Trendbook Kultura 2013

 

Żyjemy w cudownym czasie dla kultury. Są w niej pieniądze, jest w niej technologia. Są możliwości. Bariery wejścia dążą niestrudzenie ku pełnemu skarleniu. Niestety, jest to też środowisko bardzo podzielone – wielu muzyków nie śledzi aktywnie przemian na rynku literackim, wielu pisarzy nie interesuje się nowinkami w sprzedaży niezależnych gier.

Wierzę, że moja dzisiejsza premiera trochę tu pomoże. 

Co to?

Trendbook Kultura 2013 to moja autorska publikacja nazywająca trzy główne trendy w kulturze oraz przewidująca ogólny rozwój poszczególnych jej dziedzin. Ma osiemnaście stron (realne 15), waży niecałe 2 megabajty. Można ją pobrać przy pomocy guzika poniżej.

Dla kogo?

Napisałem tego Trendbooka dla odważnych twórców, którym przed ostatecznym uruchomieniem swojej działalności na własną rękę brakuje np. akceptacji znajomych. Dla tych, którzy mówiąc: “mój komiks będzie w necie!” słyszą z powrotem “ale przecież tam nie ma pieniędzy”. Dla tych, którym początkowy brak pieniędzy nie przeszkadza bo chcą stworzyć coś wielkiego dla samej sztuki tworzenia; przychód może przyjść za moment. Chcę, by widząc w Trendbooku trop swojej własnej ścieżki poczuli, że nie są sami.

Napisałem tego Trendbooka dla odważnych firm oraz instytucji, którym przed otworzeniem się na innowacyjne formy szukania twórców oraz przekazywania ich dzieł do odbiorców brakuje chociażby i samej świadomości, że już pora się w tę stronę zbierać. Nie wierzę w te wszystkie “kryzysy” oraz “betonowość” wydawnictw; głównym sprawcą zamieszania jest tutaj niestety brak dostatecznej informacji w kulturowym mainstreamie. Chcę, by Trendbook był bodźcem dla myśli, rozmów i – w najlepszym przypadku – projektów.

Po co?

Napisałem tego Trendbooka podczas ostatnich dni pobytu w Portugalii. Kilka miesięcy w odległym kraju pozwala spojrzeć na codzienność z cudownym dystansem. Te kilkanaście setek kilometrów wystarczyło, by zauważyć jak wiele pozornych problemów w świecie kultury płynie z najprostszych niezrozumień. Jak wiele z tych problemów nie jest w ogóle problemami. Jak dużo można rozwiązać prostą wymianą informacji pomiędzy gałęziami dokładnie tego samego drzewa.

Stąd Trendbook. Potraktujcie go jako pierwsze, jeszcze linowe mosty zarzucone pomiędzy muzyką, grami, komiksami i filmami, designem i książkami.

Inspiracja to zawsze jest zjawisko eklektyczne.

Skąd go wziąć?

To proste. Skompresowany plik .zip zawierający Trendbooka można pobrać przy pomocy poniższego guziczka. Bardzo dziękuję za wszystkie tweety i share’y :)

Kto pomógł?

Partnerem całego projektu jest Walk. Podziękowania oraz historię znajdziecie na ostatniej stronie Trendbooka, nie będę więc dublował bytów. Powiem jedynie, że warto rzucić okiem. Równie otwartych na innowacje firm znam naprawdę niewiele.

Tutaj chcę szczególnie pochwalić i podziękować odpowiedzialnej za skład i wygląd pracy artystce – Samar Khanafer. Jej czas i umiejętności sprawiły, że nie musiałem znowu machać tekstu w Wordzie i modlić się, by tym razem PDF nie wydrukował się z krzywymi akapitami. Dziewczyna jest zdolna, pracuje szybko i bezwzględnie terminowo. Polecam! :)

Zapraszam do czytania!

Najchętniej to bym przedłużał ten wstęp w nieskończoność, ale kiedyś trzeba przestać.

Od tej pory niech przemawia do Was gotowy Trendbook.

Keep tight,

Andrzej Tucholski


///

Ogłoszenie: Płacenie za Trendbooka sharem oraz tweetem jest testem wstępnym. Jeśli w 2013 roku nie masz konta na FB/Twitterze lub masz coś przeciwko odważnemu powiedzeniu światu, że czytasz coś, co dopiero ma się “okazać” czy jest fajne czy nie, to znaczy, że nie przystajesz do żadnego wspominanego w publikacji trendu i tak. Proste.

Wszystkie komentarze próbujące kreatywnie i nieprzyjemnie odwrócić dyskusję od tematu przyszłości polskiej i światowej kultury będą natychmiast usuwane. Robimy tutaj coś ważniejszego niż akademickie spory o system dystrybucji plików. Dzięki za zrozumienie :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies