Autor: Andrzej Tucholski | 22 kwietnia 2013 | Komentarze:

Sugar Man – najważniejsza lekcja życia

Brzydka, spracowana, duża dłoń łapie na styranym gryfie molowy chwyt. Ujarzmiony sufitem dym zatacza leniwą pętlę i wraca do pomieszczenia. Zagląda pod rondo czarnego kapelusza, okrywa mgłą ciemne okulary. Przez szum szklanek i rozmów przebija się spokojnie piękny, nikomu nieznany głos.

Poznajcie Sixto Rodrigueza.

Wasze życie już zawsze będzie o jeden stopień trudniejsze.

(UWAGA: Notka zawiera jeden spoiler, ale wyraźnie oznaczony, więc można czytać spokojnie.)

Searching for Sugar Man

Są takie filmy, knajpy, książki, piosenki lub postacie, o których słyszymy od każdego jednego znajomego; że musimy poznać; że koniecznie; że jutro grają; że teraz promocja; że chooodź, będzie fajnie. Stan ten jest często efektem skrupulatnie budowanego hype’u (ot, choćby przypadek Avengersów, choć ten akurat był zasłużony).

A czasem stan ten powstaje naturalnie.

Searching for Sugar Man” to najlepszy dokument jaki widziałem w życiu. Polecali mi go wszyscy, dzisiaj dopiero znalazłem moment na spacer do Muranowa (poniedziałki za 11 ziko ♥). Film ląduje też natychmiast w moim prywatnym top10 kina ogółem, jako pierwszy dokument w historii (choć na granicy już kiedyś balansowali Zurbanizowani oraz Ambasador).

Jest to obraz zaskakujący, wzruszający (oczy szkliło mi sześć razy, liczyłem) i perfekcyjny technicznie.

No i ta muzyka…

(Link do Youtube)

Co mnie zszokowało?

To, że kultura jest AŻ TAK uniwersalna. W sensie, to nie jest żadne rocket-science, ale jednak co przykład to na nowo otwiera oczy :) A ponadto: [Spoiler] Myśli biednego, ale uczciwego i wrażliwego człowieka z Detroit są idealnie zbieżne z myślami uciśnionych przez prawie-totalitarny system mieszkańców RPA. Do przemyślenia. [/spoiler]

Najważniejsza lekcja życia

Nie macie pojęcia (a może i macie?) jakim ciepłem rozlała mi się po sercu trwające te kilkadziesiąt minut historia o uczciwym, pięknym i bogatym wewnętrznie człowieku, którego odkryli inni uczciwi, piękni i pogodni ludzie a wielka wypadkowa ich gustów, kultur, brzmień, teł, potrzeb i marzeń doprowadziła do równie wielkich cudów.

Jeśli planowaliście w 2013 roku zobaczyć w kinie tylko jeden film, to ma nim być Sugar Man.

Soundtrack też warto kupić.

Marzę, by nigdy nie zapomnieć przekazu, który – tylko dzięki obejrzeniu tych chwil na ekranie! – zasiał mi w głowie Sixto. By nigdy, ale to nigdy się więcej nie bać o własne pomysły i ambicje, bo, czysto po stoicku, najwyżej nie wypalą. A ogólny mechanizm świata i tak będzie wiedział co z tym wszystkim zrobić.

Nie będzie łatwo, bo życie bywa trudne. Ale co z tego. Są artyści, którzy zdołali zachować wewnątrzną spójność nawet w obliczu ogromnych przeciwności losu a przecież w międzyczasie tworzyli SZTUKĘ pisaną samymi dużymi literami.

Nie ma, że trudno. Grunt, by odważnie.

(Link do Youtube)

Totalnie zauroczony,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!