Autor: Andrzej Tucholski | 9 listopada 2014 | Komentarze:

Dwa pacnięcia i właśnie pomogłaś potrzebującym

Pamiętacie może Pajacyka? Taką stronę, na którą się wchodzi, klika małego ludzika w brzuch i tym samym generuje u sponsorów projektu jakąś tam kwotę dotacji na fundację lub akcję charytatywną? Melduję zatem, że powstał jego starszy kolega i ma chęć, by zdziałać naprawdę dużo dobrego :)

Nazywa się Charityapps.

Co to?

Charityapps to program zarówno na komórki i tablet, jak i komputery stacjonarne.

Jak działa?

Użytkownik wybiera, co jaki czas aplikacja ma się mu “przypomnieć”. Wybiera też, jakie instytucje będą się w niej wyświetlać. No a potem sobie codziennie lub co parę godzin klika, by w skali roku, razem ze znajomymi, móc stać się istotnym “być albo nie być” przy jakiejś pozarządowej organizacji :)

Dla kogo to?

Zarówno dla NGOsów, jak i właścicieli/przedstawicieli firm, jak i – oczywiście – użytkownika końcowego. Takiego jak ja.

Skąd pomysł?

Jak mówią sami twórcy:

“Ponieważ sami pracujemy w fundacji (Fundacja Klaster Poznań) i doskonale znamy specyfikę funkcjonowania organizacji samorządowych.

Garść faktów: W Polsce zarejestrowanych jest 11 tys. fundacji i 72 tys. stowarzyszeń. Dla wielu z nich niezwykle trudne jest utrzymanie organizacji ( aż 20% z nich wykazuje przychód poniżej 1 tysiąca złotych). Przyczyn takiego stanu rzeczy upatrywać można w kilku czynnikach. Wiąże się to ze specyfiką III sektora: finansowanie działań dzięki grantom i konkursom często uniemożliwia zachowanie tak niezbędnej płynności finansowej- wraz zakończeniem projektu, kończą się również zasoby finansowe. Mniejszym lub nowym organizacjom nastręcza trudności rywalizacja o dotacje z dużymi, bardziej doświadczonymi fundacjami i stowarzyszeniami.

Jak czytamy w raporcie Stowarzyszenia Klon/Jawor „ogromne jest rozwarstwienie ekonomiczne polskiego sektora pozarządowego. 5% najzamożniejszych organizacji, których roczne przychody przekraczają 1 mln zł, kumuluje łącznie dwie trzecie przychodów generowanych przez cały sektor pozarządowy”. W związku z powyższym istnieje silna potrzeba stworzenia narzędzie, umożliwiającego stałe i proste wsparcie fundacji i stowarzyszeń.”

Komu można pomóc?

Już teraz w gotowości stoją między innymi: Fundacja Centaurus, Fundacja Tara, Fundacja Viva!, Fundacja Azylu Pod Psim Aniołem, Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko, Mam Marzenie czy Happy Kids. A także Synapsis, Drużyna Szpiku, Mrowisko, Itaka, WOŚP i wiele, wiele innych.

Kulturę reprezentuje przykładowo Bęc Zmiana oraz Animatornia.

Innymi słowy: sprytnie, nowocześnie, elegancko i skutecznie. Popieram :)

[button open_new_tab=”true” color=”accent-color” hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”https://charityapps.me” text=”Zajrzyj na Charityapps” color_override=”” image=”icon-star”]

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!