7 najlepszych tekstów Benedicta Cumberbatcha z AMA na Reddicie

 

Bywają w historii świata takie chwile, że aktor będący jednym z najczęstszych obiektów perwersyjnych fanficków decyduje się na “Zapytaj Mnie o Wszystko” (Ask Me Anything) na jednej z największych stron Internetu. Ciekawie się robi jednak dopiero w momencie, gdy aktor przechodzi pod względem odpowiedzi jakiekolwiek oczekiwania :)

Niestety, po dziesięciu minutach obcowania z podobną wymianą myśli śmiertelnik taki jak ja może dojść do błyskawicznej samooceny orbitującej dookoła niechęci do własnego słowotwórstwa i nagłej fali zrozumienia posiadanych ograniczeń językowych. NO ALE CÓŻ. Przynajmniej było to dziesięć minut czytania Benedicta Cumberbatcha. Totally worth it:)

Benedict Cumberbatch i siedem perełek z Reddit AMA

1. FullOnPleB: Jakie jest Twoje najdziwniejsze spotkanie z fanem?

BC: Ted Danson na przedoscarowej imprezie, wrzeszczący przez całą salę pełną ludzi w stylu Leonarda DiCaprio, Raya Liotty, Kristen Stewars, Kirsten Dunst etc., przepychający się przez nich i wytrącający im drinki. “O MÓJ BOŻE, O MÓJ BOŻE! TO PIEPRZONY SHERLOCK HOLMES!”

———

2. wonkybookcase: Czy sława jest inna od Twoich wcześniejszych wyobrażeń?

BC: Nie możesz sobie wyobrazić sławy. Możesz jedynie obserwować ją z zewnątrz i komentować z całą wiedzą osoby nieuczestniczącej w temacie. Jeśli sława przydarzy się Tobie, nieważne w jakim wieku lub jak, czeka Cię bardzo dynamiczna nauka nowych realiów. Ważne jest pamiętanie o tym, że życie jest krótkie; że należy chronić swoich bliskich; żeby się nigdy nie otwierać na przesadną krytykę i po prostu robić dalej swoje.

Jeśli dzięki sławie mam możliwość brania udziału w projektach, które są mi aktualnie oferowane, to kim ja w ogóle jestem, by mówić teraz o jej stronach negatywnych. To problem wysokiego rzędu. Twoja prywatność będzie nieuchronnie maleć, ale jest to proces dający się ogarnąć i niekoniecznie musi przeszkadzać.

———

3. c-line: (…) Czy Twoja stylowość wzrosła po pracy z Martinem Freemanem czy zawsze byłeś taki “sassy”?

BC: Oczywiście Martin byłby wściekły gdybym nie powiedział, że zawdzięczam mu ją w całości. A możecie mi wierzyć, że jego gniew jest straszliwszy od dowolnego smoka.

———

4. TheRedLozza: (…) Czy ciężko jest Ci utrzymać sekret przeżycia Sherlocka? Czy masz ochotę komuś powiedzieć? Jeśli tak – jak sobie z tym radzisz?

BC: Nocami zasypiam płacząc. A potem budzę się ze śmiechem.

———

5. HollyBoBolly: Zapytałam pana Hiddlestona na jego Q&A na Twitterze: “Can you feel the love tonight?”. Nie mógł odpowiedzieć, ale mam nadzieję, że Ty będziesz mógł.

BC: Czuję ją właśnie teraz. Zostaw mnie w spokoju.

———

6. ProcrastinationMan: JAK PRZEŻYŁEŚ UPADEK? (No co, powiedział że możemy się pytać o *wszystko*.)

BC: Nie widziałeś skrzydlatych strojów do skydivingu na YouTube? Przecież już mówiłem, że lubię ten temat. Ile jeszcze tropów Wam potrzeba?!

lacuna_minim: Jest również ta teoria:  klik.

———

7. hcml11: Czy Ty, Matt Smith oraz Tom Hiddleton urządzacie imprezy polerowania sobie nawzajem kości policzkowych?

BC: Nic nie sprawia nam większej przyjemności od wzajemnego polerowania łuków jarzmowych. Oraz wyobrażania sobie napalonej, podróżującej w czasie, noszącej długi płaszcz razem z fioletowym szalikiem, super nordyckiej legendy fuck-fantasy. Internecie, pora nad tym popracować.

Bonus

Generalnie fandom Sherlocka Holmesa BBC to jedna z najsilniej “robiących Internet” grup, jakie tylko można po różnych forach i portalach społecznościowych spotkać. Lubią się z maniakami Doctora Who, ale granica (przynajmniej na co dzień) próbuje być wyraźna. Mi pewnie do ich inteligencji i czajenia tematu jeszcze parę lat świetlnych brakuje, ale fajnie jest niektóre z tych wymian opinii poczytać jako zwyczajny obserwator.

Ot, chociażby tę:

———

———

… ach :)

Jeśli miałbym trzeźwo ocenić, czy przynależę do jakichkolwiek serialowych fandomów to chyba stanęłoby wyłącznie na Bebopie, Firefly i ewentualnie Scrubsach. Spoko, że wszystkie spośród tych trzech produkcji są już skończone. No, może poza wznawianymi komiksowo przygodami ekipy Serenity, ale rysowane fandomy to zupeeeełnie inna bajka.

Żyjemy w idealnych czasach, by być geekami ♥

A do jakich fandomów Ty należysz?

Shiney,

Andrzej Tucholski


///

PS: Warmia promuje kulturę! Zestawy turystyczne do zgarnięcia!

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies