Autor: Andrzej Tucholski | 16 czerwca 2014 | Komentarze:

Florence na scenie jest absolutnie zjawiskowa

Imprezowałem wczoraj na Kasabian i pierwszorzędnym secie Davida Guetty. Ale nie o nich chcę napisać drugi wpis z OWF. Dostanie go w całości Florence. Kobieta, o której słyszałem tak dużo dobrego, że zobaczenie jej na żywo… przebiło wszystkie oczekiwania.

Poważnie.

Zakochałem się.

Jak to w połowie występu szepnęła do mnie Karolina: Florence jest koncertem. Jednoosobowym, pełnym, gotowym, odważnym i mającym piękną wizję tego, jakie emocje chce wywołać u ludzi, co chce im przekazać, z czym w sercach mają opuścić stadiony wszystkich krajów toura.

Lubię, artystów którzy dodają ludziom energii i nagradzają wysiłki. Flo, między innymi, obsypała pół stadionu brokatem. A także podziękowała wszystkim fanom za przygotowanie kwiatów, ozdób i strojów. Przyjmowała wdzięczność i oddawała ją ze zdwojoną siłą. Ubrana w kwiaty i złoto dziewczyna koło nas zareagowała na słowa wokalistki wybuchem płaczu ze szczęścia.

Sam koncert poprzedziło zresztą spytanie się na fejsie polskich fanów, jakie piosenki kochają najbardziej. Potem powstała z tych odpowiedzi oficjalna setlista, którą usłyszeli wszyscy zebrani dwa dni temu na Narodowym.

Nie jestem w żadnym ścisłym fandomie Florence, ale to jeden z tych fandomów, że niesamowicie członkom zazdroszczę, jakiego mają cudownego artystę za wzór i idola.

Już nawet pomijam, że ruda Brytyjka była w stanie wyciągać prześliczne, długie, silne i technicznie perfekcyjne wokale w sekundę po przebiegnięciu kilku razy proscenium i powrotnym wciągnięciu się na górę.

Jeśli już przyszło Ci widzieć Florence na żywo, to MEGA się cieszę, że też mogę do Twojego grona dołączyć. A jeśli to przeżycie jest dopiero przed Tobą – nadrób koniecznie. Równie zdolnych, pracowitych, uprzejmych i po prostu miłych ludzi w muzyce naprawdę nie ma za wiele.

Hm. Wymyśliłem ze trzy zakończenia dla tej krótkiej notki, ale ostatecznie wygrało czwarte, którego początkowo nie brałem pod uwagę. Otóż znając trochę uroki Stadionu Narodowego postanowiłem jeszcze przed koncertem spytać się dźwiękowca, gdzie stanąć, by się nie wkurzać. Facet odpowiedział mi ze ślicznym angielskim akcentem, że na jego miejscu, bo mają dobre słuchawki. Potem, że generalnie to nigdzie, bo ten obiekt jest tragiczny. A potem, że możemy stać w pobliżu jego budki, bo i tak wszystko poziomował na własną pozycję.

A potem dodał, że to szczerze mówiąc nie odgrywa aż takiej roli, bo Florence jest w jego opinii najlepszą wokalistką na świecie.

A to znaczy, że poradzi sobie wszędzie.

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!