Autor: Andrzej Tucholski | 30 sierpnia 2014 | Komentarze:

Jak przegrać w Ghost Stories 12 razy pod rząd – PORADNIK

UWAGA: Nie, to nie jest notka o nowym albumie Coldplay :-)

W ramach akcji z BNP Paribas wzbogaciłem się jakiś czas temu o poleconą mi przez super ekipę z Gamiko.pl grę kooperacyjną, w której – teoretycznie – mieliśmy razem ze znajomymi bronić azjatyckiej wioski przez pradawnymi demonami. Co prawda uprzedzono mnie, że Ghost Stories bywają trudne, ale kto by się tym przejmował. Przecież “trudne” to planszówkowy synonim “będziecie się świetnie bawić i w ogóle”.

Także tak.

Jeśli też masz ochotę przegrać 12 razy pod rząd, oto kompletny poradnik:

Porada Pierwsza: Kup sobie “Ghost Stories”, przepiękną grę autorstwa Pierô.

Porada Druga: Przeczytaj uważnie instrukcję i dowiedz się, że gracze wygrywają tylko przy jednym konkretnym wyniku, za to wszystkie inne powodują natychmiastowe padnięcie twarzą na posadzkę i triumf sił ciemności.

Porada Trzecia: Rozegraj testową partię, w której wszyscy umierają w jednej czwartej rozgrywki.

Porada Czwarta: Rozegraj drugą partię, w której wszyscy umierają dwie dociągnięte karty później.

Porada Piąta: Wkurz się na grę i wyjdź na spacer.

Porada Szósta: Wróć za spaceru i znowu sprowadź kataklizm na wioskę, której nie udało Ci się obronić.

Porada Siódma: W dalszym ciągu zaczynaj rozgrywkę za rozgrywką, aż znienawidzisz Ghost Stories doszczętnie.

Porada Ósma: Poddaj się i zacznij szukać porad w Internecie.

Porada Dziewiąta: Dowiedz się, że źle zrozumiałeś instrukcję, bo demony poruszają się do przodu tylko w turze danego mnicha, a nie “wszystkie naraz, co każdą turę”, co mogło mieć pewien udział we wszystkich dotychczasowych przegranych.

Porada Dziesiąta: Poczuj się pewnie i znowu przegraj, bo drużynie zabrakło skupienia, nawet pomimo sztucznego utrudnienia.

Porada Dwunasta: Zorientuj się, że to dwunasta wtopa, więc odłóż Ghost Stories na półkę.

(Porada Trzynasta: Wróć do gry kolejnego dnia.)

To o co chodzi w Ghost Stories?

O ból ;-)

Dziewięć pól jest tasowanych i losowo rozkładanych jako terytorium atakowanej przez demony wioski. Czterech mnichów staje pośrodku i przy pomocy prostych ćwiczeń aerobowych szykuje się do nadchodzącej batalii. Wreszcie jeden z graczy ciągnie kartę pierwszego demona, kładzie go na jednym z “pól dostępu” do śpiącego spokojnie, ludzkiego osiedla i zaczynamy zabawę. Demony mnożą się w nieskończoność, prą do przodu, zżerają graczom zasoby.

A gracze tańczą i walczą, uzupełniają swoje supermoce by ostatecznie poradzić sobie ze Strasznym Wcieleniem Wu Fenga dosłownie o włos. O jedną turę, bo w kolejnej doszłoby do przejęcia np. zielonej części mapy i papa, leci ostatni punkt życia, koniec zabawy :-)

A czy da się wygrać?

Da się. Satysfakcja wysadza sufit ;)

Czy warto się zainteresować?

Tak! :)

Choć chcę powtórnie podkreślić: gra jest naprawdę *TRUDNA*. Nie “trochę trudna”, albo “bywa wyzwaniem”. Jest trudna. I to mocarnie. A myśmy grali jak na razie tylko na domyślnym poziomie trudności, bez żadnych “podkręceń” w górę, ku jeszcze głębiej zakorzenionemu masochizmowi (pomijając nasz błąd interpretacji instrukcji). Jeśli szukasz dobrej planszówki kooperacyjnej i nie przeszkadza Ci dosyć stroma krzywa uczenia się zasad i technik – próbuj.

Ale żeby potem nie było, że nie ostrzegałem ;)

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!