Autor: Andrzej Tucholski | 23 listopada 2014 | Komentarze:
Tematy:

6 najlepszych gier na Androida (o ile masz chwilę wolnego)

Przy mojej recenzji telefonu HTC One M8 obiecałem, że podzielę się z Wami listą najlepszych gier, przy których urozmaicałem sobie wykłady podróże autobusami :-) Dotrzymuję zatem słowa! Nie zwracajcie tylko uwagi na tę szóstkę w tytule. 

A to dlatego, że zamiast jednej z gier polecam zbiorczo całą firmę.

Ale, nie uprzedzajmy faktów. Dojdę do tych mistrzów w swoim czasie. Przypominam zarazem, że lista – jak to zwykle listy na jestKulturze – nie ma żadnej hierarchii a wręcz dostaje gratisowo gwarancję stuprocentowej niepełności. Zastosowałem jednak pewne kryterium. To musiała być gra, w którą można sobie ciorać gdy ostro trzęsie. Niestety, zawsze daję ciała we wszelakie platformery, gdy trzeba przemierzyć spory dół a bus akurat zahaczy o krawężnik :(

Zaczynamy!

1. Plague Inc.

687474703a2f2f69313234352e70686f746f6275636b65742e636f6d2f616c62756d732f67673538372f6e697a7a6f636c65732f506c616775652532305265766965772f70686f746f2e706e67

O matko. Najmniej etyczna gra mojego życia, a zarazem jedyna do której dokupiłem w in-game’owej płatności pakiet dodatków :D Nie mogłem się powstrzymać. W Plague Inc. jest coś takiego, co przywiązuje Wasze ręce do telefonu skuteczniej niż dwie rolki srebrnej taśmy technicznej.

Pomysł jest bardzo prosty – wybiera się sobie rodzaj wiruska i kraj, w którym mieszka pacjent zero. Potem próbuje się przechytrzyć naukowców ciągłymi mutacjami aby osiągnąć cel szybciej, niż oni skręcą szczepionkę. Cel ambitny, bo pokrywający cała ziemię. A mianowicie ma z niej zniknąć ludzka cywilizacja :-)

Kto grał ten wie. Kto nie grał, niech spróbuje.

Fajnym urozmaiceniem jest śmieszne nazwanie choroby – dostaje się potem komunikaty w stylu “Stupidity killed the entire population of Europe” :P

2. Zombie Gunship

Przy tej grze ludzi się ratuje. Kasuje się za to zombie. Z ogromnego samolotu. Posiadającego na pokładzie kilka działek (z masywnym Howitzerem włącznie). Prościutkie “klikadło”, ale niesamowicie wkręca. Za skutecznie uratowane grupy cywili dostaje się spore bonusy finansowe, które można wydać – tak, zgadliście – na jeszcze większe lufy :D

Jedyna gra w zestawieniu, przez którą zdarzyło mi się przejechać przystanek.

3. Thomas Was Alone

Thomas-Was-Alone-game-screenshot

W ten konkretny tytuł nie grałem na telefonie, ale przeczytałem niedawno, że port jest naprawdę wyborny. A zatem polecam :) Thomas Was Alone to gra logiczna z narracją przywodzącą na myśl Neila Gaimana. Tyle.

Cudeńko.

4. Pocket Planes

Uwielbiam takie pseudo-tycoony. Ma się mały samolocik i jeden obsługiwany rejs, a w marzeniach – oczywiście – ogromną linię oplatającą ziemię niczym bluszcz starą kamienicę. Gra niestety lubi sobie co jakiś czas zawołać o jakąś płatność, ale ja ani razu nie uległem. Jakoś nie odczuwałem takiej potrzeby, choć prowadziłem jednolitą grę przez kilka tygodni :)

Bardzo dobre do czekania na tramwaj.

5. KAIROSOFT

unnamed

To nie nazwa gry. To nazwa studia.

Najlepszego studia robiącego gry na komórki <3

Na pierwszy rzut należy spróbować Game Dev Story 2 lub Pocket League Story 2 (na screenie).

Potem się gra w drugą grę z pierwszego rzutu.

A potem w Dungeon Village lub Mall Story.

Spróbujcie tych gier w wersjach Lite.  A potem machajcie na pożegnanie upływającej z portfela walucie :))

6. King Of Dragon Pass

2012-08-03 21.49.20

Strasznie stara “obrazkowo-tekstowa” strategia, w którą swego czasu ściąłem dobre kilka dziesiątek godzin. A po latach pojawiła się na GoG.com i uczyniłem dokładnie to samo, tyle że na nowszym komputerze. A potem znalazłem ją w ofercie Google Play i chyba sami wiecie, co też miało miejsce :)

Warto obadać “let’s playe” na YouTube, bo podobny system rozgrywki może nie wszystkim przypaść do gustu. Ale z drugiej strony, to moja prywatna opinia, zdecydowanie dobrym pomysłem jest przełamanie się nawet w wypadku opinii negatywnej. W końcu to tylko interfejs. Sam pomysł i questy – ponadczasowa rewelacja. Jedna z najlepiej starzejących się gier w historii.

7. Wasze typy

Untit432led

A Wy w co pogrywacie na Androidach? Komentujcie! :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!