Autor: Andrzej Tucholski | 8 marca 2013 | Komentarze:
Tematy:

Cześć dziewczyny

Jude Law przekręcił do mnie rano i powiedział*, że jestKultura ma takie fajne czytelniczki, że aż ma ochotę je osobiście powitać z obrazka we wpisie. Mówię mu: Jude, ale tak po prostu? Na co on: tak, dla nich zrobię wszystko. Dlatego punkt pierwszy dzisiejszego prezentu macie przed sobą :)

Kolejnym punktem, tak jakoś wyszło, jest dedykowany na Dzień Kobiet zestaw piosenek z samymi fajnymi wokalistami.

Muzyka

Zaczyna się klasycznie, bo Sinatrą, ale w końcu dzisiejszy dzień bez przynajmniej jednej jego piosenki to jednak dzień zupełnie innej jakości niż gdy się o nim pamięta. Dlatego przywitajmy Franka gorącym kliknięciem w [play].

http://www.youtube.com/watch?v=SF09jJlJCU0

(Link do Youtube)

Tuż za legendą Vegas stoi w kolejce Chris Martin. Pozazdrościł Jude’owi zajęcia nagłówka, dlatego specjalnie z okazji Waszego święta postanowił poturlać się trochę po niebieskim materacu w obcisłym, białym long-sleevie. A do tego romantycznie śpiewa, więc być może dojdzie do remisu.

(Link do Youtube)

A jeśli wysocy blondyni nie są w Twoim typie to pewnie poprawię Ci humor zapowiedzią numer trzy. Z następną piosenką czeka grzecznie Kristian Maatson, malutki człowiek ogromnego serca. Wie, że musi trochę nadrobić swoje braki we wzroście więc traktuje gitarę z czułością niespotykaną wśród innych wykonawców.

(Link do Youtube)

Sekcję muzyczną zamyka wreszcie Kurt. Były lekkie problemy z wymyciem go po wczorajszym gigu w jakimś liceum, ale na szczęście pomada do włosów i odpowiednio dopasowana marynarka nawet z alternatywnego rockmana zrobią nadającego się na randkę człowieka :))

(Link do Youtube)

Filmy

Nie samą muzyką się jednak żyje. Z tej okazji mam dla Was propozycję dwóch filmów na wieczór (lub ranek, jeśli na wieczór macie już czasochłonne i spektakularne plany).

Pierwszym jest No Strings Attached, czyli TEN FILM Z MARCHEWKAMI i Ashtonem Kutcherem. Pewnie już go dawno wszystkie widziałyście, ale mi się jakoś kreatywnie schował i nadrobiłem sprawę ledwie parę dni temu. Pozwala mi to już jednak na wymądrzanie się na temat jego jakości, co czynię z pełnym nadanym mi przez samego siebie (blogowanie, yo) prawem :)

Nawet jeśli nie przepada się za Ashtonem to jego rola tutaj przebija chyba nawet pamiętną kreację kretyna z Szalonych Lat Siedemdziesiątych. Natalie też jest spoko, ale wyjątkowo pełne bro-love leci w stronę Kutchera.

Chyba, że szukacie czegoś innego.

Wtedy mogę z czystym sercem polecić Crazy. Stupid. Love.

Czemu? To proste :)

(Link do Youtube)

Życzenia

No a przechodząc do sedna – dziewczyny – macie dzisiaj swoje święto :) Jest Was tutaj na jestKulturze o wiele więcej niż panów (serio, około 7:4), więc tematyczna odpowiedź na Dzień Faceta z listopada była więcej niż pewna.

Z okazji Dnia Kobiet życzę Wam samych udanych premier z Waszymi ukochanymi aktorami; wyłącznie szarmanckich gestów ze strony przecinających Wasze życia mężczyzn; aby Wasi ulubieni piosenkarze dobrze się trzymali a ich koncerty w Polsce był super oraz, generalnie, by nawet Bill Gates się przy Was plątał w zeznaniach :)

 

To od Was zaczyna się wiosna i to dla Was powstało jakieś 90% ładnych piosenek na świecie.

Nie wspominając nawet o poezji pisanej.

Tak więc trzymajcie się ciepło i, raz jeszcze, najlepszego :)

Keep tight,

Andrzej Tucholski


///

* – jeśli jesteś dziewczyną to czytaj wstęp dosłownie. Jeśli zaś jesteś prawnikiem Jude’a Law to potraktuj go jako krótkie, ale treściwie fanfiction:)

Cześć!
Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem oraz twórcą internetowym.

Pokażę Ci jak duży i praktyczny wpływ na człowieka ma psychologia. A także pogadamy o sposobach na ogarnięcie zabieganej codzienności w taki sposób, by życie było spokojne i bardzo udane. Znajdziesz tu lifestyle'owe tematy (seriale) płynnie połączone z praktycznymi poradami (jak się nie spóźnić przez seriale). Zapraszam!

Rozpocznij ogarnięcie!

Przy okazji, napisałem serial.Co prawda nie taki prawdziwy, do telewizji, ale za to za darmo. "Umowy Śmieciowe" w formie powieści w odcinkach opowiadają historię Hanny Wróbel. Dziewczyna przyjeżdża do Warszawy do pracy i już pierwszego dnia wszystko idzie dokładnie nie tak, jak sobie zaplanowała. Walczy więc nie tylko o wymarzony etat, ale też z własnymi słabościami. I z sercem. I z przyjaciółmi. I z losowymi problemami. I z pogodą. I, bądźmy szczerzy, ze wszystkim innym.

Życie w wielkim mieście nie jest proste.

Powstaje zatem pytanie: czy starczy jej na ogarnięcie tych wszystkich dramatów kawy?


Obejrzyj Przeczytaj odcinek pilotażowy

Aha, nagrałem też kurs.Kurs uczenia się dla dorosłych to kompleksowe szkolenie uczące jak się uczyć. 17 lekcji wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować własny system nauki. Dzięki niemu przyswoisz psychologiczne podstawy uwagi i pamięci. Nauczysz się korzystać z najlepszych sposobów na efektywną naukę i technik pamięciowych. Zajmiemy się też motywacją i zachowywaniem spokoju w obliczu wyzwań. A wszystko podane tak, by maksymalizować mocne strony uczenia się w przypadku osoby dorosłej.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs opiera się o moją autorską strategię PROPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

I to nie jeden kurs!"Ogarnij maturę w tydzień" to kompletny kurs, który dzięki 7 lekcjom wideo tłumaczy od początku do końca jak zbudować system nauki do matur. Dzięki niemu nauczysz się uczyć, rozplanujesz starania, nie zmarnujesz czasu a nawet zrobimy tak, by się za bardzo nie stresować. Każda prezentowana w nim porada została przetestowana wiele razy i pochodzi z mojego doświadczenia, a także jest oparta o naukę. I co najważniejsze - działa. Tak zwyczajnie.

Mówiąc krótko: zawarłem w nim całość mojego prywatnego systemu do ogarniania rzeczywistości.

Kurs został objęty patronatem merytorycznym Uniwersytetu SWPS.


Przeczytaj Obejrzyj kurs

Pobierz darmowe materiały do ogarnięcia życia
i dołącz do 4 000+ odbiorców newslettera!

Gdy się zapiszesz to od razu dostaniesz w prezencie:

  • pierwszeństwo w dostępie do najnowszych artykułów
  • 7 plakatów rozwijających materiały z bloga
  • 3 excele przydatne w ogarnianiu życia
  • moją prezentację z TEDx
  • a także kolejne materiały!

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam
zgodę na otrzymywanie na mój adres e-mail informacji o nowościach,
promocjach, produktach i usługach Andrzeja Tucholskiego.
Chcesz ze mną współpracować?

Mój blog od lat należy do ścisłej czołówki polskich współprac komercyjnych z influencerami. Zrealizowałem na nim z sukcesem kilkadziesiąt akcji, z których każda wywołała pozytywne reakcje u moich Czytelników oraz zrealizowała postawione przez Klienta cele.

Zawsze jestem gotów porozmawiać o kolejnej, z której potem będziemy dumni :)

KRÓTKO O BLOGU

AndrzejTucholski.pl to wielokrotnie nagradzany lifestyle'owy blog ekspercki o psychologii. Prowadzę go od 2009 roku.

Piszę na nim o praktycznym wpływie psychologii na człowieka. I o tym, jak ogarnąć zabieganą codzienność w taki sposób, by życie było spokojne i udane.

Życzę Ci bardzo udanego dnia!.

Informacja

Żadnej treści na blogu nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam też takich przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem - psychiatrą lub terapeutą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!