Festiwal Kanon 2013 – dziewięć dni dobrych filmów [konkurs z wejściówkami!]

 

Jest w Warszawie taki jeden cichy, filmowy festiwal, który bardzo lubię. Zaczyna się już w ten piątek i, tak jak w zeszłym roku, jestem jego patronem medialnym. Oznacza to dla Was zarówno wygodną rozpiskę jak i parę podwójnych zaproszeń do wzięcia :) A także pomysł, na samym końcu.

Festiwal nazywa się oficjalnie Przeglądem Kinematografii Europejskiej i będzie to jego szósta edycja. Odbywa się w mającym sporo wspomnień, pachnącym kruchą ze starości bawełną budynku Kina Świt. Fajne miejsce. Sam przegląd też ma dobry klimacik, bo przed każdym seansem opowiada parę anegdot i historyjek lokalny filmoznawca. Krzesła trzeszczą, ekrany mają swoje niedoskonałości. Coraz rzadsze przeżycie.

Gdzie

Kino Świt – ul. Wysockiego 11, Warszawa

Okoliczne przystanki: Bartnicza (bus), Budowlana (tramwaj), trasę znajdziecie na jakdojade.pl.

Kiedy

12 – 21 kwietnia 2013. Od piątku do niedzieli :)

Program

Piątek 12.04

– 19:00 – Nietykalni (Francja)

Sobota 13.04

– 15:00 – To tylko wiatr (Węgry, Niemcy, Francja)

– 17:00 – Whisky dla aniołów (UK, Francja, Belgia, Włochy)

– 19:00 – Fuck for forest (Polska, Niemcy)

Niedziela 14.04

– 16:30 – Miłość (Austria, Francja, Niemcy)

– 19:00 – Kuzyni (Hiszpania)

Poniedziałek 15.04

– 13:45 – Happy, happy (Norwegia)

Wtorek 16.04

– 16:30 – Lady (Francja, UK)

– 19:00 – Wstyd (UK)

Środa 17.04

– 13:45 – Zapiski z Toskanii (Francja, Włochy, Belgia)

– 18:00 – Pewnego razu w Anatolii (Bośnia i Hercegowina, Turcja)

Czwartek 18.04

– 17:30 – Misiaczek (Dania)

– 19:30 – Bez wstydu (Polska)

Piątek 19.04

– 17.30 – Ave (Bułgaria)

– 19:30 – Raj: miłość (Austria, Niemcy, Francja)

Sobota 20.04

– 16:30 – Elena (Rosja)

– 19:00 – Wszystkie odloty Cheyenne’a (Włochy, Francja, Irlandia)

Niedziela 21.04

– 16:30 – Jesteś Bogiem (Polska)

– 19:00 – Hasta la vista (Belgia)

“Nietykalni” to jeden z najlepszych filmów, jakie widziałem w swoim życiu. Prosty, wymowny, wzruszający i pogodny – świetne połączenie. Jego mogę polecić z czystym sercem. Chętnie zobaczyłbym też “Fuck for forest” (podobno dobre stadium ludzkich odlotów), “Wstyd” oraz “Jesteś Bogiem”, o którym parę miesięcy temu pisali dosłownie wszyscy.

Dużo dobrego słyszałem również o “Raj: miłość” i “Elenie”.

Szybki Konkurs

Jako że patronuję temu wydarzeniu to mam dla Was do rozdania trzy podwójne wejściówki. Jeśli chcecie zgarnąć jedno takie zaproszenie to napiszcie w komentarzach: na który film i dlaczego :) Przyjmuję zgłoszenia jedynie do końca dzisiejszego dnia, czyli za dużo czasu to nie macie.

Wyniki ogłoszę jutro rano. Podwójne wejściówki wygrywają:

– Patrycja Lisiecka na Raj:miłość – bo lingwistyczne przygody trzeba wspierać!

– Karola Balmas na Happy Happy – bo też lubię tego pana :)

– Bu Nia na Miłość – pozdrów ich ode mnie!

Każdą z tych osób poproszę o maila z imieniem + nazwiskiem oraz datą + tytułem wybranego seansu :) Mój adres kontaktowy macie tutaj.

Pomysł

Niezależnie od tego czy zgarniecie wejściówki czy nie, mam dla Was do rozważenia pewien pomysł. Na początek weźcie do ręki lub odpalcie w przeglądarce swój kalendarz, ja poczekam. Macie? Ok, to teraz otwórzcie go na przyszły tydzień. Jestem pewien, że jest tam już sporo wpisane – pewnie podobnie jak u mnie, w końcu jesteśmy raczej zajętymi ludźmi.

A teraz pomiędzy tymi zajętościami znajdźcie okienko odpowiadające jednemu z seansów. Być może i tak chodzicie często do kina, być może nie. Niezależnie od Waszych nawyków, warto jest czasem strzelić się do starego kina z klimatem na coś ambitnego. Just saying. Ja to robię właśnie teraz, a co :)

Keep tight,

Andrzej Tucholski


///

PS: Ten wpis wyjątkowo jest skierowany raczej do czytelników z Warszawy i okolic, ale dla całej reszty mam dobrą wiadomość! Już wkrótce na blogu będzie coś sporego dla całego kraju, żadnych obostrzeń. Masa zabawy gwarantowana :)

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem “od skuteczności”, a także pisarzem i scenarzystą.

To jest moja strona domowa. Znajdziesz tu kilkanaście lat tekstów z bloga, sporo aktualnych informacji oraz linki m.in. do podcastu “Przekonajmy się”, książki “I co z tym zrobisz? Rozwiń swoją wysokosprawczość”, książki “Umowy Śmieciowe”, oraz serialu audio “ej, nagrałem ci się”.

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter, książki, ebooki itp.) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail czy komunikatory.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeb psychoemocjonalnych, gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – psychoterapeutą lub psychiatrą. To wspaniali profesjonaliści, z których usług warto korzystać.

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies