Bounty Hunt – chwalmy się kulturą, jakby jutra miało nie być

 

Wkręcam się we vlogowanie coraz bardziej. Pora na kolejny rozdział moich eksperymentów. We wprowadzeniu napisałem, że ogólna tematyka mojego nagrywania się będzie przeróżna – od kultury w stylu jestKultury mam już w końcu tego bloga. Planowałem jednak od początku uruchomić specjalny mikro-program dedykowany kulturze sensu stricte. Dzisiaj jest jego premiera :)

Nazywa się “Bounty Hunt” i – przynajmniej w mojej głowie – ma coś wspólnego z “Big Shot”, legendarnym głównym punktem ramówki świata przedstawionego w moim ukochanym serialu animowanym Cowboy Bebop.

Jest to kulturowa odpowiedź na popularne na Youtubie haule, czyli nagrywane “na żywo” recenzje swoich ostatnich zakupów (głównie modowych lub urodowych). Doszedłem do wniosku, że skoro jest społeczna akceptacja na rozmawianie o zakupieniu sukienki lub kosmetyku, to ja też chcę, by była społeczna akceptacja na rozmawianie o zakupieniu komiksu lub koncertu na DVD :)

Nagrania nie są jeszcze tak płynne, jakbym sobie wymarzył, no ale cóż. Każdy kiedyś zaczynał, mam nadzieję, że przy 10 odcinku już będzie fajnie i płynnie!

Z dotychczasowego skakania po sieci odkryłem, że bardzo fajny format prowadzi Bihana i jeśli komuś chcę przyznać “credits” za inspirację to właśnie jej :)

Tak więc proszę, oto odcinek wstępny:

(Link do Youtube)

A to już pełnoprawny Bounty Hunt #1 – Komiksy – The Walking Dead, Batman, Superman:

(Link do Youtube)

Jeśli też masz ochotę zrecenzować swoje ostatnie kulturowe zakupy (cokolwiek – książki, gry, też komiksy, muzykę, figurki – you name it) to serdecznie zapraszam. To by była sytuacja z marzeń, gdybyśmy razem współtworzyli nowy trend w necie, że o kulturze można gadać tak samo luźno i przyziemnie jak o czymkolwiek innym. Ach! :)

Życzę udanego dnia!,

Andrzej Tucholski

CO TO ZA MIEJSCE?

Cześć! Mam na imię Andrzej. Jestem psychologiem biznesu i strategiem od skuteczności, a także pisarzem i scenarzystą.

Znajdujesz się teraz na mojej stronie domowej, z której możesz przejść do bloga, YouTube’a, na jeden z moich podcastów, na konto na instagramie, a także znajdziesz tu zapis na newsletter i przejście do sklepu z moimi książkami i kursami.

Życzę dużo dobrego!

INFORMACJA

Żadnej publikowanej przeze mnie treści (blog, youtube, podcast, instagram, newsletter) nie można traktować jako profesjonalnej porady psychologicznej. Nie udzielam ich też przez mail.

W przypadku naglących problemów gorąco zachęcam do kontaktu z fachowcem – terapeutą lub psychiatrą. To profesjonaliści, którzy pół życia szykowali się właśnie po to, by dobrze pomóc potrzebującym. Warto skorzystać z ich usług!

© Andrzej Tucholski 2009-2022 Wszelkie prawa zastrzeżone | Projekt strony & wykonanie: Designum.pl | Polityka prywatności i cookies