Autor: Andrzej Tucholski | 10 września 2014 | Komentarze:

Bezprecedensowy komiks – Strange Years: Autumn

Są w Polsce dwie kreatywne, bardzo pracowite osoby. Jedną zna świat komiksu i gier. Drugą zna blogosfera i biznes. Jakiś czas temu obaj panowie przybili piątkę i postanowili, że pora stworzyć razem komiks. Co gorsza – dobry komiks :)

Mówię o Michale ‘Śledziu’ Śledzińskim i Arturze Kurasińskim. Pierwszy tom ich wspólnego dzieła nazywa się Strange Years: Autumn i szczerze mówiąc już teraz jestem w psychicznym stanie oczekiwania na kontynuację.

Historia SY:A rozgrywa się w nie takiej znowu odległej, alternatywnej wizji wydarzeń po jedenastym września 2001. Przeklęte samoloty uderzyły w wieże, to się zgadza. Tylko że najcięższym efektem ataku terrorystycznego nie okazał się być militarno-finansowy konflikt, o nie. Zamiast tego wymarły pewne konkretne żyjątka, malutkie owady.

A razem z nimi cały ekosystem planety.

Wizja nakreślona przez chłopaków jest przerażająca, bo niepokojąco dobrze oparta o… stan faktyczny. Sam pamiętam, że w ostatnich dwóch, może trzech latach o problemie wynikającym ze zmniejszania się populacji tych konkretnych żyjątek czytałem wielokrotnie. A zatem: może w 2001 do tego nie doszło, ale co jeśli scenariusz SY:A ma prawdopodobieństwo zaistnienia w, powiedzmy, 2030?

Brr.

Postapokaliptyczne klimaty to może nie jest mój główny konik, ale doceniam stworzone w tym świecie i konwencji, naprawdę dobre historie. Tu i tam dziwnie zabrzmiały mi pojedyncze dialogi, ale generalnie przeszedłem przez te czterdzieści kilka stron za jednym, intensywnym posiedzeniem. Wątek dwóch braci – Elvisa i Reubena – plusuje dodatkowo sporą dawką groteski i odjechania. Lubię, gdy komiks jest odważny i po prostu bombarduje mnie wykwitami wyobraźni autorów. Tutaj z raz, dwa razy tak miałem i liczę na to, że kolejne tomy tylko ten kurek abstrakcji odkręcą bardziej :)

Wrażenie robi też kreska i kolory. W nagłówku możesz zobaczyć fragment jednego z kadrów, w oryginale przepięknego i na całą stronę. Śledziu to profesjonalny artysta. Stworzył piękne, poważne dzieło i choć tu czy tam widzę przebłysk kojarzącego mi się z nim, trochę uproszczonego stylu to całość i tak dostaje ode mnie pełną, okrągłą pochwałę.

Nie no.

Ciesze się :) Strange Years: Autumn to nowoczesne, silne, bardzo dobre dzieło.

Cieszę się, że mogłem przeczytać wczoraj wieczorem równie porządny komiks. Na stronie projektu jest też dostępny w wersji angielskiej, więc mocno liczę na rozgłos po drugiej stronie oceanu. Wydaje mi się, że SY:A to dobry towar eksportowy, szczególnie jeśli narodził się w wyniku piątki przybitej sobie prywatnie przez dwóch, na co dzień pewnie bardzo normalnych typków. Mam słabość do takich pomysłów :)

Aha, zapomniałbym!

Strange Years: Autumn jest do ściągnięcia za darmo!

Klikajcie, bo warto :)

[button size=”large” color=”red” style=”none” new_window=”true” link=”http://strangeyears.com”]Pobierz komiks za darmo![/button]

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!