Autor: Andrzej Tucholski | 23 grudnia 2013 | Komentarze:

Have a very shiny Christmas

Ściemnia się. Pokój oświetlają mi proste, odbijające kolory książek i filmów lampki. Piję niezły chai z odrobiną mleka. Piszę. Słucham Rachmaninowa (co zresztą całkiem normalne, skoro piszę). Czekam na wieczornego kuriera. Czekam na jutro.

Lubię Święta :)

Co roku orientuję się dzięki nim, że blog daje mi możliwość powiedzenia czegoś pozytywnego i ciepłego do kilkudziesięciu tysięcy Czytelników z całej Polski i paru okolicznych krajów. Nie jest to coś, o czym myślę jakoś bardzo często, ale są takie chwile w roku że aż się samo nasuwa. Może to głupie, ale dla mnie takie połączenie to jedna z najfajniejszych spraw w tym całym pisaniu:)

No, ale wracając do samej Gwiazdki! Tuż przed nią świat nakręca się do chorej prędkości, ale dzięki takiemu stopniowo narastającemu ekstremum można potem bardzo wyraziście poczuć w zasadzie natychmiastowy spokój. Gdyby nie kontrast, nie odczuwalibyśmy zmian. Co więcej, mam to szczęście, że zupełny luz mogłem poczuć już dziś rano. Żadnych spotkań od siódmej, żadnych rzeczy do ogarnięcia przed południem. Wstałem koło dziewiątej, śniadanie zjadłem o trzynastej. Mogłem przez godzinę poczytać książkę w ciągu dnia. Czyste piękno.

I dokładnie takiego samego luzu życzę Tobie!

Żadnych tam dni bez komputera i reszty podobnego bullshitu – mamy taką kulturę komunikacji jaką mamy. Jeśli Twoi przyjaciele są dostępni po fejsie to jak najbardziej miej przez Święta gdzieś pod ręką fejsa. Ja się od swojej dziewczyny i przyjaciół nie zamierzam odcinać tylko dlatego, że teraz jest modnie wszystko zrzucać na net, nie wiem jak Ty:-)

Życzę Ci za to dni z masą oddechu. Żeby można było wreszcie, w spokoju nadrobić filmy. Obejrzeć po raz trzeci całe Firefly (nie ma, że się nie chce). Nadgonić książki. Przesłuchać uczciwie wybranych płyt (szczególnie polecam wkręcić się w teksty INNYCH niż Can’t Hold Us i Thrift Shop piosenek Macklemore’a + Lewisa).

Pogadać z bliskimi.

Napisać coś. Nagrać. Może namalować.

Sprawdzić, czy na pewno przeczytało się wszystkie dobre wpisy na jestKulturze z ostatnich paru miesięcy.

(Oraz czy jest się na newsletterze :>)

Przez najbliższe dni zamierzam pisać trochę mniej niż zwyczajnie. Powód jest prosty. Po raz pierwszy od wczesnej jesieni mam realną szansę nadgryźć trochę mój rosnący i rosnący stosik rzeczy do obejrzenia/przeczytania/ogrania. Tak więc przestawiam się z tworzenia na pochłanianie!c Ale spokojnie. Parę dobrych notek do nowego roku się jeszcze pojawi. jestKulturę czytają za fajni ludzie, żebym nie chciał im podrzucić trochę ciekawego materiału.

I to chyba tyle. Zależało mi jeszcze tylko, by zakończyć te proste życzenia jakąś muzyką. Tyle że motyw przewodni z Firefly jakoś mi ostatecznie nie zagrał, pomimo wtrętu w tytule. Wschodnich kompozytorów też nie ma co wrzucać. Padło więc na Slade. Klasyczny rock to zawsze dobry wybór.

A zatem… KEEP ON ROCKIN’, KULTUROWCY!

Wesołych Świąt! :D

http://www.youtube.com/watch?v=YxNemfdMnOU

(Link do Youtube)

Ciao,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!