Festiwal Kanon 2013 – dziewięć dni dobrych filmów [konkurs z wejściówkami!]

 

Jest w Warszawie taki jeden cichy, filmowy festiwal, który bardzo lubię. Zaczyna się już w ten piątek i, tak jak w zeszłym roku, jestem jego patronem medialnym. Oznacza to dla Was zarówno wygodną rozpiskę jak i parę podwójnych zaproszeń do wzięcia :) A także pomysł, na samym końcu.

Festiwal nazywa się oficjalnie Przeglądem Kinematografii Europejskiej i będzie to jego szósta edycja. Odbywa się w mającym sporo wspomnień, pachnącym kruchą ze starości bawełną budynku Kina Świt. Fajne miejsce. Sam przegląd też ma dobry klimacik, bo przed każdym seansem opowiada parę anegdot i historyjek lokalny filmoznawca. Krzesła trzeszczą, ekrany mają swoje niedoskonałości. Coraz rzadsze przeżycie.

Gdzie

Kino Świt – ul. Wysockiego 11, Warszawa

Okoliczne przystanki: Bartnicza (bus), Budowlana (tramwaj), trasę znajdziecie na jakdojade.pl.

Kiedy

12 – 21 kwietnia 2013. Od piątku do niedzieli :)

Program

Piątek 12.04

– 19:00 – Nietykalni (Francja)

Sobota 13.04

– 15:00 – To tylko wiatr (Węgry, Niemcy, Francja)

– 17:00 – Whisky dla aniołów (UK, Francja, Belgia, Włochy)

– 19:00 – Fuck for forest (Polska, Niemcy)

Niedziela 14.04

– 16:30 – Miłość (Austria, Francja, Niemcy)

– 19:00 – Kuzyni (Hiszpania)

Poniedziałek 15.04

– 13:45 – Happy, happy (Norwegia)

Wtorek 16.04

– 16:30 – Lady (Francja, UK)

– 19:00 – Wstyd (UK)

Środa 17.04

– 13:45 – Zapiski z Toskanii (Francja, Włochy, Belgia)

– 18:00 – Pewnego razu w Anatolii (Bośnia i Hercegowina, Turcja)

Czwartek 18.04

– 17:30 – Misiaczek (Dania)

– 19:30 – Bez wstydu (Polska)

Piątek 19.04

– 17.30 – Ave (Bułgaria)

– 19:30 – Raj: miłość (Austria, Niemcy, Francja)

Sobota 20.04

– 16:30 – Elena (Rosja)

– 19:00 – Wszystkie odloty Cheyenne’a (Włochy, Francja, Irlandia)

Niedziela 21.04

– 16:30 – Jesteś Bogiem (Polska)

– 19:00 – Hasta la vista (Belgia)

“Nietykalni” to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem w swoim życiu. Prosty, wymowny, wzruszający i pogodny – świetne połączenie. Jego mogę polecić z czystym sercem. Chętnie zobaczyłbym też “Fuck for forest” (podobno dobre stadium ludzkich odlotów), “Wstyd” oraz “Jesteś Bogiem”, o którym parę miesięcy temu pisali dosłownie wszyscy.

Dużo dobrego słyszałem również o “Raj: miłość” i “Elenie”.

Szybki Konkurs

Jako że patronuję temu wydarzeniu to mam dla Was do rozdania trzy podwójne wejściówki. Jeśli chcecie zgarnąć jedno takie zaproszenie to napiszcie w komentarzach: na który film i dlaczego :) Przyjmuję zgłoszenia jedynie do końca dzisiejszego dnia, czyli za dużo czasu to nie macie.

Wyniki ogłoszę jutro rano. Podwójne wejściówki wygrywają:

– Patrycja Lisiecka na Raj:miłość – bo lingwistyczne przygody trzeba wspierać!

– Karola Balmas na Happy Happy – bo też lubię tego pana :)

– Bu Nia na Miłość – pozdrów ich ode mnie!

Każdą z tych osób poproszę o maila z imieniem + nazwiskiem oraz datą + tytułem wybranego seansu :) Mój adres kontaktowy macie tutaj.

Pomysł

Niezależnie od tego czy zgarniecie wejściówki czy nie, mam dla Was do rozważenia pewien pomysł. Na początek weźcie do ręki lub odpalcie w przeglądarce swój kalendarz, ja poczekam. Macie? Ok, to teraz otwórzcie go na przyszły tydzień. Jestem pewien, że jest tam już sporo wpisane – pewnie podobnie jak u mnie, w końcu jesteśmy raczej zajętymi ludźmi.

A teraz pomiędzy tymi zajętościami znajdźcie okienko odpowiadające jednemu z seansów. Być może i tak chodzicie często do kina, być może nie. Niezależnie od Waszych nawyków, warto jest czasem strzelić się do starego kina z klimatem na coś ambitnego. Just saying. Ja to robię właśnie teraz, a co :)

Keep tight,

Andrzej Tucholski


///

PS: Ten wpis wyjątkowo jest skierowany raczej do czytelników z Warszawy i okolic, ale dla całej reszty mam dobrą wiadomość! Już wkrótce na blogu będzie coś sporego dla całego kraju, żadnych obostrzeń. Masa zabawy gwarantowana :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies