Autor: Andrzej Tucholski | 27 czerwca 2013 | Komentarze:

Sigur Rós w Warszawie – nie warto sabotować własnych marzeń

Gdy w bodajże 2010 roku na lotnisku Bemowo mieli grać AC/DC to pamiętam, że zwlekałem z kupnem biletu dosłownie do ostatniego dnia. Nie wiem czemu.

Słuchałem tej kapeli całe liceum, ale gdy przyszło co do czego, to jakoś tak… jakoś tak. Rozmyśliłem się. Na trochę. Na szczęście do pionu postawił mnie kumpel i ostatecznie 27 maja stanęliśmy rześko pod barierkami, od czego żebra potrafią mnie boleć do dzisiaj. Ale to jest opowieść na zupełnie inny wpis :)

Dokładnie tę samą historię przeżyłem teraz, przy okazji wizyty Sigurów.

Słucham chłopaków z Islandii od… 10 lat? 11 lat? Coś takiego. Poznałem ich nazwę dopiero pół dekady później, ale melodie pamiętam, kojarzę, nadal nie potrafią mi się znudzić. I nigdy wcześniej nie byłem na żadnym ich koncercie. A to rozmijaliśmy się miastem, a to coś, a to Portugalia. Nie było nam dane się spotkać, wspólnie spróbować odtworzyć choć jednej z myśli, które łapię zawsze gdy przesłuchuję cokolwiek z Ágætis Byrjun.

Tym razem również – gdy przyszło co do czego – mój umysł uznał, że dawno mnie już nie strollował. W drodze losowania padło na drogie ceny biletów. Przecież nie pójdę na koncert o równie drogich biletach :)

Jezu, było blisko.

Na szczęście zwrot podatku wpłynął idealnie w połowie przesłuchiwania setlisty tegorocznej trasy no i chyba nie muszę dodawać, jaką podjąłem decyzję:)

W pełni partyzancki sposób udało mi się jeszcze zdążyć z rysowaniem transparentu i na około godzinę przed koncertem wbiliśmy na amfiteatr. Ludzi dużo, ale w sam raz. Wszystkie siedzące miejsca zajęte, stojących niewielu. To nie jest duże miejsce. Nie na wielkie koncerty. Za to w sam raz na Sigurów.

O dwudziestej pierwszej na scenie pojawił się zespół i, szczerze mówiąc, z kolejnych dwóch godzin pamiętam naprawdę niewiele. Jednolity, silny strumień emocji – zarówno tych silnych niczym zwalający z urwiska bizon, jak i tych słabych, jak uciekający sen, jeszcze trochę wyraźny, ale już bez barw i imion.

Pamiętam za to bardzo dobrze samą końcówkę. Po nie-wiadomo-kiedy-przeżytym koncercie zespół poszedł na chwilę na tył, by w chwilę potem, już na spokojnie, wrócić i się ukłonić, uśmiechnąć, ucieszyć razem z nami. My bijemy brawo im, oni biją brawo nam. Wtedy też po raz któryś uniosłem mój prowizoryczny transparent.

A Jónsi się do mnie uśmiechnął i na chwilę uniósł brawa, prosto w moją stronę.

Przy drugim pożegnaniu pokazała mnie palcem jedna z chórzystek i kolejne uśmiechy dostałem już od wszystkich :)

Pamiętaj więc – jeśli kiedykolwiek w życiu będziesz się wahać, czy iść na koncert ukochanego zespołu, to weź sobie głęboko do serca radę Marii Skłodowskiej-Curie i po prostu pójdź. Weź też transparent. Kto wie, może się okazać, że masz jedyny na widowni i po prostu nie ma opcji, by zespół go nie dostrzegł :)

Kasa się zawsze skądś znajdzie. Markery też. A marzenia to rzecz nadrzędna.

Trzymajcie się ciepło,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.



Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.



Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!



"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!