Autor: Andrzej Tucholski | 13 lutego 2013 | Komentarze:

Jaki film na Walentynki? – pięć zestawów tematycznych

Ciężko o dobrą komedię romantyczną. A szkoda, bo bardzo ten gatunek filmów lubię. Dlatego postanowiłem z okazji jutrzejszego Dnia Czekoladek W Kształcie Serduszek ułatwić Wam życie i zebrać kilka naprawdę dobrych tytułów w pięć tematycznych zestawów, w sam raz na wspólne oglądanie wieczorem :)

(Zanim zaczniemy mam jeszcze dla Was prezent – broń ostateczną w rozmowie z hejterami tego dnia. Jeśli rozmówca zaczyna Wam zrzędzić i zrzędzić to wtedy pytacie go retorycznie “a od kiedy robi ci różnicę, jak ktoś inny spędza swój dzień i nie ma to związku z tobą?” i jest po sprawie. Nie ma za co.)

Zestaw fantastyczny

Wall-E + Scott Pilgrim

Jeśli macie ochotę na oderwany od rzeczywistości wieczór to polecam kombinację przygód fenomenalnego, zagubionego w kosmosie robocika oraz równie fajnego, nastawionego na swoją nową dziewczynę, zakompleksionego typka.

To nie są takie klasyczne “komedie romantyczne”, ale jeśli lubi się tematykę uczuć a ma akurat ochotę na coś lżejszego to to jest naprawdę dobry wybór :)

Zestaw z kulturą w tle

Good Year + Lost in Translation

Przy “Dobrym Roku” można sobie spokojnie tankować wino na pełnym zapatrzeniu w rozległe idylle Prowansji (patrzenie na młodą Marion Cotillard też wskazane). Lubię ten film. Jeden z takich, co nie wiadomo kiedy kradną z życia sporo czasu a człowiek czuje się weselej. Zresztą nigdy nie zapomnę jak i kiedy pierwszy raz go oglądałem :)

Potem zaś nadchodzi pora na “Między Słowami” i jeśli kwestia wina nie była na początku wieczoru pomijana, tak teraz wszystkie milczące fragmenty filmu o narrację widzów aż się same proszą!

Zestaw klasyczny

Love Actually + Holiday

Albo się oba te tytuły widziało zupełnie niedawno (i teraz się ciepło uśmiechacie do własnych myśli) albo minęło już wystarczająco dużo czasu, by spokojnie do nich wrócić.

“Love Actually” zestarzało się niestety całkiem wyraźnie, ale jest to takie zabawne starzenie. Takie w stylu: “o matko, i myśmy nosili takie ubrania dziesięć lat temu”. Albo “oo, to tutaj poznałam Maroon 5”.

“Holiday” trzyma się z kolei bardzo porządnie. Mogę ten film oglądać wielokrotnie choćby dla samej roli tego sędziwego scenarzysty :)

Zestaw nowoczesny

Crazy. Stupid. Love. + 500 days of summer

“Crazy Stupid” to chyba moja nowa ulubiona komedia romantyczna – tytuł skradziony “Love Actually”. Świetni bohaterowie, fajna fabuła, przyjemne gagi, REWELACYJNA postać grana przez Goslinga i grupowa scena w ogrodzie sprawiają, że obejrzę ją jeszcze raz. Bo nadrobiłem dopiero niedawno.

“500” to z kolei nie jest komedia romantyczna, lecz film o miłości. Ale i tak ma u mnie wieczyste miejsce w hall of fame. Lubię filmy, które dobrze celują w faktyczny stan ludzkich relacji. Skłaniają do rozmów.

Zestaw alternatywny

Mr Nobody + Zakochany Bez Pamięci

Kończę grubo, bo oba te filmy ciężko nazwać komediami. Mam do nich jednak wielki sentyment i jeśli nie musicie się wieczorem śmiać to bardzo polecam :)

“Mr Nobody” jest filmem tak silnym, że jego recenzję zacząłem pisać jeszcze w autobusie powrotnym z kina i jest to, do dzisiaj, jeden z najlepiej ocenianych przez Was tekstów na blogu.

A “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” jest filmem tak dziwnym i pięknym, że nawet nie chce mi się próbować go jakoś dodatkowo polecać.

***

Skorzystacie z któregoś z moich zestawów? A może macie pomysł na własny? Jakie by to był filmy? :)

Autorką zdjęcia jest NikkiCookieBaker. Keep tight,

Andrzej Tucholski


///

PS: Jutro ważna premiera na blogu. Będzie super, jeśli wpadniecie. Wierzę, że się Wam spodoba :)

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!