Autor: Andrzej Tucholski | 25 lutego 2013 | Komentarze:

Poranek po pogaduchach (jp #58)

Był wczoraj :), ale spędziłem go w świetnym towarzystwie, w obrębie pięknych ulic Ostrowia Tumskiego i było tak udanie(!), że chcę ten nastrój trzymać dalej. Tak więc taki poranek-poranek, my i napoje pobudzające, zmaganie się z kalendarzem oraz nowa muzyka na nadchodzące dni – nadal w klimacie!

W kolejce: trzy kawałki na chill, jeden polski debiut, trzy kawałki z energią, animacja i prezent.

Dużo, ale jesteście tego warci :)

Tame Impala – Mind Mischief

Na początek moje zeszłoroczne odkrycie (i silne miejsce w Najlepszej Muzyce 2012). Będą na tegorocznym Open’erze, i choć ucieszyłem się na tę wiadomość mając w głowie ich jeden singiel – nowa premiera tylko tę radość pogłębia. Ich koncert ma ogromne predyspozycje na bycie niespodziewajką roku. Tylko niech zagrają ładnie!

Keywords: wakacje, są cycki na koniec, #hipster, miękka gitarka

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Wintergatan – Starmachine2000

Słodka plumkajka podsumowana najbardziej lajkowanym komentarzem na YT tak celnie, że w sumie nie mam nic więcej do dodania: “This video makes me glad it is so cold and boring in Sweden. They have all this freetime to make amazing music and videos.”

Keywords: dźwięki otoczenia, #plumkanie, cymbałki, delikatna muzyka na przyjemne wieczory

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Polyenso – Always Ending in You

To piękno ma dopiero trzy dni, więc słuchajcie zanim przebije się do mainstreamu. Szybka, ciekawa perkusja; łagodny głos; fajna melodia i cudownie spinający całą trójkę lead grany, hm, instrumentem dętym:) Nie znam się na nich, na mój gust to trąbka, ale równie dobrze może być to saksofon. Ważne jest, że brzmi bardzo dobrze.

Keywords: #indie, eksperymenty, perkusja i trąbka, #alternative

http://www.youtube.com/watch?v=NkIhsPC0bRs

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

ATLAS LIKE – Make It Crystal

Polski debiut. Jakoś na dniach lub parę dni temu wyszła na światło dziennie pierwsza epka. BARDZO mi się podoba. Taki czerpiący pełnymi garściami z synth-popu lat 80 mix koncertowych brzmień i typowo samochodowego soundtracku. Do posłuchania. Z początku trochę słyszałem akcent wokalisty, ale ostatecznie zupełnie się o nim zapomina.

Z całą zawartością krążka można zapoznać się (a nawet go kupić) tutaj. Swoją drogą to próbuję ich namówić, aby na pełnym krążku znalazła się choć jedna piosenka śpiewana po polsku. Bardzo chciałbym usłyszeć nowoczesny, odważny i świetny s-p w rodzimym języku. Ma szansę wygrać :)

Keywords: #synthpop, polska muzyka, młode debiuty

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze.

Alabama Shakes – Always Right

Pora na tę bardziej rockową część jestPoranka. Zaczyna mający już swoje tygodnie kawałek od Shakesów, ale proszę ja Was, jest świetny. Uwielbiam taki amerykański rock. Luźny, bez zobowiązań, pogodny, bez większego sensu. Świetny na wołanie wiosny.

Wiosno, wiosno. Hop hop.

Keywords: #mam_konika, lato w nevadzie, udana gitarka, #dat_wokalista

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Mumford and Sons & Edward Sharpe – This Train is Bound for Glory

Aw yiss. Mógłbym być Amerykaninem choćby dla łatwiejszego dostępu do takich atrakcji jak The Old Crow Medicine Show. Wyobrażacie sobie zwykłą, bagażową imprezę z piwem, BBQ, Mumfordami, kiełbaskami, potańcówką, Sharpem, ogniskiem i materiałowymi koszulami?

Anyday, just name it :)

Keywords: IMPREZA, #ognisko, country, #bluegrass

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Red Fang – Prehistoric Dog

Jedna trzecia mnie zastanawia się, czemu tego nie znałem. Druga trzecia powolutku umiera. Trzecia trzecia ma ochotę na wrócić już na dobre do częściej olewanej niż faktycznie ciągniętej gitary i jednak założyć z kumplami zespół.

Bardzo mi brakuje takich prostych nie-prostych, GENIALNYCH pod klasycznym kątem rockowych kawałków. Za mało ich.

Keywords: prymitywny rock, piwo, #piwo, naprawdę piwo, rycerze

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Animacja w prezencie: PROTEIGON

Tłusty bit + żonglowanie origami + dobry montaż + masa pracy.

Warto w HD.

Nujabes – Aruarian Dance

To niesamowite uczucie, gdy po latach od uświadomienia sobie, że Twój ukochany artysta nie żyje i poza jednym albumem złożonym już przez jego przyjaciół nic nie wyda nagle natrafiasz na pojedynczy utwór, który przez cały ten czas gdzieś się chował. Znowu wiosna, znowu emocje, znowu ciepło i znowu poczucie przestrzeni i wolności.

Seba, zawsze.

Keywords: #spring, ciepło, #nujabes

Jeśli Ci się spodobał, poleć ten utwór znajomym na Facebooku lub Twitterze. (Link do Youtube)

Podziękowanie po pogaduchach

Korzystając z okazji i chwili, chciałbym bardzo podziękować chłopakom ze Studium Przypadku oraz Ilonie z Blogostrefy za świetną organizację zarówno imprezy jak i warszawskiego połączenia. BFG powoli rośnie nieoficjalna, chillowa siostrzyczka! Ponadto przytulasy dla Kina Nowe Horyzonty (ale tam u Was ładnie!), FRUGO oraz Polonusa, za przejazd przez najmagiczniejsze miasto świata:)

Jutro i pojutrze ważne wpisy.

Autorem zdjęcia jest Scutter. Keep tight,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!