Kultura w służbie budowania formy

 

Niestety nie piszę tego pierwszy raz, ale: zaczynam na poważnie trenować. Być może znowu przegram a być może za równy rok od dzisiaj trafię niechcący na główną reddita ze swoim filmikiem, jak robię jakiś chory backflip z ruchomego obiektu. Na razie jestem dobrej myśli :)

Przy okazji wyszło, że jestem bardzo podatny na motywację, zarówno słowną jak i muzyczną. Nawet jeśli od rana przewracam się po kątach i wręcz nie umiem poprawnie przyrządzić porannej kawy to wystarczy szybka dawka aktywnego przypomnienia sobie o marzeniach i gotowe. Nic tylko wyciskać.

Pomyślałem sobie, że może Ciebie też spotykają podobne problemy. Wrzucam więc poniżej trzy filmiki, które znalazłem gdzieś na przestrzeni korzystania z youtube’a (w tym jeden z wczoraj) i które już nie raz pomogły mi nakierować psychikę na cele i ruszyć tyłek sprzed lapka.

Pierwszy to zupełny klasyk. Nie jest do końca typowym “motivational video”, ale lubię Willa, a ta jego myśl naprawdę robi dobrze. No i w bezpośredni sposób odnosi się do kultury, w końcu running AND reading!

(Link do Youtube)

Drugi filmik znalazłem szukając przemówienia trenera z mojego ulubionego filmu Any Given Sunday. Ktoś wykonał dobrą robotę – zarówno dobór tekstów jak i muzyka w tle są ostre, celne i podnoszą energię.

(Link do Youtube)

I na koniec bardzo silny edit z facetem goniącym pociąg :)

http://www.youtube.com/watch?v=5FZ6KOFNG5s

(Link do Youtube)

Prośba do Ciebie!

Chcę też przygotować treningową playlistę (na razie nie do biegania, ale do domowych treningów zahaczających o cardio). Jak skończę to ją upublicznię. W międzyczasie zaś poproszę o polecanie równie fajnych filmów lub piosenek w komentarzach. Może być cokolwiek, byle działało na psychikę jak poczwórne espresso na poranne mgły. Będe bardzo wdzięczny za fajne linki!

Let’s do this! :)

Autorem zdjęcia jest bark. Trzymajcie się ciepło,

Andrzej Tucholski


///

PS: Notkę dedykuję Adamowi (za pierwszy kopniak w tyłek i podstawową wiedzę), Jackowi (za przykłady jak dużo można osiągnąć małą codzienną pracą) oraz Arvindowi (za codzienne posty na fejsie i przypominanie o priorytetach). Dzięki chłopaki :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies