Autor: Andrzej Tucholski | 27 sierpnia 2013 | Komentarze:

Warszawa rozświetlona blaskiem świec

Lubię żydowską kulturę. Tata zaraził mnie ciekawością do niej jeszcze w podstawówce i jakoś tak mi zostało. Jest w tej pachnącej piachem i tułaczką kulturze coś takiego, co wytrzymuje dowolnie długi upływ czasu lub dowolnie agresywne wiatry historii.

Jest w niej coś takiego, że gdy raz do roku ulica Próżna w Warszawie – na co dzień opustoszała i podniszczona; z wieloma zaplombowanymi bramami – ożywa blaskiem świec, brzmieniem naczyń i śmiechu oraz zapachem przypraw i słodyczy to, sam nie wiem. Serce podłapuje ognik od drżącego płomienia w jednym z brudnych okien i już nie chce zgasnąć.

Leżący po drugiej stronie Placu Grzybowskiego Teatr Żydowski też rozkwita. Na co dzień goszczący widzów na swoich pięknych sztukach staje się na krótki wycinek roku centrum całej warszawskiej, żydowskiej kultury. W przejściu mijają się Żydzi, goje, młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni, Polacy i cudzoziemcy. Wpadają na chwilę, na wspomnienia, na wzięcie ulotek lub na nauki.

Wystarczy tam podejść, na chwilę podejść. I ognik w sercu drży znowu.

(Z tego albumu Kroke polecam szczególnie “Kazimierz” i potem “Ederlezi”.)

W Warszawie trwa znowu Festiwal Singera.

Choć Singer sam kojarzony jest bardziej z Lublinem (no bo wszak Sztukmistrz!) to pewnie byłby wielce rad, że stolica ceni sobie jego dorobek równie mocno. To już dziesiąta edycja wydarzenia, najbogatsza z dotychczasowych. Takiej ilości koncertów, spotkań, emisji, wystąpień, wspólnych tańców lub gotowań jeszcze nie widziałem. Sam na razie wybrałem się na jedno, dzisiaj idę na drugie i nie zamierzam na tym poprzestać :)

Tak sobie myślę, że jeśli masz w tym tygodniu chwilę wolnego to warto wstać sprzed komputera i się na tę smutną, piękną warszawską Próżną po prostu przejść. Albo zajrzeć do wykazu wydarzeń wewnątrz festiwalu i może wybrać coś konkretnego?

Raczej nie będziesz żałować :)

Autorką zdjęcia jest Ruthanne Reid.

Trzymaj się,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!