Nowa stolica kultury na październik

 

Polska to kraj bardzo silny kulturą. Mam więc dla Ciebie ciekawą wiadomość. Silne skoncentrowanie zarówno literatury jak i tańca, wizji i muzyki, rozmów i wykładów oraz – generalnie – wszystkiego co powinno zaciekawić pięknych i oczytanych odbiorców tego bloga (*wink wink*) znajdzie się w październiku… na Warmii!

Mówię o inicjatywie artystycznej Warmia: Rebelia Kultury. To miesięczne pasmo wydarzeń przelatujących tematycznie przez wszystkie gałęzie tej cudownej części życia, jaką jest kultura. “Rebelia” to też projekt prezentujący bardzo fajne marzenie – by pokazać i udowodnić, że Warmia to region pełen niesamowitych miejsc. A także zagłębi odpowiedzialnych za dobre książki lub – bo czemu nie! – nowatorski design :)

Moja rola

Będę w trakcie tego miesiąca służył jako połączenie patrona imprezy z wikipedią. Informacje dotyczące projektu będę trzymał na specjalnej, powołanej do tego celu podstronie bloga. W ostatnich dniach października wybiorę się zresztą i na samą Warmię, by wziąć czynny udział w zamykającym “Rebelię” Pierwszym Festiwalu Do Czytania.

Jest też bardzo możliwe, że w trakcie mojego pobytu będę miał w Olsztynie jedną lub dwie prelekcje, ale to opowiem gdy nadejdzie pora :)

Wydarzenia Rebelii

Och, jest ich od groma. Dlatego zdecydowałem się przedstawić ich większość na osobnej podstronie. Możesz tam zajrzeć w dowolnej chwili zwątpienia, a kojące opisy kolejnych segmentów Rebelii Kultury zadziałają niczym aloes na nerwy:) Coś smacznego znajdziesz tam zawsze, niezależnie od swoich zainteresowań. Są nawet atrakcje dla geeków:)

Skupię się jednak przede wszystkim na Festiwalu Do Czytania, zamykającym imprezę dwudniowym święcie książek, pisarzy i czytelników. Będzie on miał miejsce w dniach 26-27 października (weekend) w Olsztynie. Pośród zaplanowanych punktów programu znajduje się m.in. wielka wymienialnia książek, czytanie frywolnych fragmentów wybranych książek przez samych autorów(!) oraz mój prywatny faworyt. Warmińska Noc Czytania. Grupowy maraton siedzenia po uszy w lekturze :) Nie mogę się go doczekać.

Chodzi mi po głowie w ogóle zrobienie eventu, byśmy mogli sobie posiedzieć przy książkach wszyscy razem :) Ale to przygotuję i ogłoszę w swoim czasie.

Prośba do Ciebie

Na zakończenie tego wpisu mam dla Ciebie przyjemną propozycję. Przepiękny region Warmii przygotował dla czytelników jestKultury cztery zestawy turystyczne, które mogę rozdać jak tylko chcę. A ja chcę promować kulturę.

Działajmy więc.Tutaj czeka paczka 6 ładnych zdjęć Warmii. (Waży niecałe 3 mega.)

1. Pobierz ją

2. Wybierz sobie jedną z fotek

3. Wklej na nią swój ulubiony literacki cytat

Jakieś słowa z książki, które sprawiły, że serce Ci stanęło lub psychika znienacka poczuła potrzebę piętnastominutowej medytacji ze spojrzeniem skierowanym w nieokreśloną dal. Mogą być wesołe, mogą być smutne. Mogą być po angielsku, mogą być po polsku. Mogą być prostsze, mogą być głębokie. To mój przykład:

Podeślij swoją pracę na warmia@andrzejtucholski.pl do 15 października. Cztery wybrane osoby dostaną turystyczny zestaw regionu (fajny jest – wśród bogatej zawartości mamy np. podróżną myszkę czy porządnej jakości termiczny kubek) a dodatkowo jedna osoba, która przygotuje obrazek najładniej (możecie nakładać na fotki tyle filtrów, ile tylko chcecie) zgarnie też wytrzymałą torbę na laptopa :)

Ja będę nowe zgłoszenia sukcesywnie wrzucał do specjalnej galerii na fanpage’u bloga, by każdy mógł sobie zajrzeć i poczytać mądre słowa. Tu jest regulamin. Adnotacja do regulaminu: przedłużenie trwania oceniania prac do 23 października!

I – przynajmniej na dziś – to tyle. Chciałbym móc ogłaszać równie bogate w etapy i szczegóły akcje jak najczęściej. Cieszę się, że mogę być tutaj częścią dużego organizmu, który skrupulatnie i “od dołu” próbuje postawić w Polsce zupełnie nową inicjatywę. W regionie, który z takich imprez do tej pory za bardzo to nie słynął.

Kibicuję. I Ciebie też zachęcam :)

Udanej zabawy,

Andrzej Tucholski


///

PS: Notka oraz akcja jest wynikiem współpracy z Warmią. Beneficjent mojej zasady BSR zostanie wybrany przy jednym z późniejszych wpisów :)

PPS: W związku z pewnymi odgórnymi prośbami zmieniłem paczkę zdjęć na nową. Wszystkie wysłane prace i tak będą brane pod uwagę, spokojnie.

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies