Autor: Andrzej Tucholski | 27 marca 2013 | Komentarze:

Misja: Kulturowy Superczłowiek

Żyjemy w czasach deficytu uwagi. Żyjemy w czasach ultra dostępnej kultury (nawet jeśli trzeba ją sprowadzać zza granicy – ale to przecież super tanie). Żyjemy wreszcie w tym śmiesznym momencie rozwoju social media, gdy historia zatacza spokojną pętlę i znowu od lajków, masy, liczb i hurtu ważniejszy jest człowiek. Człowiek i jego marzenia.

Moim marzeniem są kulturowi superludzie :)

Dlaczego?

Bo, podsumowując, żyjemy w najlepszym czasie dla kultury w historii. Ja, Wy, Wasi znajomi, ich znajomi, my wszyscy. Twórcy i odbiorcy. Zmarnowanie takiego potencjału podpada chyba pod jakieś międzynarodowe konwencje, więc przykro mi, musimy go wykorzystać albo trafimy do białoruskiego pierdla i o, tyle jeśli chodzi o internety ;)

Co?

Na przełomie mniej lub bardziej powiązanych ze sobą notek, wyzwań (pamiętacie jeszcze pamiętne 30 piosenek?) i różnych innych drobnostek będę chciał dostarczyć Wam tak dużo darmowej, użytecznej i prostej w zastosowaniu wiedzy (& pomysłów) jak tylko mi się zmieści na blogu. A jestKulturka pojemna, spokojna głowa :)

Mielę ten temat pod najróżniejszymi kątami już od dłuższego czasu – najwyższa pora go upublicznić. Od dziś będzie tutaj sporo o skuteczności, efektywności i pacaniu nudnej codzienności gazetą po głowie. Because we can! :)

Pierwszy wpis

Nigdy nie umiem się oprzeć napisaniu osobnego powitania do czegokolwiek co zaczynam, tak więc o, fetysz spełniony. Żeby jednak nie było pustego przebiegu – pierwszy wpis o lifestyle’u Kulturowego Superczłowieka już późnym popołudniem. Bądźcie koniecznie :)

Swoją drogą, jeśli nie chcecie przegapić to zapraszam do zapisania się do super mailingu – nowe wpisy prosto na Twoją skrzynkę. Zero opóźnień, zero spamu, zero bycia odsuwanym od treści przez fejsa, bo te ich coraz nowsze algorytmy niestety w dostępie autora do swoich czytelników za bardzo to nie pomagają.

Czekam też w komentarzach na kulturowe zagwozdki czekające rozwiązania. Let’s make it together!

Widzimy się wieczorem,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel” już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień - 21 narzędzi, by osiągnęć cel. E-book Andrzeja Tucholskiego.

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!