Autor: Andrzej Tucholski | 11 stycznia 2013 | Komentarze:

Życie w stylu jestKultury

Klasyczne podziały blogów straciły swoje znaczenie już parę ładnych miesięcy temu (hehe), nadal jednak są wykorzystywane przez różne instytucje do dzielenia blogosfery w celach… ciężko stwierdzić jakich, ale ewidentnie bardzo potrzebnych. Subtelny rejwach podnieśli ostatnio w tej sprawie m.in. Podróżniccy więc i sam aż się zastanowiłem, o czym tak naprawdę jest jestKultura, dzisiaj.

Powstała jako blog o kulturze i jako blog o kulturze zdobyła swoją aktualną pozycję w necie. Przez dłuższy czas była to zresztą dosłowna prawda, ale czasy się zmieniają a ludzie mądrzeją. Zdarza mi się teraz pisać o społeczeństwie i ludzkich zachowaniach, co w standardowym podejściu do kultury raczej nie ma miejsca (no bo wiadomo, jak to tak blogować o kulturze bez recenzji płyt i filmów). Są i wpisy o inspiracjach lub z moimi prywatnymi przemyśleniami. Postuję wreszcie masę foto-notek podróżniczych.

Gatunek ludzki lubi, jak coś jest sklasyfikowane i nazwane, dlatego wychodzę tej potrzebie(po części i własnej) naprzeciw.

jestKultura to blog o kulturze dla ludzi, dla których kultura to wartość w życiu, niezbędna składowa codzienności, ale bez zbędnej spiny, martyrologii lub awantur. Dla których kultura i lifestyle to jedno i to samo a dążenie do osiągania marzeń jest ważniejsze od jałowych dyskusji nad każdym użytym wyrazem.

jestKultura to blog o lifestyle’u człowieka żyjącego w XXI wieku, korzystającego z dobrodziejstw technologii by osiągnąć w swoim życiu ile tylko da się z niego wycisnąć przy jednoczesnym zachowaniu czasu wolnego spędzanego w otoczeniu tego, co ogólnie da się nazwać kulturą. Który bawi się tym, ile ma możliwości a przejmowanie się konwencjami lub kompleksami zachowuje na jakieś inne wcielenie lub wakacyjne pasmo powtórek. Który czujnie obserwuje społeczność, w której żyje, bo to w niej się rozwija i dzięki niej może coś osiągnąć.

jestKultura to blog o podróżach, bo podróże to najsilniejsza fuzja kultury i lifestyle’u jaką tylko umiem sobie wyobrazić. Zamiłowanie do nich determinuje dysponowanie finansami, dobór gadżetów, kupowane ubrania oraz planowanie swojego życia. Zamiłowanie do nich otwiera na nowe zwyczaje i rozwija (między innymi dzięki nabywanemu do swojego zwykłego środowiska dystansowi) lepiej niż niejeden uniwersytet.

Nie interesują mnie szufladki bo też i do żadnej nigdy nie chciałem trafić. Tworzę, opisuję, promuję lub rozwijam to, co akurat wyda mi się ciekawe. Osoby, które widzą w tym wartość same zostają popatrzeć, co będzie dalej; z czasem się wypowiedzieć; dołączyć do społeczności; opowiedzieć o sytuacji znajomym. No pressure, no biggie. Na stronie głównej mam napis “blog o kulturze, która Cię otacza” i pewnie tak już zostanie, bo jeśli już koniecznie mam w jakąś powszechnie używaną kategorię wpaść to wybieram sobie tę. Wiem co chcę robić i wiem, że kulturze w Polsce się to przyda :)

Zawsze mi się jednak marzyło, by jestKultura była blogiem jedynym w swoim rodzaju (“and the work which has become a genre unto itself shall be called: Cowboy Bebop“) i chyba dzięki tej głośnej akcji polskich blogów podróżniczych wreszcie zrozumiałem, że mogę to sobie jawnie nazwać i że najprawdopodobniej wszystko będzie dobrze :)

To blog o życiu w stylu jestKultury. Tyle. Genre itself.

You can join me, if you want.

Yo,

Andrzej Tucholski


///

PS: Obrazek użyty w nagłówku to mój nowy cover na fanpage’u, zrobiony dla żartu razem z historią kilka dni temu. Jak widać pomysł na wpis powoli się rodził, chociaż ostatecznej formy przybrać nie umiał aż do dzisiaj.

Moja najnowsza książka “#mikronawyki” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, potrzebujesz efektów (najlepiej natychmiast), a nie bardzo wiesz jak zacząć… przywożę rozwiązanie. A nawet 200 stron rozwiązań.

(Książka dostępna jest też w pakiecie promocyjnym z poprzednim zestawem narzędzi – “Pomysł na siebie w tydzień“.)

Mikronawyki

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.



Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.



Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!



"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!