Autor: Andrzej Tucholski | 22 listopada 2013 | Komentarze:

TYLKO NIE LUKROWANE GUZICZKI

Wiesz co jest super fajne? Piernikowe ludziki. Takie ładne, z guziczkami.

I święta. Święta też są fajne. Bo można spalić tonę hajsu na prezenty dla rodziny, bliskich i przyjaciół. Ale, CO WIĘCEJ(!), jak człowiek się na moment zatrzyma i napełni płuca cynamonem i gałką muszkatołową to może się okazać, że część tych złotych denarów można też przekazać… na perniczki!

Już tłumaczę.

Właśnie rusza wielka, charytatywna akcja sieci coffeeheaven oraz COSTA by coffeeheaven. jestKultura przejmuje nad nią patronat medialny, wyrażony m.in. w postaci tego wpisu :) Akcja nazywa się “Trzymaj się ciepło” i w jej ramach przy kasach kawiarni pojawią się urocze paczki widoczne na zdjęciu trochę poniżej. Można przekonać się o ich jakości samodzielnie, zaglądając do dowolnego mijanego akurat lokalu tych sieci.

Cały zysk ze sprzedaży takich 50 000 piękności zostanie przekazany fundacji Dr Clown! Dzięki tej kasie blisko tysiąc wolontariuszy będzie mogło spokojnie kontynuować swoją dobrą robotę i dalej rozśmieszać dziesiątki tysięcy małych pacjentów tygodniowo :)

Do wyboru czekać będą choinki, ludki i gwiazdki. Innymi słowy – wszystkie nasze ukochane symbole. Tym razem w wersji piernikowej, ozdobnej. (NIE DO JEDZENIA.) Każde takie maleństwo będzie kosztowało skromne 1,50zł. W niektórych kawiarniach znajdą się też kąciki artystyczne, w których każdy chętny będzie mógł usmarować sobie: laptopa, twarz, portfel i ewentualnie twarz osoby po swojej lewej. Tudzież telefon.

No i samą ozdóbkę, oczywiście.

(Każdy domalowany guziczek to dodatkowy punkt na tablicy końcowej.)

Generalnie akcja jest silnie prowadzona blogami i youtubem. Oprócz mnie wspierają ją: MakeLifeEasier, MakeCookingEasier, Ziołowy Zakątek, MaturaToBzdura oraz Rock Alone. Dobrze jest widzieć tak dobrych autorów i twórców w jednym dziele pomagania dzieciakom! Przyjemnie jest znaleźć się w równie porządnym gronie :)

Prywatnie już na dniach wybieram się do którejś warszawskiej Costy lub CH (… i tak tam siedzę co drugi dzień) na długą sesję pisania. Wrzucę wtedy dla Ciebie fotkę ozdoby wybranej przeze mnie. Złoty pięćdziesiąt to przy rachunku za kawę żadna kasa, a piękna misja dająca uśmiechy masie brzdąców ma się dzięki temu zdrowo i aktywnie. Wszystko na wesoło, wszystko z przyświecającym pozytywnym, konstruktywnym celem. Lubię tak.

To oczywiste, że dobrze jest pomagać cały rok. Ale zima ma w sobie coś szczególnego.

Jednak bliskość świąt zobowiązuje :)

Ciao,

Andrzej Tucholski

Mój pierwszy e-book: “Pomysł na siebie w tydzień 21 narzędzi, by osiągnąć cel“już w sprzedaży! Jeśli szukasz pomysłu na siebie, kręcisz się w kółko lub potrzebujesz zmiany – przywożę rozwiązanie. A raczej: 140 stron rozwiązań.

Pomysł na siebie w tydzień – 21 narzędzi, by osiągnąć cel (e-book)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!