową wartość. Warto raz na jakiś czas zupełnie się zatrzymać i poświęcić tyle godzin, ile Twój umysł uzna za stosowne, na zwykłe, banalne patrzenie się w dal. Nie umiem dostatecznie podkreślić wartości patrzenia się w dal na proces kreatywny w człowieku. No nie umiem!

Dlatego życzę Ci takich odpoczynków jak najwięcej :)

A teraz przejdę do różnych spraw dotyczących rozpędzającej się Admiralette. Na końcu konkurs!

2. Są pierwsze recenzje Admiralette!

Sprzedaż jest stała i bardzo ciekawie rozkłada się pomiędzy edycję Polską oraz międzynarodową. Oglądanie takiego procesu z bliska jest dla mnie niesamowicie interesujące. Coraz chętniej też wykorzystywane są kody zniżkowe, których ofertę przedstawiłem w pierwszym wpisie Wielkiej Premiery. Dziękuję! Działasz rewelacyjnie :-)

Pojawiają się też pierwsze recenzje!

Poniżej zebrałem wybór czterech cytatów razem z podlinkowanymi oryginałami:

“Polecam tą książkę każdemu czytelnikowi, który lubi fantastykę. Jest naprawdę świetna.”

~ Książkożerca na Pochłaniam Książki

“Admiralette jest obietnicą. Obietnicą przygody, dobrze spędzonego czasu i naprawdę fajnej historii, która właściwie dopiero się rozpoczyna. To bardzo przyzwoita, udana książka fantasy, poziomem przewyższająca większość znajdujących się w Empikach powieści z tego gatunku.”

~ Jakub Grygiel na sPlay.pl

“Kupiłam książkę, a dostałam możliwość uczestniczenia w wielkiej, morskiej przygodzie.”

~ Karolina Szpunar na OldFashionedGirl.pl

“Napięcie rośnie z każdą stroną, nie sposób przewidzieć, co wydarzy się za kilka, a co dopiero za kilkadziesiąt stron.”

~ Sisters92 na swoim blogu

Bardzo dziękuję autorom tych recenzji za podsyłanie mi linków lub tagowanie na Facebooku!

3. Jest więcej morskiego fantasy!

Kolejna miła sprawa!

Przed premierą książki starałem się dotrzeć do różnych innych powieści, które można szeroko nazwać “morskim fantasy” i oprócz Chiny Mieville’a pytani ludzie generalnie nie mieli więcej do dodania. A tu się okazuje, że jest tego sporo! Sam nie znam (jeszcze) tych tytułów, ale chętnie je wymienię. Więc tak – z krajowych rzeczy jest “Król Bezmiarów” Feliksa W. Kresa, “Galeony Wojny” i “Czarna Bandera” Jacka Komudy, “Inne Okręty” Pawlaka oraz sporo od Marcina Mortki, z “Karaibską Krucjatą” na czele.

Pysznie dużo :-)

Do światowych rzeczy dorzucam Roberta E. Howarda z “Tygrysami Morza”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mi podesłali te tytuły!

4. Co możesz zrobić, aby pomóc Admiralette?

Jeśli już masz książkę – czytaj dalej :-)

Jeśli masz i nawet dobiło Ci się do ostatniej strony – będę bardzo wdzięczny za rzetelną, uczciwą recenzję. Dostaję dużo sygnałów od Czytelników, że chętnie wsparliby swoją decyzję uczciwą, publiczną opinią ze strony osoby już zaznajomionej z Admiralette. Od siebie polecam profile poświęcone książce w takich miejscach jak:

→ LubimyCzytać (link do PL)

 GoodReads (link do PL)

ale zarazem będę przesyłał równie ciepłe, online’owe piątki za wspomnienie np. na Twoim blogu :)

Jeśli nie masz jeszcze książki – tutaj czekają na Ciebie świetne oferty. W tygodniu Wielkiej Premiery obowiązują spore zniżki, więc warto rozważyć zakup na przestrzeni najbliższych dni.

Jeśli masz zagranicznych znajomych – będzie mi bardzo miło, jeśli zarekomendujesz im angielskie wydanie Admiralette. Czeka tutaj. Zależy mi na jednoczesnym zbudowaniu podstaw pod dalsze premiery zarówno w Polsce jak i na świecie, więc takie działanie niesamowicie by mi pomogło! Dzięki!

5. Muzyczny konkurs z nagrodami

All right! Pora na zabawę! Wypuszczamy z portu konkurs z nagrodami :)

Cel: Zróbmy razem ścieżkę dźwiękową do Admiralette!

Co trzeba zrobić: Przygotowałem na Spotify dwie otwarte playlisty, które możemy wszyscy razem współtworzyć. Wrzuciłem na nie po cztery początkowe utwory, by mniej więcej pokazać klimat, który można teraz rozwinąć dalej. Zależy mi na tym, by znalazły się na tych playlistach Twoje najlepsze możliwe typy w jednej z kategorii. Lub, jeśli kieruję Tobą godna Floty odwaga – możesz spróbować szczęścia w obu kategoriach naraz :> Aby być branym pod uwagę przy typowaniu zwycięzców podziel się swoimi wyborami w komentarzu pod tym wpisem razem z krótkim wyjaśnieniem, czemu akurat te piosenki.

Chcę wiedzieć, kogo chwalić za co :)

To są playlisty:

Waves & Winds | Admiralette’s Official Soundtrack 1 – na silne wiatry i żeglowanie aż po horyzont.

Nostalgia Bay | Admiralette’s Official Soundtrack 2 – na spokojne bryzy i wieczorny odpoczynek.

Co jest do wygrania: kody zniżkowe dla Twoich przyjaciół oraz – już teraz dla Ciebie – listy od admirała w specjalnej, hm, z braku innego słowa: “kopercie”. Czyli generalnie niespodzianki, nie chcę za dużo powiedzieć :> Nagrodzę dwie osoby przy playliście Waves & Winds oraz dwie przy Nostalgia Bay. Można wysyłać zgłoszenia do końca przyszłej środy (20 sierpnia).

Czekam na Twoje typy & POWODZENIA! :D

Dzięki, że jesteś!

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies