Autor: Andrzej Tucholski | 22 września 2014 | Komentarze:

Chcesz rozwinąć lokalną kulturę? Jest okazja

Mój pomysł jest taki: absolutnie wszystkich chętnych (ale z górnym limitem, powiedzmy, dwustu osób) przebieramy za Hagridów i po podzieleniu na pięcioosobowe zespoły wysyłamy w różne małe uliczki przy Marszałkowskiej, by uczyli dzieci żonglować przy pomocy grubych gęsi.

Masz lepszy? To dobrze :D

Bo widzisz:

Jest coś takiego jak Akademia Orange

To program, do którego można zgłosić swój projekt i – jeśli przejdzie przez sito kapituły – dostać grant na jego realizację. Projekt musi w nowatorski, fajny sposób promować zdobywanie wiedzy oraz uczestnictwo w kulturze. Wypadałoby klepnąć przy nim jakieś połączenie z nowymi technologiami, głównie internetem, ale nie chodzi o żadne super modne aplikacje. Nope. Wręcz przeciwnie.

Może o hordę ludzi przebranych za Hagridów też nie chodzi ;) ale już np. o uczenie dzieci miksowania muzyki na bazie dźwięków miasta? Jak najbardziej. To prawdziwy pomysł, jeden z laureatów poprzednich edycji.

Nie chcę brzmieć jak drugowojenne plakaty amerykańskiej armii, ale… Ty też możesz podesłać swój projekt. Może być muzyczny, może być informatyczny. Może wystawa, pokaz, sesja lub cykl? A może będzie polegał na połączeniu teatru z fotografią? Wszystko zależy od Ciebie.

Co mogę zrobić?

Nadesłać swój projekt. Jest jeszcze czas – termin upływa szóstego października.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj. Zresztą, wszystkie linki w tej notce prowadzą w to samo miejsce. Możesz sobie kliknąć akurat ten, który Ci się najbardziej podoba :)

Rozmawiałem niedawno o działaniu Akademii ze związanym z nią znajomym i aż miło mi było go słuchać. Bardzo się cieszę, gdy instytucje wspierają tzw. “zwykłe” pomysły, od których z czasem może podłapać ognik naprawdę, ale to naprawdę wielkie ognicho społecznego ruchu, nagłej mody na klarnet albo projektowanie butów – nie wiem. Zresztą, z mojej perspektywy nie jest nawet tak bardzo ważne “co” się dzieje. Na poziomie kultury naprawdę ważne jest to, by przede wszystkim “SIĘ” działo :)

[button open_new_tab=”true” color=”Extra-color-1″ hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.akademiaorange.pl/start/” text=”Poczytaj więcej o Akademii” color_override=”” image=”linecon-icon-study”]

Aha – projekty z dużych miast nie są w żaden sposób faworyzowane. Just so you know :)

A co jeśli nie mam projektu?

To sobie jeden wymyśl. Poważnie. Okazja jest niesamowita i nie widzę tutaj absolutnie żadnego powodu do wymówek. Jeśli kiedykolwiek chodziło Ci po głowie cokolwiek zmienić to, no wiesz, być może właśnie tak wygląda przedsionek jego realizacji?

Chyba warto się przekonać :)

Ale, kurde, jak ktoś mi podwędzi opcję z Hagridami to się pogniewamy.

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!