Dwa pacnięcia i właśnie pomogłaś potrzebującym

 

Pamiętacie może Pajacyka? Taką stronę, na którą się wchodzi, klika małego ludzika w brzuch i tym samym generuje u sponsorów projektu jakąś tam kwotę dotacji na fundację lub akcję charytatywną? Melduję zatem, że powstał jego starszy kolega i ma chęć, by zdziałać naprawdę dużo dobrego :)

Nazywa się Charityapps.

Co to?

Charityapps to program zarówno na komórki i tablet, jak i komputery stacjonarne.

Jak działa?

Użytkownik wybiera, co jaki czas aplikacja ma się mu “przypomnieć”. Wybiera też, jakie instytucje będą się w niej wyświetlać. No a potem sobie codziennie lub co parę godzin klika, by w skali roku, razem ze znajomymi, móc stać się istotnym “być albo nie być” przy jakiejś pozarządowej organizacji :)

Dla kogo to?

Zarówno dla NGOsów, jak i właścicieli/przedstawicieli firm, jak i – oczywiście – użytkownika końcowego. Takiego jak ja.

Skąd pomysł?

Jak mówią sami twórcy:

“Ponieważ sami pracujemy w fundacji (Fundacja Klaster Poznań) i doskonale znamy specyfikę funkcjonowania organizacji samorządowych.

Garść faktów: W Polsce zarejestrowanych jest 11 tys. fundacji i 72 tys. stowarzyszeń. Dla wielu z nich niezwykle trudne jest utrzymanie organizacji ( aż 20% z nich wykazuje przychód poniżej 1 tysiąca złotych). Przyczyn takiego stanu rzeczy upatrywać można w kilku czynnikach. Wiąże się to ze specyfiką III sektora: finansowanie działań dzięki grantom i konkursom często uniemożliwia zachowanie tak niezbędnej płynności finansowej- wraz zakończeniem projektu, kończą się również zasoby finansowe. Mniejszym lub nowym organizacjom nastręcza trudności rywalizacja o dotacje z dużymi, bardziej doświadczonymi fundacjami i stowarzyszeniami.

Jak czytamy w raporcie Stowarzyszenia Klon/Jawor „ogromne jest rozwarstwienie ekonomiczne polskiego sektora pozarządowego. 5% najzamożniejszych organizacji, których roczne przychody przekraczają 1 mln zł, kumuluje łącznie dwie trzecie przychodów generowanych przez cały sektor pozarządowy”. W związku z powyższym istnieje silna potrzeba stworzenia narzędzie, umożliwiającego stałe i proste wsparcie fundacji i stowarzyszeń.”

Komu można pomóc?

Już teraz w gotowości stoją między innymi: Fundacja Centaurus, Fundacja Tara, Fundacja Viva!, Fundacja Azylu Pod Psim Aniołem, Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko, Mam Marzenie czy Happy Kids. A także Synapsis, Drużyna Szpiku, Mrowisko, Itaka, WOŚP i wiele, wiele innych.

Kulturę reprezentuje przykładowo Bęc Zmiana oraz Animatornia.

Innymi słowy: sprytnie, nowocześnie, elegancko i skutecznie. Popieram :)

[button open_new_tab=”true” color=”accent-color” hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”https://charityapps.me” text=”Zajrzyj na Charityapps” color_override=”” image=”icon-star”]

Ciao,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies