Autor: Andrzej Tucholski | 17 maja 2014 | Komentarze:

CHVRCHES – zespół, który musisz znać

Pierwszy raz byłem świadkiem eleganckiej, błyskawicznie porywającej tłumy charyzmy Lauren Mayberry tuż przed koncertem Depeche Mode. Tyle że chłopaki dały potem oczywiście czadu po całości. Gdyby ktokolwiek inny próbował sił przed nimi to wyczyścili by mi te styki na równo. Zjedliby swój support niczym kruche ciasteczko.

No, tyle że CHVRCHES to nie jest ktokolwiek.

To zespół, w który wkręciłem się – z braku innej hierarchii – na poziomie “pojechałbym do innego kraju na samodzielny koncert”. Dla porównania większość innych fajnych grupek cudem wdrapuje się w kategorię “pójdę, jeśli będą na festiwalu, na który i tak jadę”.

Tę trójkę odjechanych Szkotów trzeba obserwować długodystansowo i z uwagą.

Obdarzona abstrakcyjnie wysokim i silnym głosem Lauren (z wykształcenia i wcześniejszej kariery wysoko nagradzana dziennikarka) wyrównuje głębokie, w sumie bardzo klasyczne basy produkowane przez Iaina i Martina. Zaczęli od kawałka “Lies” a dzięki wypuszczonemu chwilę później “The Mother We Share” załapali się na dziesiątki występów trwających aż do końca 2012 roku. Oprócz Depechów występowali też przed Passion Pit.

Razem tworzą rewelacyjny, współczesny synthpop.

O wiele potężniejszy od The Naked And Famous, o wiele energetyczniejszy od M83.

(Link do Youtube)

Rok 2013 zaczęli od Recover. Miał to być singiel budujący hype bezpośrednio przed premierą albumu, ale sprawy grubo się sypnęły. Płyta zaliczyła obsuwę aż na końcówkę września, bo zespół do końca walczył o specjalne zapisy w swoim kontrakcie. Zależało im na zachowaniu maksymalnej wolności artystycznej. Lauren i chłopaki z całej siły wierzą w scenę indie :)

(Link do Youtube)

Jednym z najnowszych singli jest “Gun” i przyjemnie na nim widać, jak CHVRCHES nawet na przestrzeni jednej płyty próbują różnych pomysłów na klipy i wizualizacje. A mówimy przecież o debiucie, grupie “znikąd”. Trójce młodych ludzi, którzy po mniej lub bardziej zabawnych przygodach z inną muzyką zdecydowali się połączyć siły i wysadzić kilka wzmacniaczy.

(Link do Youtube)

Warto ich znać, bo jeszcze niejedno przed nimi. Na drugą płytkę przyjdzie nam pewnie trochę poczekać (pierwsza ma raptem pół roku), ale nie tracę nadziei, że któryś z polskich organizatorów interesuje się tematem i wkrótce przyjdzie mi zobaczyć CHVRCHES na żywo po raz drugi.

Może to nie ten poziom miłości co The Tallest Man On Earth, ale z Lindsey Stirling dawno remisują.

Gorąco polecam.

Ciao,

Andrzej Tucholski


///

PS: Swoją drogą – będę wdzięczny za komentarze dotyczące takiej formy prezentowania muzyki. Trochę stęskniłem się za jestPorankami i rozważam powrót do regularnego pisania o genialnych, nowych kawałkach, tyle że w jakiś oryginalny sposób. Nie lubię dublować sam siebie. Jeśli podoba Ci się logika takiego pseudocyklu “musisz obserwować” to poproszę o feedback. 

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!