Kultura w służbie budowania formy

 

Niestety nie piszę tego pierwszy raz, ale: zaczynam na poważnie trenować. Być może znowu przegram a być może za równy rok od dzisiaj trafię niechcący na główną reddita ze swoim filmikiem, jak robię jakiś chory backflip z ruchomego obiektu. Na razie jestem dobrej myśli :)

Przy okazji wyszło, że jestem bardzo podatny na motywację, zarówno słowną jak i muzyczną. Nawet jeśli od rana przewracam się po kątach i wręcz nie umiem poprawnie przyrządzić porannej kawy to wystarczy szybka dawka aktywnego przypomnienia sobie o marzeniach i gotowe. Nic tylko wyciskać.

Pomyślałem sobie, że może Ciebie też spotykają podobne problemy. Wrzucam więc poniżej trzy filmiki, które znalazłem gdzieś na przestrzeni korzystania z youtube’a (w tym jeden z wczoraj) i które już nie raz pomogły mi nakierować psychikę na cele i ruszyć tyłek sprzed lapka.

Pierwszy to zupełny klasyk. Nie jest do końca typowym “motivational video”, ale lubię Willa, a ta jego myśl naprawdę robi dobrze. No i w bezpośredni sposób odnosi się do kultury, w końcu running AND reading!

(Link do Youtube)

Drugi filmik znalazłem szukając przemówienia trenera z mojego ulubionego filmu Any Given Sunday. Ktoś wykonał dobrą robotę – zarówno dobór tekstów jak i muzyka w tle są ostre, celne i podnoszą energię.

(Link do Youtube)

I na koniec bardzo silny edit z facetem goniącym pociąg :)

http://www.youtube.com/watch?v=5FZ6KOFNG5s

(Link do Youtube)

Prośba do Ciebie!

Chcę też przygotować treningową playlistę (na razie nie do biegania, ale do domowych treningów zahaczających o cardio). Jak skończę to ją upublicznię. W międzyczasie zaś poproszę o polecanie równie fajnych filmów lub piosenek w komentarzach. Może być cokolwiek, byle działało na psychikę jak poczwórne espresso na poranne mgły. Będe bardzo wdzięczny za fajne linki!

Let’s do this! :)

Autorem zdjęcia jest bark. Trzymajcie się ciepło,

Andrzej Tucholski


///

PS: Notkę dedykuję Adamowi (za pierwszy kopniak w tyłek i podstawową wiedzę), Jackowi (za przykłady jak dużo można osiągnąć małą codzienną pracą) oraz Arvindowi (za codzienne posty na fejsie i przypominanie o priorytetach). Dzięki chłopaki :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies