7 najlepszych tekstów Benedicta Cumberbatcha z AMA na Reddicie

 

Bywają w historii świata takie chwile, że aktor będący jednym z najczęstszych obiektów perwersyjnych fanficków decyduje się na “Zapytaj Mnie o Wszystko” (Ask Me Anything) na jednej z największych stron Internetu. Ciekawie się robi jednak dopiero w momencie, gdy aktor przechodzi pod względem odpowiedzi jakiekolwiek oczekiwania :)

Niestety, po dziesięciu minutach obcowania z podobną wymianą myśli śmiertelnik taki jak ja może dojść do błyskawicznej samooceny orbitującej dookoła niechęci do własnego słowotwórstwa i nagłej fali zrozumienia posiadanych ograniczeń językowych. NO ALE CÓŻ. Przynajmniej było to dziesięć minut czytania Benedicta Cumberbatcha. Totally worth it:)

Benedict Cumberbatch i siedem perełek z Reddit AMA

1. FullOnPleB: Jakie jest Twoje najdziwniejsze spotkanie z fanem?

BC: Ted Danson na przedoscarowej imprezie, wrzeszczący przez całą salę pełną ludzi w stylu Leonarda DiCaprio, Raya Liotty, Kristen Stewars, Kirsten Dunst etc., przepychający się przez nich i wytrącający im drinki. “O MÓJ BOŻE, O MÓJ BOŻE! TO PIEPRZONY SHERLOCK HOLMES!”

———

2. wonkybookcase: Czy sława jest inna od Twoich wcześniejszych wyobrażeń?

BC: Nie możesz sobie wyobrazić sławy. Możesz jedynie obserwować ją z zewnątrz i komentować z całą wiedzą osoby nieuczestniczącej w temacie. Jeśli sława przydarzy się Tobie, nieważne w jakim wieku lub jak, czeka Cię bardzo dynamiczna nauka nowych realiów. Ważne jest pamiętanie o tym, że życie jest krótkie; że należy chronić swoich bliskich; żeby się nigdy nie otwierać na przesadną krytykę i po prostu robić dalej swoje.

Jeśli dzięki sławie mam możliwość brania udziału w projektach, które są mi aktualnie oferowane, to kim ja w ogóle jestem, by mówić teraz o jej stronach negatywnych. To problem wysokiego rzędu. Twoja prywatność będzie nieuchronnie maleć, ale jest to proces dający się ogarnąć i niekoniecznie musi przeszkadzać.

———

3. c-line: (…) Czy Twoja stylowość wzrosła po pracy z Martinem Freemanem czy zawsze byłeś taki “sassy”?

BC: Oczywiście Martin byłby wściekły gdybym nie powiedział, że zawdzięczam mu ją w całości. A możecie mi wierzyć, że jego gniew jest straszliwszy od dowolnego smoka.

———

4. TheRedLozza: (…) Czy ciężko jest Ci utrzymać sekret przeżycia Sherlocka? Czy masz ochotę komuś powiedzieć? Jeśli tak – jak sobie z tym radzisz?

BC: Nocami zasypiam płacząc. A potem budzę się ze śmiechem.

———

5. HollyBoBolly: Zapytałam pana Hiddlestona na jego Q&A na Twitterze: “Can you feel the love tonight?”. Nie mógł odpowiedzieć, ale mam nadzieję, że Ty będziesz mógł.

BC: Czuję ją właśnie teraz. Zostaw mnie w spokoju.

———

6. ProcrastinationMan: JAK PRZEŻYŁEŚ UPADEK? (No co, powiedział że możemy się pytać o *wszystko*.)

BC: Nie widziałeś skrzydlatych strojów do skydivingu na YouTube? Przecież już mówiłem, że lubię ten temat. Ile jeszcze tropów Wam potrzeba?!

lacuna_minim: Jest również ta teoria:  klik.

———

7. hcml11: Czy Ty, Matt Smith oraz Tom Hiddleton urządzacie imprezy polerowania sobie nawzajem kości policzkowych?

BC: Nic nie sprawia nam większej przyjemności od wzajemnego polerowania łuków jarzmowych. Oraz wyobrażania sobie napalonej, podróżującej w czasie, noszącej długi płaszcz razem z fioletowym szalikiem, super nordyckiej legendy fuck-fantasy. Internecie, pora nad tym popracować.

Bonus

Generalnie fandom Sherlocka Holmesa BBC to jedna z najsilniej “robiących Internet” grup, jakie tylko można po różnych forach i portalach społecznościowych spotkać. Lubią się z maniakami Doctora Who, ale granica (przynajmniej na co dzień) próbuje być wyraźna. Mi pewnie do ich inteligencji i czajenia tematu jeszcze parę lat świetlnych brakuje, ale fajnie jest niektóre z tych wymian opinii poczytać jako zwyczajny obserwator.

Ot, chociażby tę:

———

———

… ach :)

Jeśli miałbym trzeźwo ocenić, czy przynależę do jakichkolwiek serialowych fandomów to chyba stanęłoby wyłącznie na Bebopie, Firefly i ewentualnie Scrubsach. Spoko, że wszystkie spośród tych trzech produkcji są już skończone. No, może poza wznawianymi komiksowo przygodami ekipy Serenity, ale rysowane fandomy to zupeeeełnie inna bajka.

Żyjemy w idealnych czasach, by być geekami ♥

A do jakich fandomów Ty należysz?

Shiney,

Andrzej Tucholski


///

PS: Warmia promuje kulturę! Zestawy turystyczne do zgarnięcia!

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Nazywam się Andrzej Tucholski i jestem psychologiem biznesu oraz strategiem od skuteczności. Zajmuję się wysokosprawczością.

Znajdujesz się teraz na moim wielokrotnie nagradzanym blogu. Prowadzę go od 2009 roku. Oprócz setek artykułów znajdziesz tu linki do mojego kanału na YouTubie, podcastu, a także komiksu na instagramie.

Życzę Ci dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies