Autor: Andrzej Tucholski | 5 czerwca 2013 | Komentarze:

Premiera wygodniejszego korzystania z bloga

Mam dziś dla Ciebie dobrą wiadomość. Wiem, że sieć zabałagania się w tempie przekraczającym jakiekolwiek wyobrażenie, więc przygotowałem coś fajnego. Nową, czystszą i spokojniejszą formę obserwowania bloga.

W ostatnich tygodniach odświeżyłem newsletter. To taki system, dzięki któremu możesz dostawać informacje o nowych wpisach prosto na maila. Tyle. Jeden wpis – jeden mail. W razie draki usunięcie się z bazy zajmuje może pięć sekund a wszystkie dane są chronione przez jakieś super kodowania, na których totalnie się nie znam, ale wszyscy mówią, że są okej :)

Wystarczy podać adres i kliknąć w guzik:


Dlaczego newsletter?

Bo fejs się nie nadaje. Jest świetnym narzędziem do komunikacji prywatnej lub budowania akcji wewnątrz samego siebie, ale jako kanał informowania o nowych wpisach na zewnętrznym blogu to spisuje się niczym sernik do diety. Serio. Wiem, że część z Was chce na blogu czytać każdy wpis, część – tylko wybrane a część zagląda jedynie czysto rekreacyjnie i jest to jak najbardziej naturalne – sam reprezentuję różne stadia zainteresowania przy różnych czytanych przeze mnie blogach.

Tylko że bardzo nie lubię, gdy ktoś próbuje taką decyzję podejmować za mnie. W tym wypadku – za Was również.

Obserwując bloga jedynie na fejsie nie masz prawie żadnego pola decyzji, czy chcesz daną notkę przeczytać czy nie. Notki na tematy, które lubisz, algorytm może akurat ukryć a te, które masz gdzieś (ale “inni klikają”) może pchać Ci do feeda po kilka razy dziennie. Czytelnicy jestKultury to inteligentni i świetni ludzie. Nie życzę sobie, by wchrzaniał się nam tutaj w kontakt niedoskonały, komercyjny skrypt.

That’s not a grown man sport.

Co teraz zrobić?

Jeśli lubisz czytać jestKulturę to zapisz się na newsletter. Będziesz świadomie wybierać czy chcesz dany wpis przeczytać czy też nie. Fanpage możesz zostawić jak jest, będę się na nim nadal udzielał bo lubię. Szybkie myśli, jakieś fotki, takie rzeczy. Ale jeśli chodzi o wpisy – treść bloga – to, co tworzę, to newsletter i tyle.

Tworzę dla Was i z Wami chcę mieć kontakt. Jeśli przez decyzję o postawieniu głównego nacisku na newsletter zmaleje ogólny ruch na blogu to, szczerze mówiąc, niespecjalnie mnie to rusza. Nie piszę dla kręcenia liczb, lecz dla fajnych relacji i wspólnych przygód, nawet jeśli jedynie w postaci prostego tekstu o czymś, co razem czytaliśmy i komentarzy pod nim :)

I to tyle na dziś. Dzięki za uwagę i podjęcie decyzji – jaka by nie była :)

///

Do opublikowania tych myśli w formie notki zainspirowali mnie Podróżniccy. Dawno nosiłem się z czymś podobnym, ale dopiero ich słowa skatalizowały decyzję do tego, co tu widzicie. Autorem zdjęcia w nagłówku jest Thomas Leuthard.

Trzymaj się ciepło,

Andrzej Tucholski

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!