Kultura w służbie budowania formy

 

Niestety nie piszę tego pierwszy raz, ale: zaczynam na poważnie trenować. Być może znowu przegram a być może za równy rok od dzisiaj trafię niechcący na główną reddita ze swoim filmikiem, jak robię jakiś chory backflip z ruchomego obiektu. Na razie jestem dobrej myśli :)

Przy okazji wyszło, że jestem bardzo podatny na motywację, zarówno słowną jak i muzyczną. Nawet jeśli od rana przewracam się po kątach i wręcz nie umiem poprawnie przyrządzić porannej kawy to wystarczy szybka dawka aktywnego przypomnienia sobie o marzeniach i gotowe. Nic tylko wyciskać.

Pomyślałem sobie, że może Ciebie też spotykają podobne problemy. Wrzucam więc poniżej trzy filmiki, które znalazłem gdzieś na przestrzeni korzystania z youtube’a (w tym jeden z wczoraj) i które już nie raz pomogły mi nakierować psychikę na cele i ruszyć tyłek sprzed lapka.

Pierwszy to zupełny klasyk. Nie jest do końca typowym “motivational video”, ale lubię Willa, a ta jego myśl naprawdę robi dobrze. No i w bezpośredni sposób odnosi się do kultury, w końcu running AND reading!

(Link do Youtube)

Drugi filmik znalazłem szukając przemówienia trenera z mojego ulubionego filmu Any Given Sunday. Ktoś wykonał dobrą robotę – zarówno dobór tekstów jak i muzyka w tle są ostre, celne i podnoszą energię.

(Link do Youtube)

I na koniec bardzo silny edit z facetem goniącym pociąg :)

http://www.youtube.com/watch?v=5FZ6KOFNG5s

(Link do Youtube)

Prośba do Ciebie!

Chcę też przygotować treningową playlistę (na razie nie do biegania, ale do domowych treningów zahaczających o cardio). Jak skończę to ją upublicznię. W międzyczasie zaś poproszę o polecanie równie fajnych filmów lub piosenek w komentarzach. Może być cokolwiek, byle działało na psychikę jak poczwórne espresso na poranne mgły. Będe bardzo wdzięczny za fajne linki!

Let’s do this! :)

Autorem zdjęcia jest bark. Trzymajcie się ciepło,

Andrzej Tucholski


///

PS: Notkę dedykuję Adamowi (za pierwszy kopniak w tyłek i podstawową wiedzę), Jackowi (za przykłady jak dużo można osiągnąć małą codzienną pracą) oraz Arvindowi (za codzienne posty na fejsie i przypominanie o priorytetach). Dzięki chłopaki :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies