Jak zmienić zwykły dzień w początek czegoś wielkiego

 

Wiesz co odróżnia “zwykłe dni” od dni niesamowitych, wielkich, które potem się wskazuje jako pierwsze z wielu kropek, prowadzących punkt po punkcie aż do ogromnego sukcesu? Nic.

No, dobra. Prawie nic.

Każdy dzień to tak naprawdę loteria. Raz może Cię obudzić ekstra słońce. Wstaniesz z radością, pójdziesz pobiegać. Wypijesz kawę najwyższej jakości. Dzięki szalonej produktywności dopniesz wszystkie zaległe projekty i wyjdziesz z zajęć czy pracy równo z wybiciem piątej. A potem w weekend machniesz z rozpędu jakieś niesamowite góry, choćby i takie jak na fotce w nagłówku.

Z drugiej strony może cię zaskoczyć paskudna szaruga. Zaskoczyć, bo po omacku “wyłączyły Ci się” trzy kolejne budziki. Do jedzonego na stojąco śniadania leci lura-zalewajka. Zamiast biegania wybierasz na lunch podwójne ciastko z energetykiem. Produktywność nie istnieje. Zostajesz w bibliotece czy pracy po godzinach. W weekend wegetujesz jak warzywo, próbując nadrobić nieprzeczytane artykuły i parę nieobejrzanych filmików.

Wbrew pozorom, te dni są do siebie bardzo podobne.

Wbrew pozorom, tym co wyróżnia ludzi skutecznych i wykorzystujących swoje możliwości w 100% wcale nie jest umiejętność dobrego przepowiadania pogody. Każdy potrafi wyjść na jogging wiosennym, słonecznym świtem. Każdy jest w stanie napisać książkę siedząc na portugalskim ganku, w cieple i przy braku obowiązków. Prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero gdy ktoś potrafi osiągać sukcesy nawet w słabych warunkach.

Jesień się skończyła. Upał jakby zelżał. Idzie zima. Idą kolędy, śnieg, horrendalne ilości herbat i kaw, grube szaliki, zaspy oraz długie wieczory. Idzie też przenikliwy chłód, drastyczny spadek komfortu korzystania z komunikacji miejskiej, wieczna szarość i krótkie, nie pozwalające na cokolwiek dni. Te dni będą do siebie bardzo podobne.

Odróżniać je od siebie będzie wyłącznie Twoje nastawienie.

Wybrane przez Ciebie możliwości. Podjęte przez Ciebie kroki.

Krok na dziś

Możesz sięgnąć po dobrą, rozwojową książkę. Możesz wreszcie rozpisać ten scenariusz, który chodzi Ci po głowie od paru miesięcy. A możesz też sprawdzić swoje już posiadane umiejętności przy pomocy ciekawego testu.

Parę dni temu PwC poprosiło mnie o napisanie na blogu o drugiej edycji ich akcji “Poznaj swoje 100% możliwości“. Zgodziłem się, bo bardzo lubię takie kampanie. (Przy pierwszej też brałem udział). Na podlinkowanej stronie możesz wziąć udział w składającym się z trzech segmentów quizie. Po zmierzeniu się ze wszystkimi zadaniami poznasz swoje możliwości podzielone na kategorie takie jak: bystrość, wiedza, komunikatywność i kreatywność. To wartościowy feedback, fajny wstęp do świata umiejętności i kompetencji :)

[button open_new_tab=”true” color=”accent-color” hover_text_color_override=”#fff” size=”large” url=”http://www.moje100procent.pl/” text=”Poznaj swoje sto procent!” color_override=”” image=”linecon-icon-heart”]

Ach, zapomniałbym.

Na sprawdzających swoje możliwości czekają oczywiście do zgarnięcia 3 iPady, więc każdy zgłoszony quiz może się znienacka przerodzić w bardzo konkretny tablet do np. wygodniejszego codziennego czytania jestKultury :-)

 

Akcja “Poznaj swoje 100% możliwości” to bardzo dobry krok w stronę nienachalnego samorozwoju. Małe sprawdzenie swoich umiejętności i predyspozycji, które z czasem może zamienić się w coś o wiele, wiele większego. To właśnie taki “jeden klik”, który dodaje do zwykłego dnia pierwiastek przyszłości.

Takie kliki to ja rozumiem :>

Ciao,

Andrzej Tucholski

 

///

PS: Wpis jest efektem współpracy z PwC. Tradycyjna już na jestKulturze, charytatywna składka wynikła z przeprowadzenia na blogu akcji leci dla tej nienarodzonej jeszcze dziewczynki, niech ma szansę na świetne życie. Jeśli masz ochotę to też możesz pomóc :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies