Autor: Andrzej Tucholski | 6 sierpnia 2013 | Komentarze:

Mecenat 2.0 – fotografka Irina Werning i Prudential pokazują jak to się robi!

Kojarzysz może te fotki pojawiające się od lat co kilka tygodni na Kwejku, Demotywatorach lub, czasem, po prostu na Fejsie? Te, na których po lewej jest ktoś jako dziecko a po prawej jako dorosły a tło i ubrania zostają zachowane zgodnie z oryginałem? 

Na pewno kojarzysz :)

Ich autorką jest Irina Werning, pochodząca z Argentyny (a bazująca w Londynie) artystka fotograf. Zajmuje się aktualnie wieloma różnymi pomysłami, ale ten konkretny projekt – być może już flagowy w jej twórczości – rozwija pobocznie w najlepsze. Zostałem niedawno zaproszony na konferencję prasową, na której mogłem pogadać zarówno z nią jak i z przedstawicielem jej aktualnego sponsora – towarzystwa ubezpieczeniowego Prudential.

Tę firmę też pewnie znasz – jej siedziba była długo najwyższym budynkiem w Warszawie. Została też w dramatyczny sposób zrujnowana w trakcie wojny, lata pięćdziesiąte przyniosły jej powtórną chwałę. Lubię tę konstrukcję :)

Dawno temu byłem w warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na konferencji poświęconej partnerstwom kreatywnym. To ciekawa dziedzina biznesu pływająca luźno pomiędzy marketingiem a działem R&D. Polega na sparowaniu firmy z artystą, który pomoże jej znaleźć nowy przekaz (jak np. wodni sommelier wspomnieni w relacji z eventu) lub wyjść poza zwyczajowe ramy swoje działalności, by, powiedzmy, zbudować najlepszy helikopter świata (tamże).

To taki trochę mecenat 2.0. Jeśli firma jest mądra a artysta otwarty na propozycje, może dojść do cudownego mezaliansu, dzięki któremu obie strony zyskają bez praktycznie żadnych ograniczeń dla swoich domyślnych działalności.

Podobnie wyszło i tym razem – Prudential dogadał się z Iriną, że będą ją wspierać finansowo i promocyjnie w jej działaniach w zamian za możliwość użycia jej pomysłu, części zdjęć oraz jej osoby przy okazji niektórych konferencji i spotkań. To dobre partnerstwo.

Cieszę się, że duże firmy decydują się w podobny sposób łączyć z kulturą. “Kupienie” jakiegoś znanego muzyka lub aktora do reklamy nie jest problemem (to też jest forma bardzo ubogiego partnerstwa kreatywnego), ale też i nie dodaje jakoś abstrakcyjnie wiele ani do portfolio artysty ani do przekazu samej firmy. Co innego właśnie takie związki pogłębione.

Fajnie.

Fajnie że to wyszło, fajnie że jest promowane, fajnie że może zadziałać jako bodziec, by więcej firm i więcej artystów szukało podobnych powiązań. Pomimo wieloletniego stania na przodzie wszystkich zmian, kultura stała się w obliczu ostatniego boomu technologicznego światem dosyć przestarzałym w metodach i technikach wzrostu i sprzedaży.

Internet jest już 3.0. Najwyższa pora, by Mecenat wskoczył w 2.0 i, kto wie, może gonił dalej? :)

Przesyła buziaki,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!