Autor: Andrzej Tucholski | 5 grudnia 2013 | Komentarze:

Jak zmienić zwykły dzień w początek czegoś wielkiego

Wiesz co odróżnia “zwykłe dni” od dni niesamowitych, wielkich, które potem się wskazuje jako pierwsze z wielu kropek, prowadzących punkt po punkcie aż do ogromnego sukcesu? Nic.

No, dobra. Prawie nic.

Każdy dzień to tak naprawdę loteria. Raz może Cię obudzić ekstra słońce. Wstaniesz z radością, pójdziesz pobiegać. Wypijesz kawę najwyższej jakości. Dzięki szalonej produktywności dopniesz wszystkie zaległe projekty i wyjdziesz z zajęć czy pracy równo z wybiciem piątej. A potem w weekend machniesz z rozpędu jakieś niesamowite góry, choćby i takie jak na fotce w nagłówku.

Z drugiej strony może cię zaskoczyć paskudna szaruga. Zaskoczyć, bo po omacku “wyłączyły Ci się” trzy kolejne budziki. Do jedzonego na stojąco śniadania leci lura-zalewajka. Zamiast biegania wybierasz na lunch podwójne ciastko z energetykiem. Produktywność nie istnieje. Zostajesz w bibliotece czy pracy po godzinach. W weekend wegetujesz jak warzywo, próbując nadrobić nieprzeczytane artykuły i parę nieobejrzanych filmików.

Wbrew pozorom, te dni są do siebie bardzo podobne.

Wbrew pozorom, tym co wyróżnia ludzi skutecznych i wykorzystujących swoje możliwości w 100% wcale nie jest umiejętność dobrego przepowiadania pogody. Każdy potrafi wyjść na jogging wiosennym, słonecznym świtem. Każdy jest w stanie napisać książkę siedząc na portugalskim ganku, w cieple i przy braku obowiązków. Prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero gdy ktoś potrafi osiągać sukcesy nawet w słabych warunkach.

Jesień się skończyła. Upał jakby zelżał. Idzie zima. Idą kolędy, śnieg, horrendalne ilości herbat i kaw, grube szaliki, zaspy oraz długie wieczory. Idzie też przenikliwy chłód, drastyczny spadek komfortu korzystania z komunikacji miejskiej, wieczna szarość i krótkie, nie pozwalające na cokolwiek dni. Te dni będą do siebie bardzo podobne.

Odróżniać je od siebie będzie wyłącznie Twoje nastawienie.

Wybrane przez Ciebie możliwości. Podjęte przez Ciebie kroki.

Krok na dziś

Możesz sięgnąć po dobrą, rozwojową książkę. Możesz wreszcie rozpisać ten scenariusz, który chodzi Ci po głowie od paru miesięcy. A możesz też sprawdzić swoje już posiadane umiejętności przy pomocy ciekawego testu.

Parę dni temu PwC poprosiło mnie o napisanie na blogu o drugiej edycji ich akcji “Poznaj swoje 100% możliwości“. Zgodziłem się, bo bardzo lubię takie kampanie. (Przy pierwszej też brałem udział). Na podlinkowanej stronie możesz wziąć udział w składającym się z trzech segmentów quizie. Po zmierzeniu się ze wszystkimi zadaniami poznasz swoje możliwości podzielone na kategorie takie jak: bystrość, wiedza, komunikatywność i kreatywność. To wartościowy feedback, fajny wstęp do świata umiejętności i kompetencji :)

[button open_new_tab=”true” color=”accent-color” hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.moje100procent.pl/” text=”Poznaj swoje sto procent!” color_override=”” image=”linecon-icon-heart”]

Ach, zapomniałbym.

Na sprawdzających swoje możliwości czekają oczywiście do zgarnięcia 3 iPady, więc każdy zgłoszony quiz może się znienacka przerodzić w bardzo konkretny tablet do np. wygodniejszego codziennego czytania jestKultury :-)

 

Akcja “Poznaj swoje 100% możliwości” to bardzo dobry krok w stronę nienachalnego samorozwoju. Małe sprawdzenie swoich umiejętności i predyspozycji, które z czasem może zamienić się w coś o wiele, wiele większego. To właśnie taki “jeden klik”, który dodaje do zwykłego dnia pierwiastek przyszłości.

Takie kliki to ja rozumiem :>

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Wpis jest efektem współpracy z PwC. Tradycyjna już na jestKulturze, charytatywna składka wynikła z przeprowadzenia na blogu akcji leci dla tej nienarodzonej jeszcze dziewczynki, niech ma szansę na świetne życie. Jeśli masz ochotę to też możesz pomóc :)

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.



Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.



Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!



"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!