Nowa stolica kultury na październik

 

Polska to kraj bardzo silny kulturą. Mam więc dla Ciebie ciekawą wiadomość. Silne skoncentrowanie zarówno literatury jak i tańca, wizji i muzyki, rozmów i wykładów oraz – generalnie – wszystkiego co powinno zaciekawić pięknych i oczytanych odbiorców tego bloga (*wink wink*) znajdzie się w październiku… na Warmii!

Mówię o inicjatywie artystycznej Warmia: Rebelia Kultury. To miesięczne pasmo wydarzeń przelatujących tematycznie przez wszystkie gałęzie tej cudownej części życia, jaką jest kultura. “Rebelia” to też projekt prezentujący bardzo fajne marzenie – by pokazać i udowodnić, że Warmia to region pełen niesamowitych miejsc. A także zagłębi odpowiedzialnych za dobre książki lub – bo czemu nie! – nowatorski design :)

Moja rola

Będę w trakcie tego miesiąca służył jako połączenie patrona imprezy z wikipedią. Informacje dotyczące projektu będę trzymał na specjalnej, powołanej do tego celu podstronie bloga. W ostatnich dniach października wybiorę się zresztą i na samą Warmię, by wziąć czynny udział w zamykającym “Rebelię” Pierwszym Festiwalu Do Czytania.

Jest też bardzo możliwe, że w trakcie mojego pobytu będę miał w Olsztynie jedną lub dwie prelekcje, ale to opowiem gdy nadejdzie pora :)

Wydarzenia Rebelii

Och, jest ich od groma. Dlatego zdecydowałem się przedstawić ich większość na osobnej podstronie. Możesz tam zajrzeć w dowolnej chwili zwątpienia, a kojące opisy kolejnych segmentów Rebelii Kultury zadziałają niczym aloes na nerwy:) Coś smacznego znajdziesz tam zawsze, niezależnie od swoich zainteresowań. Są nawet atrakcje dla geeków:)

Skupię się jednak przede wszystkim na Festiwalu Do Czytania, zamykającym imprezę dwudniowym święcie książek, pisarzy i czytelników. Będzie on miał miejsce w dniach 26-27 października (weekend) w Olsztynie. Pośród zaplanowanych punktów programu znajduje się m.in. wielka wymienialnia książek, czytanie frywolnych fragmentów wybranych książek przez samych autorów(!) oraz mój prywatny faworyt. Warmińska Noc Czytania. Grupowy maraton siedzenia po uszy w lekturze :) Nie mogę się go doczekać.

Chodzi mi po głowie w ogóle zrobienie eventu, byśmy mogli sobie posiedzieć przy książkach wszyscy razem :) Ale to przygotuję i ogłoszę w swoim czasie.

Prośba do Ciebie

Na zakończenie tego wpisu mam dla Ciebie przyjemną propozycję. Przepiękny region Warmii przygotował dla czytelników jestKultury cztery zestawy turystyczne, które mogę rozdać jak tylko chcę. A ja chcę promować kulturę.

Działajmy więc.Tutaj czeka paczka 6 ładnych zdjęć Warmii. (Waży niecałe 3 mega.)

1. Pobierz ją

2. Wybierz sobie jedną z fotek

3. Wklej na nią swój ulubiony literacki cytat

Jakieś słowa z książki, które sprawiły, że serce Ci stanęło lub psychika znienacka poczuła potrzebę piętnastominutowej medytacji ze spojrzeniem skierowanym w nieokreśloną dal. Mogą być wesołe, mogą być smutne. Mogą być po angielsku, mogą być po polsku. Mogą być prostsze, mogą być głębokie. To mój przykład:

Podeślij swoją pracę na warmia@andrzejtucholski.pl do 15 października. Cztery wybrane osoby dostaną turystyczny zestaw regionu (fajny jest – wśród bogatej zawartości mamy np. podróżną myszkę czy porządnej jakości termiczny kubek) a dodatkowo jedna osoba, która przygotuje obrazek najładniej (możecie nakładać na fotki tyle filtrów, ile tylko chcecie) zgarnie też wytrzymałą torbę na laptopa :)

Ja będę nowe zgłoszenia sukcesywnie wrzucał do specjalnej galerii na fanpage’u bloga, by każdy mógł sobie zajrzeć i poczytać mądre słowa. Tu jest regulamin. Adnotacja do regulaminu: przedłużenie trwania oceniania prac do 23 października!

I – przynajmniej na dziś – to tyle. Chciałbym móc ogłaszać równie bogate w etapy i szczegóły akcje jak najczęściej. Cieszę się, że mogę być tutaj częścią dużego organizmu, który skrupulatnie i “od dołu” próbuje postawić w Polsce zupełnie nową inicjatywę. W regionie, który z takich imprez do tej pory za bardzo to nie słynął.

Kibicuję. I Ciebie też zachęcam :)

Udanej zabawy,

Andrzej Tucholski


///

PS: Notka oraz akcja jest wynikiem współpracy z Warmią. Beneficjent mojej zasady BSR zostanie wybrany przy jednym z późniejszych wpisów :)

PPS: W związku z pewnymi odgórnymi prośbami zmieniłem paczkę zdjęć na nową. Wszystkie wysłane prace i tak będą brane pod uwagę, spokojnie.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies