Porównanie wszystkich usług streamingowych muzyki w Polsce

 

Od czasów mojego krótkiego testu Spotify dostawałem od Was dużo próśb o techniczne porównanie wszystkich serwisów oferujących abonamentowe słuchanie muzyki. Szczególnie rozogniona była dyskusja pomiędzy Spoti a Deezerem, chociaż dużo kontrowersji budził także WiMP.

Spoko, wszystko już wyjaśnione!

Dostałem wczoraj od ekipy PayU (to te płatności) krótkiego maila. Doszli do wniosku, że pewnie przydałoby się trochę uprościć ten szalejący boom streamingowy i przedstawić różnice oraz podobieństwa ofert na wygodnej tabelce. Świetne posunięcie, bardzo dziękuję :)

Oto ona:

(Jak klikniecie w tabelkę, to się otworzy w pełnej rozdzielczości.)

Z mojej strony dodam jeszcze tylko tyle – korzystałem zarówno z Deezera jak i Spotify i na dzień dzisiejszy ciężko mi wskazać zwycięzcę. Spoti ma większe zasoby słuchanej przeze mnie muzyki oraz efektywniej pracujące radio. Wydaje mi się też bardziej “seksownym” systemem, chociaż to może nie jest prawdziwy argument :)

Deezera z kolei znam od wielu lat (pamiętam go jeszcze z czasów bycia biednym startupem mającym licencje tylko na klasyki i muzykę etniczną). Trochę przegapił nastające w streamingu trendy, bo inteligentne playlisty i pełne wsparcie dla apek pojawiły się dosyć późno.

Obie te usługi dopiero lądują w Polsce, więc można się nimi naprzemiennie wybawić na darmowych abonamentach i dopiero potem podjąć samodzielną decyzję. Ja na ten moment zostaję przy Spotify, ale z czego będę korzystał w dłuższej perspektywie – jeszcze nie wiem :)

A jak Wasze decyzje? Macie już swój ulubiony system?

Autorem zdjęcia jest Joseph RobertsonUdanego weekendu,

Andrzej Tucholski


///

PS: Jeśli jeszcze nie pobraliście to zapraszam do zainteresowania się moim Trendbookiem Kultura 2013. To pierwsza taka publikacja. Mam nadzieję, że położy kilka mostów pomiędzy – dotychczas – wyraźnie podzielonymi środowiskami twórców i instytucji różnych dziedzin kultury. 

A jeśli pobraliście to mam dla Was misję :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies