Poranek po pogaduchach (jp #58)

 

Był wczoraj :), ale spędziłem go w świetnym towarzystwie, w obrębie pięknych ulic Ostrowia Tumskiego i było tak udanie(!), że chcę ten nastrój trzymać dalej. Tak więc taki poranek-poranek, my i napoje pobudzające, zmaganie się z kalendarzem oraz nowa muzyka na nadchodzące dni – nadal w klimacie!

W kolejce: trzy kawałki na chill, jeden polski debiut, trzy kawałki z energią, animacja i prezent.

Dużo, ale jesteście tego warci :)

Tame Impala – Mind Mischief

Na początek moje zeszłoroczne odkrycie (i silne miejsce w Najlepszej Muzyce 2012). Będą na tegorocznym Open’erze, i choć ucieszyłem się na tę wiadomość mając w głowie ich jeden singiel – nowa premiera tylko tę radość pogłębia. Ich koncert ma ogromne predyspozycje na bycie niespodziewajką roku. Tylko niech zagrają ładnie!

Keywords: wakacje, są cycki na koniec, #hipster, miękka gitarka

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Wintergatan – Starmachine2000

Słodka plumkajka podsumowana najbardziej lajkowanym komentarzem na YT tak celnie, że w sumie nie mam nic więcej do dodania: “This video makes me glad it is so cold and boring in Sweden. They have all this freetime to make amazing music and videos.”

Keywords: dźwięki otoczenia, #plumkanie, cymbałki, delikatna muzyka na przyjemne wieczory

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Polyenso – Always Ending in You

To piękno ma dopiero trzy dni, więc słuchajcie zanim przebije się do mainstreamu. Szybka, ciekawa perkusja; łagodny głos; fajna melodia i cudownie spinający całą trójkę lead grany, hm, instrumentem dętym:) Nie znam się na nich, na mój gust to trąbka, ale równie dobrze może być to saksofon. Ważne jest, że brzmi bardzo dobrze.

Keywords: #indie, eksperymenty, perkusja i trąbka, #alternative

http://www.youtube.com/watch?v=NkIhsPC0bRs

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

ATLAS LIKE – Make It Crystal

Polski debiut. Jakoś na dniach lub parę dni temu wyszła na światło dziennie pierwsza epka. BARDZO mi się podoba. Taki czerpiący pełnymi garściami z synth-popu lat 80 mix koncertowych brzmień i typowo samochodowego soundtracku. Do posłuchania. Z początku trochę słyszałem akcent wokalisty, ale ostatecznie zupełnie się o nim zapomina.

Z całą zawartością krążka można zapoznać się (a nawet go kupić) tutaj. Swoją drogą to próbuję ich namówić, aby na pełnym krążku znalazła się choć jedna piosenka śpiewana po polsku. Bardzo chciałbym usłyszeć nowoczesny, odważny i świetny s-p w rodzimym języku. Ma szansę wygrać :)

Keywords: #synthpop, polska muzyka, młode debiuty

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze.

Alabama Shakes – Always Right

Pora na tę bardziej rockową część jestPoranka. Zaczyna mający już swoje tygodnie kawałek od Shakesów, ale proszę ja Was, jest świetny. Uwielbiam taki amerykański rock. Luźny, bez zobowiązań, pogodny, bez większego sensu. Świetny na wołanie wiosny.

Wiosno, wiosno. Hop hop.

Keywords: #mam_konika, lato w nevadzie, udana gitarka, #dat_wokalista

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Mumford and Sons & Edward Sharpe – This Train is Bound for Glory

Aw yiss. Mógłbym być Amerykaninem choćby dla łatwiejszego dostępu do takich atrakcji jak The Old Crow Medicine Show. Wyobrażacie sobie zwykłą, bagażową imprezę z piwem, BBQ, Mumfordami, kiełbaskami, potańcówką, Sharpem, ogniskiem i materiałowymi koszulami?

Anyday, just name it :)

Keywords: IMPREZA, #ognisko, country, #bluegrass

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Red Fang – Prehistoric Dog

Jedna trzecia mnie zastanawia się, czemu tego nie znałem. Druga trzecia powolutku umiera. Trzecia trzecia ma ochotę na wrócić już na dobre do częściej olewanej niż faktycznie ciągniętej gitary i jednak założyć z kumplami zespół.

Bardzo mi brakuje takich prostych nie-prostych, GENIALNYCH pod klasycznym kątem rockowych kawałków. Za mało ich.

Keywords: prymitywny rock, piwo, #piwo, naprawdę piwo, rycerze

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Animacja w prezencie: PROTEIGON

Tłusty bit + żonglowanie origami + dobry montaż + masa pracy.

Warto w HD.

Nujabes – Aruarian Dance

To niesamowite uczucie, gdy po latach od uświadomienia sobie, że Twój ukochany artysta nie żyje i poza jednym albumem złożonym już przez jego przyjaciół nic nie wyda nagle natrafiasz na pojedynczy utwór, który przez cały ten czas gdzieś się chował. Znowu wiosna, znowu emocje, znowu ciepło i znowu poczucie przestrzeni i wolności.

Seba, zawsze.

Keywords: #spring, ciepło, #nujabes

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Podziękowanie po pogaduchach

Korzystając z okazji i chwili, chciałbym bardzo podziękować chłopakom ze Studium Przypadku oraz Ilonie z Blogostrefy za świetną organizację zarówno imprezy jak i warszawskiego połączenia. BFG powoli rośnie nieoficjalna, chillowa siostrzyczka! Ponadto przytulasy dla Kina Nowe Horyzonty (ale tam u Was ładnie!), FRUGO oraz Polonusa, za przejazd przez najmagiczniejsze miasto świata:)

Jutro i pojutrze ważne wpisy.

Autorem zdjęcia jest Scutter. Keep tight,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies