Tytuł notki (jP #59)

 

Powiem Wam, że chorowanie będąc studentem to idealne ucieleśnienie koncepcji “bittersweet”. Z jednej strony MOGĘ olać zajęcia. Z drugiej strony – nie chcę. Z trzeciej – mam wreszcie czas obejrzeć do końca parę seriali i przejść ze dwie gry. Z czwartej – od braku miasta zaczynam powoli asymilować się z łóżkiem. No i moje wszystkie fotki na instagramie mają ostatnio gdzieś w tle moje ulubione niebieskie prześcieradło.

No naprawdę, #jakżyć? :))

Na szczęście sporo rozrywki dostarczyło mi kompletowanie dzisiejszego zestawu muzyki. Mam dla Was siedem prawdziwych poleceń i jedno… sami zobaczycie. Na dole zaś czekają dwa prezenty i konkurs.

Zapraszam do słuchania!

Eluvium – Don’t Get Any Closer

Kto tęsknił za The Tumbled Sea albo Jónsim i Alexem? Ten niech więcej nie przytula w kącie poduszki, gdyż mam prezent. Kolejny twórca, który w tle puszcza jakiś abstrakt od tyłu, dogrywa na przód parę zapętlonych akordów a potem my się zapatrujemy w dal i sądzimy, że to wyjątkowe :)

A, co tam. Pewnie, że jest wyjątkowe!

Keywords: #ambient, #dłuuuugie, piękno

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

THE BOO-HOORAY THEORY – Helen Lane

Utwór ciekawy, bo całkiem nowatorski. To rzadkie w dzisiejszej muzyce, szczególnie od czasów zniesienia barier wejścia przy pomocy różnych Soundcloudów lub Bandcampów. “Nowych” brzmień jest teraz tyle tysięcy, że z odległości potrafią zlewać się w większe plamy. Ten jednak ma ciekawy rytm, udaną melodię, podoba mi się głos wokalisty i generalnie klimacik dostarcza wrażeń. Nieźle!

Keywords: nie mam pomysłów :)

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze.

ME AND DEBOE – I For You Gave

Kobieca ballada na gitarę brzmiącą oliwkami i śródziemnomorskim pieczywem. Bardzo podoba mi się głos wokalistki. Cudnie drży. Fajnie przeplata się z pustką pozostawianą przez brak dodatkowych instrumentów w tle. Swoją drogą, to musi być trudne – grać tak, by tworzyć nastrój osamotnienia i ciszy :)

Keywords: #gitarra, #ole, piękny głos

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze.

EMBERHONEY – Smoke

Zespół, który sam siebie określa mianem indie noir. Mają w sobie coś pustynnego, coś ze starych cadillaców i opuszczonych. Tak jak w Little Broken Hearts Norah Jones była zostawioną kobietą, która wysiadała z samochodu pośrodku Nevady, tak Emberhoney są zespołem, który wita ją w najbliższym pubie stojącym nieopodal stacji benzynowej z migającym neonem.

Smaczne.

Keywords: western, #nanananananabonanza, gitara, tak zwana kaczka, filtry

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze.

Glass Caves – Muscle

Piosenka jak wiele innych, ale też i jakaś taka bardziej nocna, chłodna, zaplecze klubu i wychodzenie na owiany pierwszym jesiennym oddechem Times Square. Mało odkrywczy indie rock, ale z fajnymi pomysłami i szybko wpada w ucho. Dla fanów gatunku: coś nowego w ostatnio jakby mniej eksploatowanej gałęzi. Dla reszty: sorry, przy kolejnym poleceniu wynagrodzę:)

Keywords: #muscle, indie, synth(?), poprock

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze.

Misty Miller – Girlfriend

HEJ, DZIEWCZĘCY ROCK. W sensie, że śpiewany przez dziewczynę; brzmienie ma całkiem poważne :) Podoba mi się, mam ostatnio niepokojącą wkrętkę w takie klimaty gdzieś pomiędzy jukeboxem a koncertem w barze. Chyba mój umysł na zakończenie Suits postanowił sobie podświadomie zacząć gorączkę na powrót do Sons of Anarchy :)

Keywords: rock, #girl

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

martabass92 – Time Won’t Wait [Jamiroquai Cover]

Ładna, młoda dziewczyna. Gra na basie. Covery świetnych kawałków.

Dziewczyna + bas.

No nie czytajcie już tych literek tylko oglądajcie filmik, serio! :))

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Taylor Swift – I Knew You Were Trouble (Day[9] Edition)

A na zakończenie (i poniedziałkowy uśmiech) mam dla Was jedyny w swoim rodzaju remix-cover piosenki Taylor Swift. Ponieważ, jak wiecie, jestem wielkim fanem Taylor Swift, to jest to remix-cover wysokiej jakości i oddający oryginałowi co mu należne.

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Prezent oraz konkurs – Spotify!

Żartowałem z tym zakończeniem przy Taylor Swift.

Prawdziwym zakończeniem dzisiejszej notki jest zarówno spełnienie Waszych próśb jak i dodatkowe wyjście im naprzeciw. Od paru tygodni dostawałem masę, masę, masę próśb o przygotowanie playlist zawierających muzykę z jestPoranków na Spotifaju (Spotify – o co w tym chodzi?).

Spoko, zrobiłem aż dwie (bo b-side się nie liczy):

– Lite Mixtape – jestKultura prezentuje: jestPorankowy Lite Mixtape (/52)

– Energy Mixtape – jestKultura prezentuje: jestPorankowy Energy Mixtape (/52)

Z góry zaznaczam, że będą opóźnione o parę tygodni względem wpisów, by zniwelować problem polecania tutaj muzyki mającej często po parę dni (ergo: nie ma jej w streamingach lub sklepach). Nigdy też nie będą pełne, bo niektórzy twórcy z tym konkretnym streamingiem po prostu nie chcą się wiązać. Ale jeśli ktoś chce “sobie posłuchać” – wreszcie ma możliwość.

Przy okazji dostałem dostałem od Spotify do rozdania dwa trzymiesięczne kody Premium. Jeśli chcecie je mieć to subskrybujecie jedną (lub obie) z powyższych playlist i piszecie mi w komentarzu dlaczego akurat tę (lub obie). Wygrywają najfajniejsze odpowiedzi. Przy okazji wysonduję Wasz poranny gust, huehuehuehuehue :) Wyniki w przyszły poniedziałek.

Udanego tygodnia!

Keep tight,

Andrzej Tucholski


///

PS: EJ, ZNALEZIONO LEKARSTWO NA HIV :D Piękny dzień!

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies