Dwa pacnięcia i właśnie pomogłaś potrzebującym

 

Pamiętacie może Pajacyka? Taką stronę, na którą się wchodzi, klika małego ludzika w brzuch i tym samym generuje u sponsorów projektu jakąś tam kwotę dotacji na fundację lub akcję charytatywną? Melduję zatem, że powstał jego starszy kolega i ma chęć, by zdziałać naprawdę dużo dobrego :)

Nazywa się Charityapps.

Co to?

Charityapps to program zarówno na komórki i tablet, jak i komputery stacjonarne.

Jak działa?

Użytkownik wybiera, co jaki czas aplikacja ma się mu “przypomnieć”. Wybiera też, jakie instytucje będą się w niej wyświetlać. No a potem sobie codziennie lub co parę godzin klika, by w skali roku, razem ze znajomymi, móc stać się istotnym “być albo nie być” przy jakiejś pozarządowej organizacji :)

Dla kogo to?

Zarówno dla NGOsów, jak i właścicieli/przedstawicieli firm, jak i – oczywiście – użytkownika końcowego. Takiego jak ja.

Skąd pomysł?

Jak mówią sami twórcy:

“Ponieważ sami pracujemy w fundacji (Fundacja Klaster Poznań) i doskonale znamy specyfikę funkcjonowania organizacji samorządowych.

Garść faktów: W Polsce zarejestrowanych jest 11 tys. fundacji i 72 tys. stowarzyszeń. Dla wielu z nich niezwykle trudne jest utrzymanie organizacji ( aż 20% z nich wykazuje przychód poniżej 1 tysiąca złotych). Przyczyn takiego stanu rzeczy upatrywać można w kilku czynnikach. Wiąże się to ze specyfiką III sektora: finansowanie działań dzięki grantom i konkursom często uniemożliwia zachowanie tak niezbędnej płynności finansowej- wraz zakończeniem projektu, kończą się również zasoby finansowe. Mniejszym lub nowym organizacjom nastręcza trudności rywalizacja o dotacje z dużymi, bardziej doświadczonymi fundacjami i stowarzyszeniami.

Jak czytamy w raporcie Stowarzyszenia Klon/Jawor „ogromne jest rozwarstwienie ekonomiczne polskiego sektora pozarządowego. 5% najzamożniejszych organizacji, których roczne przychody przekraczają 1 mln zł, kumuluje łącznie dwie trzecie przychodów generowanych przez cały sektor pozarządowy”. W związku z powyższym istnieje silna potrzeba stworzenia narzędzie, umożliwiającego stałe i proste wsparcie fundacji i stowarzyszeń.”

Komu można pomóc?

Już teraz w gotowości stoją między innymi: Fundacja Centaurus, Fundacja Tara, Fundacja Viva!, Fundacja Azylu Pod Psim Aniołem, Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko, Mam Marzenie czy Happy Kids. A także Synapsis, Drużyna Szpiku, Mrowisko, Itaka, WOŚP i wiele, wiele innych.

Kulturę reprezentuje przykładowo Bęc Zmiana oraz Animatornia.

Innymi słowy: sprytnie, nowocześnie, elegancko i skutecznie. Popieram :)

[button open_new_tab=”true” color=”accent-color” hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”https://charityapps.me” text=”Zajrzyj na Charityapps” color_override=”” image=”icon-star”]

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies