Autor: Andrzej Tucholski | 19 lutego 2013 | Komentarze:

Dziś jest ten dzień, w którym robimy dobrze

Lubię pomagać, ale drażni mnie nieskuteczność. Takie podejście kasuje moją sympatię dla jakichś 90% znanych mi fundacji. Na szczęście są też zawodnicy ostrzy, którzy po prostu generują wyniki. Tym razem w sprawę zamieszał się też… Slash.

Tak, ten Slash :)

Sprawa

Jest sobie Eliza, która wkrótce kończy 13 lat.

Eliza nie jest zdrowa.

Kilka lat temu, w podobnym wieku zmarł jej starszy brat. Cierpiał na tę samą chorobę co siostra. Przypadłość nazywa się Niemannem-Pickiem typu C i, niestety, współczesna medycyna niespecjalnie wie co się z tym robi. Podłoże jest genetyczne, więc mamy tutaj prawdziwy level:expert. Szczególnie, że Eliza wchodzi w kryzysowy czas i dodatkowo pojawia się w kadrze całkiem głośno tykający zegar.

Slash

Parę dni temu zagrał w Polsce Slash. Nie mogłem w koncercie uczestniczyć, ale podobno było grubo.

Parę tygodni wcześniej taki pewien dobry człowiek postanowił skorelować występ gwiazdy z problemem Elizy. Po wymienieniu masy maili z jeszcze większą masą ludzi udało mu się znaleźć kontakt do działaczy decyzyjnych i o, proszę. Gitarzysta składa podpis na lalce dla dziewczynki :)

Aukcja

Lalkę razem z opracowanym przez Zucha dyplomem można teraz licytować na Allegro. Jeśli macie możliwość lub znacie ludzi zainteresowanych posiadaniem kolekcjonerskiej figurki legendy rocka razem z dwoma podpisami to wiecie co robić :)

To jedyna taka okazja!

Jak wygląda takie charity od kuchni?

Korzystając z dostępu do wspomnianych wcześniej działaczy decyzyjnych postanowiłem kuć żelazo póki gorące. Powstała możliwość zamienienia paru słów z pracownikiem Metal Mind Productions.

Oto przed Wami Wojciech Kałuża:

AT: Choćby po tej aukcji widać, że “koncert” to nie jest tylko wydarzenie muzyczne jako takie. Czy dużo aktywności dzieje się dookoła wizyty gwiazdy w danym kraju? Co to oznacza dla Was jako organizatorów?

WK: Nie ukrywam, że nawet nas zaskoczyło zainteresowanie, jakim wciąż cieszy się koncert. Wiedzieliśmy, że Slash ma bardzo wielu fanów w Polsce i tym bardziej byliśmy dumni, że jako pierwsi mogliśmy zorganizować jego występ w naszym kraju. Rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – Spodek został praktycznie wyprzedany, a sam Artysta był zachwycony zarówno frekwencją jak i odbiorem ze strony publiczności.

Aktywność wokół koncertu z jednej strony nas nie dziwiła, z drugiej – momentami wręcz przytłaczała. Dawno nie dostawaliśmy tylu telefonów, tylu maili, listów, zapytań… Ale oczywiście wszystko to było bardzo pozytywnym doświadczeniem. Bardzo miło wspominam np. akcję z polską flagą z logo zespołu. Wiem, że Slash był bardzo mile zaskoczony tą akcją, nawet, jeśli nie dał tego po sobie poznać na scenie. Akcja z laleczką też była dla niego czymś niecodziennym, ale odebrał ją bardzo pozytywnie.

AT: Jak to jest z gwiazdami? Czy interesują się same takimi akcjami?

WK: Ciężko powiedzieć, w przypadku takich artystów jak Slash propozycji podobnych akcji jest naprawde sporo, a muzyk jest tylko człowiekiem i nie jest w stanie zaangażować się w każde takie wydarzenie. Myślę, że najważniejsze są dla artystów akcje o podłożu charytatywnym – jeśli mogą pomóc w jakimś szczytnym celu, przeważnie robią to bardzo chętnie.

Tak właśnie było ze Slashem na koncercie w Polsce.

AT: Masz może jakąś ulubioną anegdotę, którą możesz się podzielić z moimi czytelnikami? Coś, co miało być zwykłą akcją a przeszło wszelkie oczekiwania?

WK: Powiem szczerze, że nie przychodzi mi nic konkretnego na myśl… Głównie dlatego, że na miejscu podobne akcje koordynuje już nasz dział promocji, podczas gdy moja praca skupia się głównie na aspektach technicznych koncertu. Z ciekawszych akcji (choć akurat nie była to akcja charytatywna) pamiętam podpisanie przez muzyków z Judas Priest… motocykla, który był przyozdobiony grafikami z płyty “Nostradamus”. Było to podczas ich ostatniej wizycie w Polsce. Miny muzyków na widok motocykla – bezcenne:)

AT: Dzięki za rozmowę!

Vlepki

Od dawna (i prawie regularnie dwa razy w tygodniu) dostaję od Was pytania, w jaki sposób można uzyskać trochę vlepek jestKultury. Postanowiłem wyprzedzić moje pomysły na lato i pierwszą szansę ogłosić już dzisiaj. Tutaj macie dane do przelewu dla Elizy:

Fundacja „Bread of Life”
Długa Goślina 1
62-095 Murowana Goślina

Konto: 12 1940 1076 3023 5096 0001 0000

Tytuł: Pomoc dla Elizy Banickiej

Puśćcie na to konto trochę grosza i wyślijcie do mnie swój adres razem z kopią lub screenem potwierdzenia przelewu. Przelewy powyżej pewnej kwoty nagrodzę listem zawierającym garść vlepek. Proste i przyjemne :)

Jest wtorek. Wtorek to świetny dzień na pomoc dziewczynce.

Keep tight,

Andrzej Tucholski

Jeszcze dzisiaj przerwij stagnację i zmień swoje życie na lepsze!

Proponuję Ci dwie przełomowe książki. „Pomysł na siebie w tydzień” to 21 narzędzi, dzięki którym szybko znajdziesz nową koncepcję na to, co chcesz robić i kim chcesz być. Te wnioski przekujesz w rzeczywistość dzięki „#mikronawykom” – to kompletne narzędzie, dzięki któremu zbudujesz skuteczny system mikronawyków prowadzących Cię przez wszystkie wymarzone plany.

Razem ponad 340 stron wiedzy, narzędzi, ćwiczeń i arkuszy. Zaufało im już ponad 1000 Klientów!

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!