Autor: Andrzej Tucholski | 13 grudnia 2013 | Komentarze:

Zmiany, plany i ogłoszenia na koniec 2013

Cześć! Rzadko zbiera mi się wystarczająca ilość materiału by z czystym sumieniem napisać notkę z samymi sprawami organizacyjnymi. Na szczęście dziś jest właśnie jeden z takich dni. Święta za moment, koniec roku chwilę później. W sam raz na postawienie przecinka.

Nowe logo

Po pierwsze – co się może rzucać w oczy już na wejście – blog ma nowego piorunka. Autorem odświeżonego wzoru jest Maciej Mazurek znany trochę bardziej pod postacią wielkonosego Zucha. Obiecałem mu odwdzięczyć się za ten cudowny prezent darmowym linkiem, więc jeśli macie dobre serca to wbijajcie Zuchowi na bloga. Ja tak lubię, że aż sam kliknę!

Stare logo narysowałem ponad trzy lata temu w Gimpie. Czemu zdecydowałem się akurat na piorunka to tajemnica znana wyłącznie osobom, z którymi spotkam się osobiście. Starczy jednak powiedzieć, że nie była to przesadnie dopracowana grafika już w dniu premiery. Trzy lata niestety nie dodały jej jakości. Cieszę się więc, że wreszcie mogę pisać pod widokiem naprawdę profesjonalnym :-)

Starego, wysłużonego bolta wrzucam obok. Na pamiątkę.

Zmiany w dostępie do wpisów

Drugą sporą zmianą jest newsletter. Mam dość social media. W dalszym ciągu będę informował o nowych wpisach na fanpage’u, ale głównym kanałem bloga staje się już ostatecznie mailing.

Jest darmowy. Używam go WYŁĄCZNIE do informowania o nowych wpisach. Nikt poza mną w te prywatne wysyłki nie ma wglądu. W każdej chwili można bezproblemowo usunąć adres z listy.

[button size=”large” color=”red” style=”none” new_window=”false” link=”http://eepurl.com/b5Gij”]Chcę się próbnie zapisać![/button]

Od paru tygodni dbam także by każdy jeden list był wyjątkowy. By link do nowego wpisu stanowił wyłącznie część przekazu. Jak to ujął w mailu zwrotnym po jednym wpisie czytelnik o nicku Trick: „lol, a pomyslec ze sam używałem argumentu, że skoro obserwuje bloga na fejsie to to wystarczy”. Bardzo mnie cieszą takie opinie :)

Będę dążył do rosnącego prestiżu mailingu. W pierwszej kolejności postaram się o konkurs dostępny wyłącznie wśród odbiorców listy. Mam też dalsze plany. Wydaje mi się, że warto być wśród grona pierwszych do czegoś zupełnie nowego.

Kulturowe spotkania

Idziemy dalej. Dziś o szóstej ma miejsce pierwsze (a zarazem i ostatnie) spotkanie Och My Blog: Kultura. Razem z Iloną Patro, Maćkiem Budzichem i gronem zapisanych zawczasu 15 blogerów pogadamy o skutecznym, nowoczesnym, przydatnym i rozwojowym blogowaniu o kulturze. Chcę na tej posiadówce wybadać temat, poznać nastroje, wymienić się opiniami. Tak jak wyszło z rozmowy z Iloną – tym razem formuła Och My Blog posłuży za swoisty inkubator.

W pierwszym kwartale 2014 ruszą spotkania kulturowe bazujące bardzo luźno na formule organizowanych przez Podróżnickich Wachlarzy. Na razie nie będę się na ten temat jakoś przesadnie rozwodził, ale jeśli interesujesz się łączeniem kultury, internetu i biznesu to sugeruję uważne obserwowanie jestKultury. Parę pomysłów jest już klepniętych i wierzę, że to będzie coś bardzo udanego :)

Moje prywatne plany

Skoro już tak opowiadam o bliskiej przyszłości to niestety nie powstrzymam się i wspomnę o czymś, co planuję podziałać prywatnie. Prowadzę w tej chwili trzy projekty. Tego bloga, kanał na YouTube oraz *coś*. Zarówno bloga jak i kanał na YT dobrze znasz, o nich na chwilę wystarczy.

Wolę skupić się na *cosiu*. Nie mogę jeszcze powiedzieć co to jest. Mogę jednak ogłosić, że ujrzy światło dzienne już wkrótce. A także, że przewiduję pewnego rodzaju personalne wyróżnienia dla osób, które zechcą potowarzyszyć mi w spełnianiu tego marzenia jeszcze przed premierą. Bardzo sobie cenię zaufanie.

Dla takich odważnych, niespokojnych dusz przygotowałem inny, zupełnie prywatny mailing. Nazywa się Tajemnicza Lista. Jeśli masz ochotę mi pomóc gdy zajdzie taka potrzeba – zapisz się. Już ja się postaram, by było zabawnie.

Wystarczy powiedzieć: Przysięgam uroczyście, że…

[button size=”large” color=”green” style=”none” new_window=”false” link=”http://eepurl.com/JSu49″]… knuję coś niedobrego![/button]

To będzie bardzo ciekawy rok

Chcę w nim podzielić moją energię pomiędzy stopniowy, strategiczny rozwój jestKultury a brawurowe rozwijanie kanału na YT. Oba te cele zajmują ważne miejsca zarówno w moim sercu jak i w moim kalendarzu. Priorytetem jest jednak *coś*. To jemu dedykuję nadchodzące miesiące.

Już nie mogę się doczekać :)

Mam nadzieję, że Twoje plany też prezentują się rewelacyjnie. Życzę Ci przy ich realizacji dużo odwagi i fenomenalnej organizacji czasu (a także nieskończonego źródełka kawy gdzieś pod pachą), bo spełnianie marzeń to najlepsza rzecz w życiu.

Ciao,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!