Autor: Andrzej Tucholski | 16 lipca 2014 | Komentarze:
Tematy:

Bitwy Westeros (Gra o Tron) – świetna, bitewna planszówka dla 2 osób

Uwielbiam grać z Karoliną w planszówki i o ile w większość systemów można grać w dwie osoby, to jednak matematyka lubi sobie przy takiej liczbie graczy zdechnąć. Stąd popatrzyliśmy w stronę bitewniaków.

“Świat Dysku” czy “Smallworld” są ekstra, ale swoją pełną klasę pokazują dopiero przy trzech zajętych krzesłach. Oczywiście, im się zbierze więcej maniaków rzucania kostkami tym lepiej! Przy czym rzadko kiedy udaje się skalowanie zabawy w dół. To jedna strona problemu.

Druga nie jest lepsza. Bitewniaki – klasyczne systemy projektowane pod tzw. duele – często są bardzo złożone. Przy naszych napiętych kalendarzach rzadko kiedy udawałoby się znaleźć pełne okienko pozwalające na starcie w czymś znanym, gdzie samo zbliżanie się do siebie armii potrafi się ciągnąć po dwie godziny.

Stąd moja uwaga padła na Bitwy Westeros (na bazie BattleLore).

To było bardzo dobrze zaplanowane padnięcie uwagi :)

Bitwy są super. Na całość starcza przeciętny, nie rozłożony stół. Każdorazowe rozstawienie planszy i figurek to kwestia mniej niż piętnastu minut. Wszystko jest wykonane ładnie i bardzo starannie. Człowiek uczy się podstawowych zasad w jedną pełną grę, a potem jest tylko lepiej. Normalna rozgrywka zabiera od godziny do trzech (w zależności jaki scenariusz się sobie wybierze).

Czytaj też: Lubisz Grę o Tron? Mam dla Ciebie 10 złych wieści

O właśnie, dodatkowym plusem są scenariusze. Pudełko z podstawową wersją gry zawiera książkę ze schematami dziesięciu książkowych i serialowych bitew, ale w sieci jest już sporo autorskich pomysłów tworzonych i testowanych przez zapalonych graczy.

Rozgrywane fabuły są najróżniejsze. Czasem zdobywa się i przejmuje punkty strategiczne (tak jak na fotce poniżej). Czasem walczy się w oblężeniu. Czasem chodzi o znalezienie szpiega. Czasem o wygranie walki z czasem, bo w tle szaleje pożar. Naprawdę – nie sposób się nudzić. Rozgrywanie tych samych scenariuszy też nie boli, bo a) zawsze można się zamienić stronami oraz b), zawsze można wylosować nowe karty dowództwa (to między innymi za ich pomocą daje się rozkazy jednostkom).

Bitwy są mało losowe i NAPRAWDĘ rzadko tępy łut szczęścia jest w stanie wygrać z nienagannie przeprowadzaną strategią. Za to przyznaję grze ogromny plus.

Generalnie z Bitwami Westeros wiąże się śmieszna sytuacja, bo kupiłem tę grę jakieś 2.5 – 3 lata temu i po dwóch podejściach powędrowała na szafę. Nie wiem czemu. Aż tu ostatnio u przyjaciół ograliśmy hardo Talizman: Magię i Miecz… i jakoś nas złapało. Hyc, pudło na stół, instrukcja do ręki, kości w dłoń a głupi Lannister na zęby psów.

Rozpędziłem się.

Jeśli szukasz przyjemnego, w miarę prostego (ale też i wymagającego myślenia + zależnego od scenariuszy) bitewniaka to gorąco polecam Bitwy Westeros. Ciekawie przygotowana gra. Porządna i naprawdę dobrze się przy niej spędza czas.

(I tłucze Lannisterów.)

(Znowu się rozpędziłem.)

Ciao,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!